95 schademeldingen na aardbeving bij Loppersum
GRONINGEN (ANP) - Na de aardbeving van vrijdag bij het Groningse Loppersum zijn bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen tot dusver in totaal 95 schademeldingen binnengekomen, meldt het IMG zaterdagmiddag.
Dat wil nog niet zeggen dat al deze meldingen het gevolg zijn van de beving van vrijdag, omdat er voortdurend schademeldingen binnenkomen als gevolg van eerdere bevingen, zegt een woordvoerster van het IMG. Vorige week waren dat er in dezelfde periode van een etmaal 70.
"Op dit moment kan nog niet worden aangegeven hoeveel van deze schademeldingen afkomstig zijn uit het effectgebied van de beving", aldus het IMG. De beving van vrijdag had een kracht van 2.7. Het epicentrum lag volgens het KNMI op 3 kilometer diepte.
Op 6 maart werd er een beving gemeld bij het nabijgelegen Zeerijp met een kracht van 2.1. In oktober en november waren in de provincie Groningen ook diverse aardbevingen. Ze worden veroorzaakt door de gaswinning in de regio.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - De alarmcentrale Eurocross waarschuwt voor de risico's van rijden op een scooter in het buitenland. Dit jaar kreeg de centrale al 247 meldingen van Nederlanders die betrokken waren bij een scooterongeluk op reis. Dat is meer dan in heel 2025 werden gemeld.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In 2035 moeten er 25.000 ambtenaren minder bij de rijksoverheid werken dan nu het geval is. Dat bevestigt een woordvoerder van staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) na een interview in het AD van de VVD-bewindspersoon. Het kabinet wil in totaal 3,5 miljard euro bezuinigen op de overheid.
51 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - BBB-fractieleider Henk Vermeer en BBB-Kamerlid Femke Wiersma zeggen zondag aan het eind van de middag een "goed gesprek" te hebben gehad met het minderheidskabinet over het belastingplan en het stikstofbeleid. Ze spreken dinsdagavond op het ministerie van Algemene Zaken verder.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.
13 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
15 uur geleden