9 procent van Nederlanders voelde zich ernstig eenzaam
DEN HAAG (ANP) - In Nederland voelde 9 procent van de bevolking zich vorig jaar 'sterk' eenzaam, zo blijkt uit een enquête van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het gaat om mensen van 15 jaar en ouder. Circa 26 procent voelde zich weleens alleen, 66 procent voelt zich helemaal niet alleen.
Alleenstaanden en alleenstaande ouders ervaren vaker ernstige gevoelens van eenzaamheid dan paren of thuiswonende kinderen. Bij beide groepen zegt ongeveer 15 procent zich flink eenzaam te voelen op emotioneel gebied. Circa 18 procent van de alleenstaanden of alleenstaande ouders geeft aan vooral sociaal eenzaam te zijn, wat betekent dat zij geen of nauwelijks sociale contacten hebben.
Van de 75-plussers voelde 9 procent zich vaak alleen. Een derde van die groep geeft aan alleen zo nu en dan met die gevoelens te kampen. 75-plussers voelen zich vrijwel even vaak emotioneel als sociaal eenzaam. Dat geldt ook voor jongeren tot 35 jaar. Nederlanders tussen de 35 en 75 jaar oud voelen zich juist vaker sociaal dan emotioneel eenzaam.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.
55 minuten geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.
3 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.
6 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.
10 uur geleden