
950 kilo vuurwerk in beslag genomen bij controle langs A12
LEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft donderdag tijdens een controle langs de A12 950 kilo vuurwerk in beslag genomen. De politie heeft tientallen wagens gecontroleerd bij Zevenaar. Of er mensen zijn aangehouden en in hoeveel voertuigen het vuurwerk is gevonden, is onbekend.
De politie meldt donderdag ook woensdag een man te hebben aangehouden na een vuurwerkvondst van 96 kilo in Leeuwarden. Agenten waren in een woning in de Vrijheidswijk na een melding van een conflict, toen ze het vuurwerk vonden. De man van 38 jaar uit de Friese hoofdstad werd daarop aangehouden. Het vuurwerk is in beslag genomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Om de natuur-, water- en klimaatdoelen te halen, moet in 2050 minimaal 150.000 hectare landbouwgrond natuur zijn geworden. Dat schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een studie naar de toekomst van de landbouw en natuur. Het komt neer op ongeveer de oppervlakte van de provincie Utrecht.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft minister Javier Silvania woensdagmiddag (lokale tijd) zijn ontslag bij de gouverneur ingediend na een conflict met zijn partij MFK. Statenlid van die partij, Tyrone Boekhoudt, heeft zijn zetel opgegeven om de minister een plaats te gunnen in het parlement. Daar zal Silvania gebruik van maken.
7 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil met de afspraak "goed is goed genoeg en snelheid telt" gemeenten stimuleren bij woningbouwprojecten sneller knopen door te hakken. Slimmere planning en het oplossen van netcongestie, stikstofproblemen en personeelstekorten moeten gemeenten in staat stellen de komende jaren meer huizen neer te zetten.
12 uur geledenUITHOORN/HOUTEN (ANP) - De vier mensen die zijn opgepakt bij een protest tegen asielzoekerscentra in Uithoorn zijn allemaal weer vrij, meldt een politiewoordvoerder. De vijf arrestanten die bij een demonstratie over asielopvang in Houten werden opgepakt, zitten volgens een woordvoerster nog vast. De mobiele eenheid moest in beide plaatsen dinsdagavond in actie komen toen de sfeer omsloeg bij de protesten.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Aan de Paul Krugerstraat in Rotterdam was woensdagmiddag een steekpartij, meldt de politie. Daarbij is een man zwaargewond geraakt. De politie heeft een verdachte aangehouden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) onderzoekt of het juridisch mogelijk is om lopende samenwerkingsprojecten waaraan wetenschappers uit Israël deelnemen op te zeggen. "We hebben met afschuw geconstateerd dat er steeds meer (wetenschappelijk) bewijs is dat er sprake is van een genocide in Gaza", legt de universiteit uit.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 39-jarige Amsterdammer is aangehouden voor mensenhandel, mensensmokkel en witwassen. Hij werd dinsdag opgepakt in een wooncomplex aan de Jan Tooropstraat in Amsterdam Nieuw-West.
14 uur geleden