Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

900 mensen krijgen later huurtoeslag door fout in systeem fiscus

900 mensen krijgen later huurtoeslag door fout in systeem fiscus

DEN HAAG (ANP) - De huurtoeslag voor de maand juni wordt aan honderden mensen die daar wel recht op hebben niet op tijd overgemaakt. Dat komt door een fout in het computersysteem van de Belastingdienst. De 900 mensen om wie het gaat, kregen daardoor een brief waarin staat dat ze de toeslag niet ontvangen en dat ze hun ontvangen huurtoeslag van de afgelopen maanden moeten terugbetalen.

Dat bevestigt het ministerie van Financiën na berichtgeving door RTL Z. Met zo'n 600 mensen is inmiddels telefonisch contact geweest. De fiscus heeft uitgelegd dat het om een fout gaat en dat ze niets hoeven terug te betalen. De huurtoeslag voor juni, die normaal gesproken woensdag zou worden overgemaakt, wordt op korte termijn alsnog betaald. Mensen die aangeven dat ze in acute financiële problemen komen door de fout kunnen het geld sneller ontvangen. De Belastingdienst maakt het geld via een handmatige betaling over. Verder krijgen alle mensen een excuusbrief van de fiscus.

Meer uit Binnenland

Treinverkeer tussen Rotterdam en Delft eerder hervat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan twee uur eerder worden hervat dan gedacht, meldt ProRail. De herstelwerkzaamheden aan de infrastructuur bij Rotterdam-Delfshaven, waar zaterdag sprake was van brandstichting, zijn sneller gegaan dan gepland. Vanaf 21.00 uur kunnen er weer treinen rijden op het traject.

6 uur geleden
Demonstranten terug op de Dam, einde pro-Palestijnse demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.

9 uur geleden
Zo'n duizend pro-Palestijnse demonstranten in mars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.

10 uur geleden
Honderden bij nationaal pro-Palestijns protest op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.

11 uur geleden
Ina Klaassen, directeur van Rotterdams museum Boijmans, overleden

ROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.

11 uur geleden
Stille tocht in Amsterdam voor gedode Palestijnse kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.

12 uur geleden
Politie onderzoekt incidenten Pridewalk Almere

ALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.

12 uur geleden