Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

A. Nouriplein in Amsterdam geopend

A. Nouriplein in Amsterdam geopend

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse plein waar voormalig Ajacied Abdelhak Nouri als kind altijd voetbalde, heet vanaf zondag officieel A. Nouriplein. Het omgedoopte plein is tussen 12.00 en 13.00 uur geopend. De gemeente Amsterdam had de opening samen met de familie Nouri georganiseerd. Op de middenstip van het sportveld in de wijk Nieuw-West staat zijn rugnummer.

Naast familie van Nouri waren onder meer burgemeester Femke Halsema en oud-voetballer Willem van Hanegem aanwezig bij de opening van het A. Nouriplein. Tot het eind van de middag zijn er op het plein voetbaltoernooien en een clinic voor kinderen uit de buurt, van wie velen Nouri als voorbeeld beschouwen. "Het is een groot feest, fijn dat er zo veel kinderen zijn gekomen", laat een woordvoerder van de organisatie weten.

Nouri zakte in juli 2017 tijdens een oefenwedstrijd tussen Ajax en Werder Bremen in elkaar. De middenvelder liep zwaar hersenletsel op. Het betekende blijvende hersenschade en een abrupt einde van zijn voetbalcarrière.

Het plein heette sinds 2005 Nigel de Jongplein, die ook opgroeide in deze wijk. Maar de voormalige Ajax-middenvelder stelde na wat Nouri was overkomen voor het sportveld als eerbetoon naar hem te vernoemen.

Op het plein zijn ook nieuwe speel- en fitnesstoestellen en bankjes neergezet, zodat zowel jong als oud uit de buurt er kan samenkomen.

Meer uit Voetbal

Danks en Kane: Bayern-trainer Kompany aan de beterende hand

MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.

2 uur geleden
Ring voor beste speler en grootste talent in KNVB-beker

ZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.

4 uur geleden
Opmerking over Mao kost Mbappé samenwerking Chinese bedrijven

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.

7 uur geleden
Kane voor het eerst verkozen tot beste voetballer ter wereld

LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.

13 uur geleden
Spaanse Putellas voor de derde keer beste voetbalster ter wereld

LONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.

13 uur geleden
Godts helpt PSG naar koppositie in thuisduel met Lyon

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.

14 uur geleden
Coach Allegri van Napoli twee duels geschorst

NAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.

20 uur geleden