800 NEC-supporters mogen naar voetbalduel tegen Vitesse
ARNHEM (ANP) - Maximaal achthonderd supporters van de Nijmeegse voetbalclub NEC mogen op 7 april in stadion GelreDome in Arnhem kijken naar het voetbalduel tegen de Arnhemse club Vitesse. Dat is het maximale aantal uitsupporters dat in GelreDome is toegestaan bij een risicowedstrijd. Burgemeester Ahmed Marcouch wil dit aantal toestaan, omdat de laatste twee wedstrijden van NEC tegen Vitesse zonder incidenten zijn verlopen. Het besluit kan nog worden herzien, waarschuwt hij maandag.
De laatste jaren was er helemaal geen uitpubliek bij de wedstrijden Vitesse - NEC in GelreDome. Dat was het gevolg van ernstige ongeregeldheden bij het Goffertstadion in Nijmegen na een wedstrijd in oktober 2021. Rond de derby lopen de gemoederen vaak zeer hoog op. "De wedstrijd brengt veel sentiment met zich mee", aldus de gemeente Arnhem.
Bij de laatste twee wedstrijden in Nijmegen waren vijfhonderd Vitesse-aanhangers welkom in het Goffertstadion. Dat is goed verlopen en ook "in zijn algemeenheid" gedroegen supporters van beide clubs zich goed, aldus Marcouch. Voor, tijdens en na de wedstrijd op 7 april zal scherp opgelet worden. Als er iets gebeurt kan het besluit worden ingetrokken. Het is vaker voorgekomen dat de aanhang van NEC en die van Vitesse elkaar al voor de wedstrijd probeerden op te zoeken.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
18 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
1 dag geleden