93.000 Gazaanse kinderen voor de tweede keer ingeënt tegen polio
GAZA-STAD (ANP) - Bijna 93.000 kinderen in de Gazastrook zijn voor de tweede keer ingeënt tegen polio, meldt de topman van VN-hulporganisatie UNRWA. De tweede vaccinatieronde is maandag begonnen.
De komende dagen moeten bijna 600.000 kinderen tot 10 jaar een tweede dosis krijgen. De eerste vaccinatieronde vond van 1 tot en met 12 september plaats. Ook nu vinden de inentingen plaats te midden van de oorlog in de Gazastrook, die nog altijd het doelwit is van Israëlische luchtaanvallen.
UNRWA-topman Philippe Lazzarini roept de betrokken partijen op zich te houden aan de afgesproken humanitaire gevechtspauzes voor de vaccinaties. "Dit is de enige manier om kinderen te beschermen tegen dit wrede virus dat gemakkelijk grenzen en frontlinies overschrijdt. Het beste vaccin voor kinderen is echter een staakt-het-vuren en vrede", schrijft hij op X.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
5 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
10 uur geleden