9,7 miljoen EU-burgers werken in andere lidstaat
BRUSSEL (ANP) - Een recordaantal van 17,6 miljoen EU-burgers woont in een andere lidstaat. Van hen zijn 12,9 miljoen mensen tussen 20 en 64 jaar, de werkzame leeftijd, en 9,7 miljoen mannen en vrouwen hebben werk in hun nieuwe thuisland. Dat blijkt uit het jaarrapport 2019 van de Europese Commissie over arbeidsmobiliteit binnen de EU.
Van de totale beroepsbevolking in de EU werkte daarmee 4,1 procent in een andere lidstaat in 2018. De groei in arbeidsmigratie binnen de EU is wel wat afgenomen ten opzichte van de afgelopen jaren, van 5 naar 3,4 procent.
Het zijn vooral Roemenen, Polen, Italianen, Portugezen en Bulgaren die over de grens werk zoeken. Europese arbeidsmigranten zijn vooral actief in de bouw, hotels en horeca, de detailhandel, industrie en in toenemende mate de IT-sector. De helft van de 'landverhuizers’ woonde in 2018 in Duitsland en Groot-Brittannië, en een kwart in Spanje, Italië en Frankrijk. Meer dan 50 procent blijft een tot vier jaar en keert dan terug naar het vaderland.
Er zijn ook 1,5 miljoen grensarbeiders in de EU: mensen die in hun buurland werken maar niet wonen. In 2018 werden 1,9 miljoen werknemers door hun bedrijf (tijdelijk) naar een andere lidstaat uitgezonden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden