93.000 Gazaanse kinderen voor de tweede keer ingeënt tegen polio
GAZA-STAD (ANP) - Bijna 93.000 kinderen in de Gazastrook zijn voor de tweede keer ingeënt tegen polio, meldt de topman van VN-hulporganisatie UNRWA. De tweede vaccinatieronde is maandag begonnen.
De komende dagen moeten bijna 600.000 kinderen tot 10 jaar een tweede dosis krijgen. De eerste vaccinatieronde vond van 1 tot en met 12 september plaats. Ook nu vinden de inentingen plaats te midden van de oorlog in de Gazastrook, die nog altijd het doelwit is van Israëlische luchtaanvallen.
UNRWA-topman Philippe Lazzarini roept de betrokken partijen op zich te houden aan de afgesproken humanitaire gevechtspauzes voor de vaccinaties. "Dit is de enige manier om kinderen te beschermen tegen dit wrede virus dat gemakkelijk grenzen en frontlinies overschrijdt. Het beste vaccin voor kinderen is echter een staakt-het-vuren en vrede", schrijft hij op X.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
1 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
3 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
12 uur geleden