9 mensen opgepakt rond wedstrijd Ajax tegen Benfica, nog 1 vast
AMSTERDAM (ANP) - Rondom de verloren wedstrijd van Ajax tegen Benfica in de Champions League heeft de politie in Amsterdam negen mensen aangehouden. Zij worden verdacht van "uiteenlopende feiten", aldus een woordvoerster, zoals het afsteken van vuurwerk, vernieling en openbare geweldpleging.
Van de arrestanten zit er één nog vast, de andere acht zijn vrijgelaten. Een deel van hen moet zich op een later moment verantwoorden voor de rechter, een ander deel heeft een schikkingsvoorstel gekregen, aldus de woordvoerster.
De politie greep dinsdag in aan het einde van een grote sfeeractie op het plein naast de Johan Cruijff ArenA. Duizenden fanatieke supporters van Ajax hadden zich daar verzameld voor een zogeheten entrada. Ze dansten, sprongen en zongen, maar staken ook herhaaldelijk zwaar vuurwerk af. Toen supporters ongecontroleerd de Zuid-tribune op probeerden te komen, kwam de mobiele eenheid in actie.
Relschoppers staken bij de daaropvolgende confrontatie met de politie zwaar vuurwerk af en gooiden stalen buizen naar agenten. Sommigen agenten liepen brandwonden op, anderen gehoorschade. Zij zijn behandeld, maar niemand is opgenomen in het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 24-jarige man uit Den Haag is woensdag door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een celstraf van vier maanden voor het slaan van een agent. Ze werd tijdens een demonstratie door de verdachte op het achterhoofd geslagen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemiddelde aandeel vrouwelijke bestuurders bij overheden en andere publieke organisaties is gestegen van 41 procent in 2024 naar 43 procent in 2025, aldus een onderzoek in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het gaat dan niet alleen om functies in de top van gemeenten, provincies en waterschappen, maar ook bijvoorbeeld bij scholen, ministeries en woningcorporaties.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land is de bezorging van stempassen voor de gemeenteraadsverkiezingen niet goed gegaan. Zo kregen sommige mensen in Doetinchem een dubbele stempas, terwijl een deel van Spijkenisse juist geen stempassen ontving. In Veenendaal zaten de stempassen in een verkeerde envelop.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Een 14-jarige jongen uit Dordrecht is woensdag aangehouden die ervan wordt verdacht sinds oktober meerdere hardlopende vrouwen op de billen te hebben geslagen. De jongen heeft toegegeven betrokken te zijn bij de aanrandingen in de omgeving van de Wielwijk in Dordrecht, aldus de politie.
6 uur geleden