Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

800 toeristen zitten vast bij Machu Picchu

800 toeristen zitten vast bij Machu Picchu

PERU (ANP/AFP) - Als gevolg van de protesten in Peru zitten honderden buitenlandse toeristen vast bij de bekendste trekpleister van het Zuid-Amerikaanse land. De treinverbinding tussen Machu Picchu en de rest van het land ligt sinds dinsdag plat. De 110 kilometer lange spoorlijn is de enige verbinding tussen de Inca-stad en de stad Cusco, die de uitvalsbasis is voor de site.

Elke dag komen honderden mensen te voet aan bij Machu Picchu na een populaire trektocht naar de oude stad, om dan van daar met de trein naar Cusco te reizen. Ook is het normaal gesproken mogelijk naar Machu Picchu te gaan met de trein.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken raadt Nederlanders intussen aan om voorlopig niet meer naar Peru te reizen. De situatie in er volgens het ministerie "zeer onvoorspelbaar". Het reisadvies gaat van geel naar oranje.

De onrust in het land ontstond nadat de president Pedro Castillo werd afgezet omdat hij het parlement probeerde te ontbinden in een poging een afzettingsprocedure te voorkomen. Castillo's opvolger Dina Boluarte heeft de noodtoestand uitgeroepen in de hoop dat de kalmte in het land kan terugkeren.

Meer uit Buitenland

Alle lichamen vermisten na explosie Athene gevonden

ATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft de lichamen van zes personen gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Het gaat om vier Amerikaanse toeristen en een ouder echtpaar die zich in het woongebouw bevonden toen het vrijdagochtend instortte.

14 minuten geleden
Venezuela gaat hooggerechtshof hervormen na gesprek met oppositie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interimregering heeft met een deel van de oppositie afgesproken om het hooggerechtshof te hervormen. Dat is de uitkomst van een tweede gespreksronde tussen de beide blokken, onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

28 minuten geleden
Protest in Madrid om aanpak van overheid rond Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Madrid geprotesteerd tegen het handelen van de overheid rond de situatie in Ceuta. Tienduizenden migranten kwamen daar eind juli in korte tijd de grens over vanuit Marokko. De demonstranten vinden dat de overheid gefaald heeft in het beschermen van de grenzen en willen vervroegde verkiezingen.

34 minuten geleden
Oekraïne legt sancties op om betrokkenheid Russische verkiezingen

KYIV (ANP) - Oekraïne legt sancties op aan personen die betrokken waren bij de verkiezingen voor het Russische parlement op Oekraïens grondgebied. Dat meldt het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een verklaring. In meerdere door Rusland bezette Oekraïense regio's kon gestemd worden voor de verkiezingen.

1 uur geleden
Tiende lichaam gevonden in reeks vermoorde vrouwen in Zuid-Afrika

EKURHULENI (ANP/AFP) - In de Zuid-Afrikaanse gemeente Ekurhuleni is voor de tiende keer in twee maanden het lichaam van een vermoorde vrouw gevonden. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de doden en of er een seriemoordenaar actief is.

1 uur geleden
Dodental stijgt na explosie en instorten woongebouw Athene

ATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft tot nu toe zeker twee doden gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Eerder op zaterdag werd het lichaam van een jonge Amerikaanse vrouw aangetroffen tussen het puin. Er is niet bevestigd wie het andere slachtoffer is. De Griekse omroep ERT spreekt van vier gevonden lichamen.

2 uur geleden
Zelensky roept op tot sancties na doden door Russische aanvallen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen zijn gedood door Russische luchtaanvallen. Hij roept bondgenoten op om meer sancties tegen Moskou in te stellen, omdat de Russen bezig zouden zijn hun aanvallen te escaleren.

2 uur geleden