9263 nieuwe coronagevallen, cijfer hoog door eerdere storing
BILTHOVEN (ANP) - Tussen zondagochtend en maandagochtend zijn 9263 positieve coronatests geregistreerd. Dat cijfer valt nu hoog uit, doordat in de voorgaande dagen minder meldingen konden worden doorgegeven door een technische storing.
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft in de afgelopen zeven dagen 49.646 meldingen van nieuwe coronagevallen gekregen. Dat komt neer op gemiddeld 7092 bevestigde besmettingen per dag. Door de storing was het gemiddelde gezakt van ongeveer 7500 naar ongeveer 7000.
Amsterdam telde afgelopen etmaal de meeste nieuwe gevallen. In de hoofdstad kregen 461 inwoners te horen dat ze besmet zijn geraakt. Verder testten 420 Rotterdammers en 376 inwoners van Den Haag positief, gevolgd door Utrecht (155) en Eindhoven (153).
Sterfgevallen
Het aantal sterfgevallen door corona steeg met 17. Dat wil niet zeggen dat al die mensen in een periode van 24 uur zijn overleden. Het duurt soms een tijdje voor het overlijden van een coronapatiënt wordt verwerkt en geregistreerd. En als mensen in het weekeinde sterven, wordt dit doorgaans in de loop van maandag doorgegeven aan het RIVM. Dat neemt de sterfgevallen dan mee in de cijfers van dinsdag. In de afgelopen zeven dagen registreerde het RIVM 127 sterfgevallen, wat neerkomt op ongeveer 18 per dag. Begin januari, rond de start van de vaccinatiecampagne, waren er dagen met meer dan 150 sterfgevallen.
Sinds het begin van de uitbraak in Nederland zijn ruim 1,5 miljoen mensen positief getest. Van ruim 17.000 mensen is zeker dat ze aan het virus zijn overleden. De werkelijke aantallen liggen hoger.
Meer uit Gezond
EINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.
1 dag geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".
2 weken geledenROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."
2 weken geledenDÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.
2 weken geleden