800 toeristen zitten vast bij Machu Picchu
PERU (ANP/AFP) - Als gevolg van de protesten in Peru zitten honderden buitenlandse toeristen vast bij de bekendste trekpleister van het Zuid-Amerikaanse land. De treinverbinding tussen Machu Picchu en de rest van het land ligt sinds dinsdag plat. De 110 kilometer lange spoorlijn is de enige verbinding tussen de Inca-stad en de stad Cusco, die de uitvalsbasis is voor de site.
Elke dag komen honderden mensen te voet aan bij Machu Picchu na een populaire trektocht naar de oude stad, om dan van daar met de trein naar Cusco te reizen. Ook is het normaal gesproken mogelijk naar Machu Picchu te gaan met de trein.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken raadt Nederlanders intussen aan om voorlopig niet meer naar Peru te reizen. De situatie in er volgens het ministerie "zeer onvoorspelbaar". Het reisadvies gaat van geel naar oranje.
De onrust in het land ontstond nadat de president Pedro Castillo werd afgezet omdat hij het parlement probeerde te ontbinden in een poging een afzettingsprocedure te voorkomen. Castillo's opvolger Dina Boluarte heeft de noodtoestand uitgeroepen in de hoop dat de kalmte in het land kan terugkeren.
Meer uit Buitenland
ABYEI (ANP/RTR) - Zeker 73 mensen zijn omgekomen bij een drone-aanval op een markt in een grensgebied bij Soedan en Zuid-Soedan, zeggen de lokale autoriteiten. Die schrijven de aanval toe aan het Soedanese regeringsleger.
14 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtbeelden van woningen in Duitsland mogen niet op Google Earth en Google Maps worden getoond als de eigenaar bezwaar maakt. Dat heeft een Duitse rechtbank besloten nadat een man uit Frankfurt het Amerikaanse techbedrijf had aangeklaagd.
29 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere politieke groepen in het Europees Parlement vinden dat 'een hybride oorlog' niet langer een juiste term is voor de situatie in de Zwarte Zee. Dat zeiden ze in een debat met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, onder meer over vermoedelijke Russische drones die afgelopen weken Bulgaarse schepen geraakt hebben en drones die door Roemenië zijn neergehaald.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist dinsdag naar Oslo om deel te nemen aan gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de leiders van Noorwegen en Finland. De andere Amerikaanse gezant, Jared Kushner, sluit digitaal aan bij het overleg, aldus de Noorse regering.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - De familie van de man die ervan wordt verdacht de Australische parlementariër Helen Haines te hebben aangereden, zegt al meer dan twintig jaar bevriend met haar te zijn. In een verklaring waar lokale media over schrijven, omschrijven de vader van de verdachte en diens partner het incident als "verwoestend en onbegrijpelijk".
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu zegt dat de invoering van de avondklok in verschillende steden heeft bijgedragen aan de rust 's nachts. De avondklok wordt volgens hem dinsdag ingesteld op plekken waar de situatie dat vereist.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Inwoners van de Canadese provincie Alberta hebben in een referendum gestemd tegen een bindend referendum over afscheiding van Canada, meldt de Canadese publieke omroep CBC op basis van een prognose. De telling van de stemmen vindt nog plaats.
4 uur geleden