
86.000 kinderen tegen polio ingeënt in Gaza op eerste dag campagne
GAZA-STAD (ANP/DPA) - Op de eerste dag van de vaccinatiecampagne tegen polio in Gaza zijn volgens de Palestijnse hulporganisatie UNRWA 86.000 kinderen ingeënt. De hulporganisatie zegt dat de campagne goede vooruitgang boekt, maar bemoeilijkt wordt door de aanhoudende gevechten.
Het is de bedoeling dat de komende dagen 640.000 Palestijnse kinderen een vaccin krijgen tegen de ziekte, die voor het eerst in 25 jaar is uitgebroken in Gaza. Dinsdag moet het aantal vaccinaties de 156.000 bereiken. Over vier weken hebben alle kinderen een tweede dosis nodig. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) moet in totaal ruim 90 procent van de kinderen worden gevaccineerd om verdere verspreiding van de ziekte te voorkomen.
De WHO kondigde eerder aan dat Israël zich drie dagen zou houden aan gevechtspauzes in de gebieden waar gevaccineerd wordt. Volgens de UNRWA zijn de gevechten echter niet volledig gestopt. In de nacht van zondag op maandag en maandagochtend waren er opnieuw aanvallen. Die maken het volgens de hulporganisatie moeilijk voor veel gezinnen om de vaccinatiecentra te bereiken.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Het aanhalen van de banden tussen Rusland en de Verenigde Staten heeft "vertraging" opgelopen, stelt het Kremlin. Woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat Moskou "kennis heeft genomen" van de uitspraken van Donald Trump maandag. De Amerikaanse president herhaalde dat hij teleurgesteld was in zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervroegde de deadline voor een staakt-het-vuren in Oekraïne.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Nederland, Ammar Hijazi, spreekt van een "grimmige mijlpaal", nu het dodental in de Gazastrook sinds het uitbreken van de oorlog de 60.000 heeft gepasseerd. "60.000 levens verwoest, van wie de meesten vrouwen en kinderen."
2 uur geledenRAFAH/CAÏRO (ANP/AFP) - Sinds Israël in oktober 2023 de aanvallen op de dichtbevolkte Gazastrook is begonnen, zijn er volgens Palestijnse gezondheidsdiensten meer dan 60.000 mensen gedood. Het dodental ligt nu op 60.034. De cijfers worden over het algemeen als betrouwbaar beschouwd.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - India zegt dat het drie Pakistanen heeft gedood die betrokken waren bij een dodelijke aanval op toeristen afgelopen april in de betwiste regio Kasjmir. Het geweld leidde tot dagenlange gevechten tussen India en Pakistan.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar zegt dat Israël niet zal zwichten voor de internationale druk die de afgelopen dagen is toegenomen om een staakt-het-vuren te sluiten in de Gazastrook. Saar suggereerde dat die "verdraaide campagne van internationale druk" zou bijdragen aan antisemitisme en dat het vooral zou komen doordat er in sommige landen veel moslims wonen.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De voedselsituatie in de Gazastrook is zodanig verslechterd dat "het worstcasescenario van hongersnood zich nu ontvouwt", stelt de internationale waakhond voor voedselzekerheid (IPC). De organisatie waarschuwde afgelopen mei dat hongersnood dreigt door de aanhoudende voedseltekorten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De man die in New York vier mensen doodschoot, deed dat vermoedelijk uit woede op de National Football League (NFL), de landelijke Americanfootballbond. Bronnen melden aan CNN dat de schutter een briefje bij zich had waarop stond dat hij een hersenaandoening had die voorkomt bij footballspelers die vaak hoofdblessures hebben gehad. De NFL heeft een kantoor in het gebouw waar de schietpartij plaatsvond.
5 uur geleden