8,5 procent plus 50 euro per maand meer loon voor rijksambtenaren
DEN HAAG (ANP) - De rijksambtenaren krijgen in juli een loonsverhoging van 8,5 procent en structureel 50 euro per maand bovenop hun salaris. Daarnaast ontvangen ze eenmalige uitkeringen van ongeveer 2300 euro bruto onder meer ter compensatie van de inflatie.
Dat staat in een nieuwe cao die de vakbonden samen met het Rijk hebben opgesteld. De cao heeft een looptijd van 1 juli 2024 tot eind 2025 en wordt nu voorgelegd aan de leden van de vakbonden.
Verder krijgen de bijna 150.000 rijksambtenaren de mogelijkheid om per jaar 2000 euro studieschuld af te lossen uit het Individueel Keuzebudget (IKB). Het leasen van een fiets wordt structureel mogelijk en het betaald zorgverlof wordt verruimd van twee naar vier weken.
Concrete afspraken
Ook zijn er volgens de FNV concrete afspraken gemaakt om de sociale veiligheid te verbeteren. Zo komt er een onafhankelijke integriteitscommissie met een calamiteitenprocedure. "Die procedure is bedoeld voor integriteitssituaties die direct gerelateerd zijn aan het werk, zoals een acute maatschappelijke misstand, ernstige druk of ernstige ongepaste bejegening", aldus de vakbond.
"De loonontwikkeling kan zich zeker meten met die van bijvoorbeeld de politie. We zijn blij dat we de inflatieachterstand flink verkleind hebben", zegt CNV-bestuurder Bart Schnoor.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Met ruim 1023 kilometer file op de Nederlandse wegen is het woensdag de drukste spits van dit jaar, meldt de ANWB. Er werd al gerekend op een extra drukke avondspits doordat veel mensen een paar vrije dagen hebben en op pad gaan in de dagen rond Hemelvaart.
39 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het is belangrijk dat een deel van de passagiers die op dezelfde vluchten zaten als een Nederlandse vrouw met het hantavirus in quarantaine gaat. Dat zei Gianfranco Spiteri van de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag tijdens een persbijeenkomst.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Drie verdachten van een fatale vechtpartij in het uitgaansgebied in Hoorn op zaterdag 28 maart blijven langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Holland bepaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als iemand vermist raakt, moet de politie makkelijker de telefoon van diegene kunnen opsporen. Dat staat in een wetsvoorstel dat het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft gepubliceerd voor reacties. De politie zou in zulke gevallen ook kunnen uitzoeken met wie de vermiste persoon het laatst contact heeft gehad.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond uiteindelijk zeven minderjarigen aangehouden in Apeldoorn. Daar hadden zich opnieuw mensen verzameld bij de rotonde in de wijk De Maten, waar al vaker is gedemonstreerd tegen asielopvangplannen. Zes van de jongeren uit Apeldoorn verstoorden de openbare orde, in die groep werd vuurwerk afgestoken. De zevende uit Overbetuwe, een gemeente tussen Arnhem en Nijmegen, overtrad zijn gebiedsverbod.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal aan de slag moeten met de hypotheekrenteaftrek, ondanks de afspraak in het coalitieakkoord om "de fiscale behandeling van de eigen woning" ongemoeid te laten. De problemen rond de dertigjaarstermijn vragen daarom, schrijven ambtenaren van het ministerie van Financiën in een rapport. Niets doen lijkt de goedkoopste oplossing, maar leidt tot oneerlijke uitkomsten. Alle mogelijke oplossingen hebben grote voor- én nadelen.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Europese gezondheidsdienst ECDC heeft geen aanwijzingen dat het hantavirus dat is aangetroffen op de m/v Hondius zich anders gedraagt dan dat het virus normaal gesproken doet. De Franse minister van Gezondheid Stéphanie Rist zei dinsdag dat het nog onzeker was of het virus zich had gemuteerd, maar volgens ECDC-epidemioloog Andreas Hoefer wijst voorlopig niets daarop.
3 uur geleden