
93.000 Gazaanse kinderen voor de tweede keer ingeënt tegen polio
GAZA-STAD (ANP) - Bijna 93.000 kinderen in de Gazastrook zijn voor de tweede keer ingeënt tegen polio, meldt de topman van VN-hulporganisatie UNRWA. De tweede vaccinatieronde is maandag begonnen.
De komende dagen moeten bijna 600.000 kinderen tot 10 jaar een tweede dosis krijgen. De eerste vaccinatieronde vond van 1 tot en met 12 september plaats. Ook nu vinden de inentingen plaats te midden van de oorlog in de Gazastrook, die nog altijd het doelwit is van Israëlische luchtaanvallen.
UNRWA-topman Philippe Lazzarini roept de betrokken partijen op zich te houden aan de afgesproken humanitaire gevechtspauzes voor de vaccinaties. "Dit is de enige manier om kinderen te beschermen tegen dit wrede virus dat gemakkelijk grenzen en frontlinies overschrijdt. Het beste vaccin voor kinderen is echter een staakt-het-vuren en vrede", schrijft hij op X.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De herdenking in het Duitse parlement van de genocide in Srebrenica is overschaduwd door opmerkingen van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD). De grootste oppositiepartij bekritiseerde het gebruik van het begrip volkerenmoord.
20 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De benoeming van een aantal rechters van het Duitse Constitutionele Hof is uitgesteld, nadat er ruzie was ontstaan binnen de coalitie. Het christendemocratische blok van bondskanselier Friedrich Merz trok een paar uur voor de stemming in het parlement de steun in voor een kandidaat die was aangedragen door coalitiegenoot SPD.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is toch niet van plan om de rampenbestrijdingsdienst FEMA op te heffen, schrijft The Washington Post. Hij zinspeelde maanden op de ontbinding van die organisatie, maar volgens functionarissen is dat niet meer aan de orde.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds eind mei zeker 798 mensen omgekomen bij pogingen om voedselhulp te bereiken, meldt het VN-Mensenrechtenkantoor. De meeste doden vielen in de buurt van distributiepunten van de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland wil extra Amerikaanse F-35's bestellen, meldt nieuwsplatform Politico op gezag van bronnen. Duitsland streeft ernaar niet te afhankelijk te zijn van Amerikaans defensiematerieel, maar de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuw Europees gevechtsvliegtuig loopt stroef.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft voor het eerst zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi ontmoet. De ministers spraken elkaar op de ASEAN-top in Maleisië.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.
7 uur geleden