9 maanden cel voor complotdenker Huig Plug
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft vrijdag negen maanden cel, waarvan vijf voorwaardelijk opgelegd aan de bekende complotdenker Huig Plug (55). De rechtbank stelt dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan stalking, opruiing en smaad. De Katwijker beschuldigde slachtoffers op sociale media van kindermisbruik en kindermoord.
Plugs neef en cameraman Pieter P. (41) uit Katwijk kreeg een celstraf opgelegd van 66 dagen, waarvan 60 voorwaardelijk en een taakstraf van 150 uur. De Haagse Marlies van M. (59) kreeg een voorwaardelijke celstraf van twee maanden en een taakstraf van 180 uur.
Volgens complottheorieën van het drietal bestaat er een Haags pedonetwerk. Ze beschuldigen onder anderen voormalig topambtenaar Joris Demmink en de echtgenoot van een rechter van het gerechtshof in Amsterdam van seksueel misbruik. Die echtgenoot is de ex-partner van Van M. Zij stelt dat hun dochter door hem is misbruikt. Van M. werd niet veroordeeld voor stalking, wel voor smaad en opruiing. De rechtbank gelooft dat ze dacht dat er iets moest gebeuren en overtuigd was van de waarheid van haar dochters verhaal.
Schandpaal
Plug en P. gingen volgens de rechtbank "klakkeloos" mee in dat verhaal en verschenen vier keer aan het huis van de rechter met een megafoon. Ze riepen dat de rechter corrupt is en dat haar man een pedofiel is. Dat werd online geplaatst. In de ogen van de rechtbank werden zij "publiekelijk veroordeeld en aan de schandpaal genageld".
Demmink zou volgens de drie een leidende rol hebben in het pedonetwerk. Hij zei dat hij doodsbedreigingen kreeg. "Een makkelijk slachtoffer", aldus het Openbaar Ministerie, omdat zijn naam al eerder in verband werd gebracht met misbruik. Hij werd niet vervolgd door gebrek aan bewijs. Er werden ook nog andere vermeende misbruikers genoemd. Een slachtoffer en zijn dochter vertelden eerder in de rechtszaal dat het een enorme inbreuk had op hun privacy. Hun namen zouden nog steeds online staan.
Contactverbod
De rechtbank legde de complotdenkers ook een contactverbod op met de slachtoffers. Daarnaast mogen zij op sociale media geen namen meer noemen rondom het vermeende misbruikverhaal. P. liet tijdens het vonnis direct weten dat hij in hoger beroep gaat.
Plug wraakte eind oktober nog de rechtbank in zijn strafzaak. Hij vond dat zijn dossier niet compleet was en verweet de rechters vooringenomenheid. Later trok hij het wrakingsverzoek in.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs, de oud-directeur van het Stedelijk Museum, is zondagavond in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP bevestigd na berichtgeving van Het Parool.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt eraan om 350 miljoen euro aan hogere lasten voor werkenden in 2027 te compenseren, zei staatssecretaris Eelco Eerenberg (D66) in het debat over de belastingen. Daarmee hoopt hij deels tegemoet te komen aan de kritiek op de geplande lastenverzwaring. "En daarmee ook het vergroten van steun." Er is nu namelijk nog geen Kamermeerderheid voor het belastingplan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Dance Event heeft de afgelopen week ruim 600.000 bezoekers getrokken. Hiermee heeft de dertigste editie van het evenement de recordcijfers van het jaar daarvoor geëvenaard, meldt de organisatie.
2 uur geledenSCHEVENINGEN (ANP) - De kitesurfer die zondagmiddag vermist raakte bij Scheveningen is ook op maandagochtend nog niet gevonden. De politie meldt dat de zoektocht rond lunchtijd is gestaakt door weersomstandigheden. Op maandag wordt niet meer doorgezocht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben maandagochtend al meer dan duizend schademeldingen van klanten ontvangen vanwege de stormen die de afgelopen dagen over Nederland trokken. Bij Interpolis en Centraal Beheer, die beide onder Achmea vallen, zijn tot nu toe volgens een woordvoerster al zo'n duizend schadegevallen gemeld. Nationale-Nederlanden (NN) heeft er ongeveer "een kleine vijfhonderd" binnen, meldt een woordvoerder. De harde wind richtte vooral in en om het huis schade aan, maar ook aan auto's door bijvoorbeeld omgewaaide bomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingen, D66) komt volgende week met een nieuwe versie van het belastingplan. Daarin moet staan wat het kabinet na een week onderhandelen heeft gehoord van de oppositie "en wat we vinden dat aangepast moet worden". Maandag debatteert de Kamer de hele dag met de Tweede Kamer over het belastingplan, maar dat is dus nog een oudere versie.
3 uur geleden