Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

9 procent van Nederlanders voelde zich ernstig eenzaam

9 procent van Nederlanders voelde zich ernstig eenzaam

DEN HAAG (ANP) - In Nederland voelde 9 procent van de bevolking zich vorig jaar 'sterk' eenzaam, zo blijkt uit een enquête van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het gaat om mensen van 15 jaar en ouder. Circa 26 procent voelde zich weleens alleen, 66 procent voelt zich helemaal niet alleen.

Alleenstaanden en alleenstaande ouders ervaren vaker ernstige gevoelens van eenzaamheid dan paren of thuiswonende kinderen. Bij beide groepen zegt ongeveer 15 procent zich flink eenzaam te voelen op emotioneel gebied. Circa 18 procent van de alleenstaanden of alleenstaande ouders geeft aan vooral sociaal eenzaam te zijn, wat betekent dat zij geen of nauwelijks sociale contacten hebben.

Van de 75-plussers voelde 9 procent zich vaak alleen. Een derde van die groep geeft aan alleen zo nu en dan met die gevoelens te kampen. 75-plussers voelen zich vrijwel even vaak emotioneel als sociaal eenzaam. Dat geldt ook voor jongeren tot 35 jaar. Nederlanders tussen de 35 en 75 jaar oud voelen zich juist vaker sociaal dan emotioneel eenzaam.

Meer uit Binnenland

PFAS-pesticiden groeiend risico voor drinkwater en gezondheid

DEN HAAG (ANP) - De toekomst van drinkwater in Nederland wordt bedreigd door pesticiden waar PFAS inzit. Daardoor komt jaarlijks ten minste 21.000 kilo van de PFAS trifluorazijnzuur vrij. Die stof breekt niet af in het milieu en vormt een steeds groter risico voor de bodem, gewassen, grondwater, oppervlaktewater en drinkwater, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).

5 uur geleden
Lichtgewonde Nederlanders busongeluk mogen ziekenhuis verlaten

ENTER (ANP) - Nederlanders die donderdag bij het busongeluk in Zwitserland lichtgewond zijn geraakt, met onder andere kneuzingen en breuken, worden vermoedelijk vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen. Dat is de verwachting van Eurocross, die de hulpverlening coördineert.

7 uur geleden
Landsadvocaat: stikstofplannen geven zicht op verlichting crisis

DEN HAAG (ANP) - De stikstofmaatregelen die het kabinet wil nemen, geven "perspectief op vergunningverlening" en daarmee op een uitweg uit de stikstofcrisis. Dat schrijft landsadvocaat Pels Rijcken in een advies dat minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) vrijdag met de Tweede Kamer heeft gedeeld. Als er weer meer ruimte voor vergunningen komt, zal dat een kwestie van "gebied voor gebied" worden.

7 uur geleden
Buitenlandse Zaken stuurt extra mensen naar Zwitserland

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken stuurt extra mensen naar Zwitserland om te helpen na het busongeluk waarbij vijf Nederlanders het leven verloren. Het gaat om twee medewerkers van een consulair ondersteuningsteam, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na de ministerraad tegen media.

8 uur geleden
Politie controleert meer op vuurwerk dan voorgaande jaren

RIEL/DEN HAAG (ANP) - De politie gaat in vergelijking met andere jaren meer controleren op vuurwerk in de aanloop naar de jaarwisseling. Dat zei korpschef van de Nationale Politie, Janny Knol, vrijdag na afloop van een vuurwerkdemonstratie in het Brabantse Riel. Sinds 1 augustus geldt een algeheel vuurwerkverbod in Nederland.

8 uur geleden
OLVG: ziekenhuis mogelijk benadeeld door corruptie

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse OLVG is mogelijk benadeeld door de corruptie onder cardiologen, waar de FIOD onderzoek naar doet. "De FIOD heeft ons bekendgemaakt dat er onderzoek wordt gedaan", meldt het ziekenhuis in een verklaring.

8 uur geleden
Inwoners Groene Hart ageren bij provincie weer tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Tientallen inwoners van het Groene Hart hebben de Zuid-Hollandse politiek opnieuw opgeroepen geen windturbines toe te staan in hun leefomgeving. Zuid-Holland overweegt diverse locaties open te stellen voor het opwekken van windenergie. Op een hoorzitting in het provinciehuis in Den Haag vertelden zo'n veertig insprekers aan Provinciale Staten hoe ze hierover denken.

8 uur geleden