Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

800 NEC-supporters mogen naar voetbalduel tegen Vitesse

800 NEC-supporters mogen naar voetbalduel tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Maximaal achthonderd supporters van de Nijmeegse voetbalclub NEC mogen op 7 april in stadion GelreDome in Arnhem kijken naar het voetbalduel tegen de Arnhemse club Vitesse. Dat is het maximale aantal uitsupporters dat in GelreDome is toegestaan bij een risicowedstrijd. Burgemeester Ahmed Marcouch wil dit aantal toestaan, omdat de laatste twee wedstrijden van NEC tegen Vitesse zonder incidenten zijn verlopen. Het besluit kan nog worden herzien, waarschuwt hij maandag.

De laatste jaren was er helemaal geen uitpubliek bij de wedstrijden Vitesse - NEC in GelreDome. Dat was het gevolg van ernstige ongeregeldheden bij het Goffertstadion in Nijmegen na een wedstrijd in oktober 2021. Rond de derby lopen de gemoederen vaak zeer hoog op. "De wedstrijd brengt veel sentiment met zich mee", aldus de gemeente Arnhem.

Bij de laatste twee wedstrijden in Nijmegen waren vijfhonderd Vitesse-aanhangers welkom in het Goffertstadion. Dat is goed verlopen en ook "in zijn algemeenheid" gedroegen supporters van beide clubs zich goed, aldus Marcouch. Voor, tijdens en na de wedstrijd op 7 april zal scherp opgelet worden. Als er iets gebeurt kan het besluit worden ingetrokken. Het is vaker voorgekomen dat de aanhang van NEC en die van Vitesse elkaar al voor de wedstrijd probeerden op te zoeken.

Meer uit Voetbal

Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

2 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

7 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

11 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

12 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

13 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

23 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

1 dag geleden