8,5 procent plus 50 euro per maand meer loon voor rijksambtenaren
DEN HAAG (ANP) - De rijksambtenaren krijgen in juli een loonsverhoging van 8,5 procent en structureel 50 euro per maand bovenop hun salaris. Daarnaast ontvangen ze eenmalige uitkeringen van ongeveer 2300 euro bruto onder meer ter compensatie van de inflatie.
Dat staat in een nieuwe cao die de vakbonden samen met het Rijk hebben opgesteld. De cao heeft een looptijd van 1 juli 2024 tot eind 2025 en wordt nu voorgelegd aan de leden van de vakbonden.
Verder krijgen de bijna 150.000 rijksambtenaren de mogelijkheid om per jaar 2000 euro studieschuld af te lossen uit het Individueel Keuzebudget (IKB). Het leasen van een fiets wordt structureel mogelijk en het betaald zorgverlof wordt verruimd van twee naar vier weken.
Concrete afspraken
Ook zijn er volgens de FNV concrete afspraken gemaakt om de sociale veiligheid te verbeteren. Zo komt er een onafhankelijke integriteitscommissie met een calamiteitenprocedure. "Die procedure is bedoeld voor integriteitssituaties die direct gerelateerd zijn aan het werk, zoals een acute maatschappelijke misstand, ernstige druk of ernstige ongepaste bejegening", aldus de vakbond.
"De loonontwikkeling kan zich zeker meten met die van bijvoorbeeld de politie. We zijn blij dat we de inflatieachterstand flink verkleind hebben", zegt CNV-bestuurder Bart Schnoor.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiƫnten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
8 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
8 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
11 uur geleden