93.000 Gazaanse kinderen voor de tweede keer ingeënt tegen polio
GAZA-STAD (ANP) - Bijna 93.000 kinderen in de Gazastrook zijn voor de tweede keer ingeënt tegen polio, meldt de topman van VN-hulporganisatie UNRWA. De tweede vaccinatieronde is maandag begonnen.
De komende dagen moeten bijna 600.000 kinderen tot 10 jaar een tweede dosis krijgen. De eerste vaccinatieronde vond van 1 tot en met 12 september plaats. Ook nu vinden de inentingen plaats te midden van de oorlog in de Gazastrook, die nog altijd het doelwit is van Israëlische luchtaanvallen.
UNRWA-topman Philippe Lazzarini roept de betrokken partijen op zich te houden aan de afgesproken humanitaire gevechtspauzes voor de vaccinaties. "Dit is de enige manier om kinderen te beschermen tegen dit wrede virus dat gemakkelijk grenzen en frontlinies overschrijdt. Het beste vaccin voor kinderen is echter een staakt-het-vuren en vrede", schrijft hij op X.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
8 uur geleden