Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

81.000 euro opgehaald met eerste vaatje nieuwe haring

81.000 euro opgehaald met eerste vaatje nieuwe haring

SCHEVENINGEN (ANP) - De veiling van het eerste vaatje Hollandse Nieuwe heeft een bedrag van 81.000 euro opgebracht, meldt het Nederlands Visbureau. Het geld gaat naar de Nederlandse Hersenbank.

De opbrengst is lager dan de afgelopen jaren. In 2023 werd het eerste vaatje nieuwe haring geveild voor een recordbedrag van 159.500 euro. Het jaar daarvoor ging het om 113.500 euro, toen een record.

Een woordvoerder van het Nederlands Visbureau laat weten de opbrengsten de vorige twee jaar zo hoog opliepen omdat bedrijven marketingbudget hadden vrijgemaakt om het eerste vaatje op te kopen. "Als die tegen elkaar op gaan bieden, dan gaat het hard." Sinds 1996 bracht het vaatje gemiddeld 65.000 euro op. Dus het Nederlands Visbureau is "heel erg blij" met deze opbrengst van 81.000 euro.

Nieuwe haringseizoen

Het vaatje werd dinsdag in Scheveningen geveild. De veiling is elk jaar de symbolische aftrap van het nieuwe haringseizoen. Zoals gewoonlijk gaat het opgehaalde bedrag van de veiling naar een goed doel.

De Nederlandse Hersenbank zamelt stukjes hersenen in van overleden personen die zich hadden opgegeven als donor. Het hersenweefsel kan door wetenschappers wereldwijd worden gebruikt voor onderzoek. Met dit soort onderzoek kan meer kennis worden opgedaan over de werking van het brein, wat volgens de Hersenbank kan bijdragen aan de ontwikkeling van behandelingen voor psychische klachten en aandoeningen zoals alzheimer.

Vlaggetjesdag

Hollandse Nieuwe is de naam voor haring die in een bepaalde periode in het jaar wordt gevangen en tot en met eind september onder die naam wordt verkocht. Zaterdag wordt de komst van de nieuwe haring in Scheveningen gevierd met Vlaggetjesdag. Het Nederlands Visbureau is een pr- en marketingbureau voor de vissector.

Meer uit Binnenland

Rechtszaak tegen hulpverleners Lesbos gaat in januari verder

ATHENE (ANP/REUTERS) - De Griekse rechtszaak tegen onder anderen de Nederlander Pieter Wittenberg gaat in januari verder. Dit laat de organisatie Human Power weten, die informatie deelt over de rechtsgang van Wittenberg en andere hulpverleners die worden verdacht van spionage, mensensmokkel en lidmaatschap van een criminele organisatie.

17 minuten geleden
Erasmus MC ontslaat twee medewerkers na inzien patiëntendossiers

ROTTERDAM (ANP) - Twee medewerkers van het Erasmus MC zijn op staande voet ontslagen omdat zij ongeoorloofd patiëntendossiers hebben ingekeken. Dat meldt het ziekenhuis. Drie andere medewerkers hebben ook ten onrechte patiëntgegevens bekeken, maar werden niet ontslagen.

19 minuten geleden
Twintigers slachtoffers fatale ongeluk na achtervolging Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de identiteit van de vier inzittenden van het fatale ongeluk na een korte politieachtervolging donderdag in Den Haag bekendgemaakt. Allen komen uit Den Haag. De bestuurder was een 24-jarige man, hij overleed. Ook overleden twee vrouwen van 21 en 20 jaar. Een 21-jarige vrouw raakte gewond.

2 uur geleden
OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf die een moeder uit Apeldoorn kreeg voor het ruim twintig jaar mishandelen van haar vier dochters. Het OM had tien jaar cel geëist, de rechtbank gaf haar maandag tien maanden cel.

4 uur geleden
NPO zendt ook zonder Nederlandse deelname songfestival uit

HILVERSUM (ANP) - De NPO zendt in mei het Eurovisie Songfestival uit op NPO 1, ook nu omroep AVROTROS heeft besloten om in 2026 niet deel te nemen aan de editie in Wenen. Dat meldt de NPO vrijdag.

4 uur geleden
Rotterdammer (78) vast voor seksueel misbruik Filipijnse kinderen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft deze week een 78-jarige man in Rotterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van kinderen in de Filipijnen en het livestreamen daarvan. Hij had volgens het Openbaar Ministerie contact met een Filipijnse vrouw die de livestreams voor hem regelde. De Filipijnse politie arresteerde haar in oktober en bevrijdde toen vier kinderen uit de misbruiksituatie.

5 uur geleden
Greenpeace en Frisse Wind doen aangifte tegen Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Greenpeace en stichting Frisse Wind doen vrijdag bij het Openbaar Ministerie aangifte tegen Tata Steel, laten de organisaties weten. Volgens een recent verslag van de omgevingsdienst is vorig jaar een hogere uitstoot van bepaalde stoffen gemeten door het staalbedrijf in IJmuiden.

7 uur geleden