800 NEC-supporters mogen naar voetbalduel tegen Vitesse
ARNHEM (ANP) - Maximaal achthonderd supporters van de Nijmeegse voetbalclub NEC mogen op 7 april in stadion GelreDome in Arnhem kijken naar het voetbalduel tegen de Arnhemse club Vitesse. Dat is het maximale aantal uitsupporters dat in GelreDome is toegestaan bij een risicowedstrijd. Burgemeester Ahmed Marcouch wil dit aantal toestaan, omdat de laatste twee wedstrijden van NEC tegen Vitesse zonder incidenten zijn verlopen. Het besluit kan nog worden herzien, waarschuwt hij maandag.
De laatste jaren was er helemaal geen uitpubliek bij de wedstrijden Vitesse - NEC in GelreDome. Dat was het gevolg van ernstige ongeregeldheden bij het Goffertstadion in Nijmegen na een wedstrijd in oktober 2021. Rond de derby lopen de gemoederen vaak zeer hoog op. "De wedstrijd brengt veel sentiment met zich mee", aldus de gemeente Arnhem.
Bij de laatste twee wedstrijden in Nijmegen waren vijfhonderd Vitesse-aanhangers welkom in het Goffertstadion. Dat is goed verlopen en ook "in zijn algemeenheid" gedroegen supporters van beide clubs zich goed, aldus Marcouch. Voor, tijdens en na de wedstrijd op 7 april zal scherp opgelet worden. Als er iets gebeurt kan het besluit worden ingetrokken. Het is vaker voorgekomen dat de aanhang van NEC en die van Vitesse elkaar al voor de wedstrijd probeerden op te zoeken.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
18 uur geleden