Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

9 procent van Nederlanders voelde zich ernstig eenzaam

9 procent van Nederlanders voelde zich ernstig eenzaam

DEN HAAG (ANP) - In Nederland voelde 9 procent van de bevolking zich vorig jaar 'sterk' eenzaam, zo blijkt uit een enquête van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het gaat om mensen van 15 jaar en ouder. Circa 26 procent voelde zich weleens alleen, 66 procent voelt zich helemaal niet alleen.

Alleenstaanden en alleenstaande ouders ervaren vaker ernstige gevoelens van eenzaamheid dan paren of thuiswonende kinderen. Bij beide groepen zegt ongeveer 15 procent zich flink eenzaam te voelen op emotioneel gebied. Circa 18 procent van de alleenstaanden of alleenstaande ouders geeft aan vooral sociaal eenzaam te zijn, wat betekent dat zij geen of nauwelijks sociale contacten hebben.

Van de 75-plussers voelde 9 procent zich vaak alleen. Een derde van die groep geeft aan alleen zo nu en dan met die gevoelens te kampen. 75-plussers voelen zich vrijwel even vaak emotioneel als sociaal eenzaam. Dat geldt ook voor jongeren tot 35 jaar. Nederlanders tussen de 35 en 75 jaar oud voelen zich juist vaker sociaal dan emotioneel eenzaam.

Meer uit Binnenland

Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

3 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

3 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

5 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

6 uur geleden
Drugs gevonden bij fruit in Lidl-filialen Brabant en Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.

6 uur geleden
Amerikaanse straf Singh door rechter omgezet naar levenslang

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.

6 uur geleden
OM: Malek F. ontoerekeningsvatbaar voor moordpoging tbs-kliniek

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.

7 uur geleden