Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

99-jarige Jimmy Carter bij herdenkingsdienst echtgenote Rosalynn

99-jarige Jimmy Carter bij herdenkingsdienst echtgenote Rosalynn

ATLANTA (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Jimmy Carter was dinsdag aanwezig bij de herdenkingsdienst voor zijn vrouw Rosalynn. De 99-jarige Carter verschijnt zelden nog in het openbaar. Ook Carters opvolgers Joe Biden en Bill Clinton waren aanwezig, evenals alle vijf nog in leven zijnde presidentsvrouwen: Laura Bush, Hillary Clinton, Michelle Obama, Melania Trump en Jill Biden.

Rosalynn stierf op 19 november, op 96-jarige leeftijd, na een 77-jarig huwelijk met Jimmy. Als een vooraanstaande pleitbezorger van humanitaire en geestelijke gezondheidszorg herdefinieerde ze de tot dan toe voornamelijk ceremoniële rol van de First Lady. De dienst voor Rosalynn was in een kerk in Atlanta.

De tenger en fragiel ogende Carter had voor de gelegenheid tijdelijk zijn hospice verlaten, waar hij al zo'n tien maanden verblijft. Hij arriveerde in de kerk in een rolstoel. Op zijn schoot lag een deken waarop een foto van het gezicht van Rosalynn was geborduurd. Hij sprak niet tijdens de plechtigheid.

Dat deden de kinderen en kleinkinderen van het echtpaar wel. "Mijn moeder was de lijm die ons gezin bij elkaar hield", zei zoon James 'Chip' Carter, die zijn vader op het hoofd kuste en zijn hand op de met bloemen bedekte kist van zijn moeder legde. Chip prees zijn moeder ook omdat ze hem geholpen had van drugs- en alcoholverslaving af te komen.

Vechtend tegen de tranen las dochter Amy Lynn Carter een liefdesbrief voor die haar vader driekwart eeuw geleden aan haar moeder schreef toen hij bij de marine zat. "Mijn moeder was het grootste deel van haar leven verliefd op mijn vader", zei ze onder meer. De dienst omvatte Rosalynns favoriete muziek, waaronder een uitvoering van het John Lennon-nummer Imagine door de Amerikaanse countrysterren Tricia Yearwood en Garth Brooks.

De Bidens woonden de dienst bij vanaf de eerste rij. Het huidige presidentiële paar was in gezelschap van de Clintons en Michelle Obama in de Air Force One van Washington naar Atlanta gevlogen. Laura Bush en Melania Trump waren op eigen gelegenheid gekomen. De oud-presidenten Barack Obama en Donald Trump waren niet bij de dienst aanwezig.

Meer uit Buitenland

Slachtoffer noodweer in Catalonië overleden

BARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.

1 uur geleden
Juridisch directeur Goldman Sachs stapt op om banden met Epstein

NEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.

2 uur geleden
Delcy Rodríguez belooft vrije verkiezingen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.

6 uur geleden
Energieminister VS: al 1 miljard aan Venezolaanse olie verkocht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.

7 uur geleden
BBC gaat komende jaren honderden miljoenen bezuinigen

LONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.

10 uur geleden
Oppositieleider Hongarije spreekt van lastercampagne door Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.

10 uur geleden
Noorse oud-premier aangeklaagd wegens grootschalige corruptie

OSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.

10 uur geleden