Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

85 landen veroordelen Israëlische plannen Westelijke Jordaanoever

85 landen veroordelen Israëlische plannen Westelijke Jordaanoever

NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.

"Wij veroordelen met klem unilaterale Israëlische besluiten en maatregelen die erop gericht zijn Israëls onwettige aanwezigheid op de Westelijke Jordaanoever uit te breiden," aldus de verklaring, die ook is ondertekend door een aantal internationale organisaties.

"Dergelijke besluiten zijn in strijd met Israëls verplichtingen onder het internationaal recht en moeten onmiddellijk worden teruggedraaid."

Meerdere omstreden besluiten

Israël nam de afgelopen tijd meerdere omstreden besluiten over de bezette Westelijke Jordaanoever, bijvoorbeeld om tientallen miljoenen euro's uit te trekken voor de registratie van land in een deel van de Westelijke Jordaanoever. Als inwoners niet kunnen bewijzen dat ze grond bezitten, kan dat volgens de krant Haaretz onder controle van de Israëlische staat komen te staan.

In een eerdere verklaring sprak een blok van acht moslimlanden dinsdag over een "gevaarlijke escalatie" en een "schending van het internationaal recht".

Meer uit Buitenland

Suriname en Venezuela versterken relatie tijdens bezoek Rodríguez

PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.

1 uur geleden
Trump staat stil bij 9/11: wereld zal nooit meer hetzelfde zijn

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.

1 uur geleden
Oud-presidenten herdenken slachtoffers 9/11 bij Ground Zero

NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.

3 uur geleden
Noorse prinses Astrid (94), zus van Harald, overleden

OSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.

3 uur geleden
Houthi's veroveren eiland in zeestraat Bab al-Mandeb

PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.

4 uur geleden
Nepal schat kosten wederopbouw op 4,1 miljard euro

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.

5 uur geleden
Brussel keurt 6,1 miljard aan Oekraïne voor defensie goed

BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.

5 uur geleden