800 NEC-supporters mogen naar voetbalduel tegen Vitesse
ARNHEM (ANP) - Maximaal achthonderd supporters van de Nijmeegse voetbalclub NEC mogen op 7 april in stadion GelreDome in Arnhem kijken naar het voetbalduel tegen de Arnhemse club Vitesse. Dat is het maximale aantal uitsupporters dat in GelreDome is toegestaan bij een risicowedstrijd. Burgemeester Ahmed Marcouch wil dit aantal toestaan, omdat de laatste twee wedstrijden van NEC tegen Vitesse zonder incidenten zijn verlopen. Het besluit kan nog worden herzien, waarschuwt hij maandag.
De laatste jaren was er helemaal geen uitpubliek bij de wedstrijden Vitesse - NEC in GelreDome. Dat was het gevolg van ernstige ongeregeldheden bij het Goffertstadion in Nijmegen na een wedstrijd in oktober 2021. Rond de derby lopen de gemoederen vaak zeer hoog op. "De wedstrijd brengt veel sentiment met zich mee", aldus de gemeente Arnhem.
Bij de laatste twee wedstrijden in Nijmegen waren vijfhonderd Vitesse-aanhangers welkom in het Goffertstadion. Dat is goed verlopen en ook "in zijn algemeenheid" gedroegen supporters van beide clubs zich goed, aldus Marcouch. Voor, tijdens en na de wedstrijd op 7 april zal scherp opgelet worden. Als er iets gebeurt kan het besluit worden ingetrokken. Het is vaker voorgekomen dat de aanhang van NEC en die van Vitesse elkaar al voor de wedstrijd probeerden op te zoeken.
Meer uit Voetbal
MARBELLA (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft doelman Timon Wellenreuther benoemd tot nieuwe aanvoerder. De 30-jarige Duitser neemt de aanvoerdersband over van Sem Steijn. Dat bevestigde een woordvoerder van de club.
1 uur geledenTUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
17 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
19 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
20 uur geleden