Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

90-jarige Britse voelt zich geweldig na eerste coronaprik

90-jarige Britse voelt zich geweldig na eerste coronaprik

LONDEN (ANP/RTR) - De 90-jarige Britse grootmoeder die als eerste persoon ter wereld het goedgekeurde coronavaccin van Pfizer toegediend kreeg, voelt zich geweldig. Beelden van Margaret Keenan gingen de wereld over toen ze de prik kreeg tijdens een kort verblijf in een ziekenhuis van het Engelse Coventry.

Nadat ze het ziekenhuis mocht verlaten, liet ze in een verklaring weten dat het krijgen van het vaccin "een enorme dag was voor mij persoonlijk en voor de rest van de wereld". Ze drong er bij anderen opnieuw op aan zich te laten inenten. Ze zei blij te zijn dat ze naar huis kan en daar wat "quality time met mijn familie kan doorbrengen". Keenan hoopt volgende week 91 te worden.

Groot-Brittannië is het eerste westerse land dat is begonnen de bevolking in te enten. Het wordt gezien als een keerpunt in de strijd om de ziekte te verslaan in het zwaarst getroffen land van Europa, met meer dan 61.000 coronadoden.

Meer uit Buitenland

Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

10 minuten geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is voor altijd. "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

25 minuten geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

52 minuten geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

2 uur geleden
Interim-president Venezuela vervangt topmilitairen

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.

2 uur geleden
Reddingswerkers veroorzaken ongelukken om te kunnen helpen

LÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.

3 uur geleden
Islamitische landen kondigen gezamenlijke deelname vredesraad aan

RIYAD (ANP) - Een achttal overwegend islamitische landen zegt in een gezamenlijke verklaring te zullen deelnemen aan de Amerikaanse vredesraad. Die moet toezien op Gaza na een mogelijk bestand. Het gaat om Pakistan, Egypte, Jordanië, Qatar, Indonesië, Turkije, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. In de verklaring spreken de landen hun steun uit voor de Amerikaanse inzet voor vrede in het gebied.

3 uur geleden