800 NEC-supporters mogen naar voetbalduel tegen Vitesse
ARNHEM (ANP) - Maximaal achthonderd supporters van de Nijmeegse voetbalclub NEC mogen op 7 april in stadion GelreDome in Arnhem kijken naar het voetbalduel tegen de Arnhemse club Vitesse. Dat is het maximale aantal uitsupporters dat in GelreDome is toegestaan bij een risicowedstrijd. Burgemeester Ahmed Marcouch wil dit aantal toestaan, omdat de laatste twee wedstrijden van NEC tegen Vitesse zonder incidenten zijn verlopen. Het besluit kan nog worden herzien, waarschuwt hij maandag.
De laatste jaren was er helemaal geen uitpubliek bij de wedstrijden Vitesse - NEC in GelreDome. Dat was het gevolg van ernstige ongeregeldheden bij het Goffertstadion in Nijmegen na een wedstrijd in oktober 2021. Rond de derby lopen de gemoederen vaak zeer hoog op. "De wedstrijd brengt veel sentiment met zich mee", aldus de gemeente Arnhem.
Bij de laatste twee wedstrijden in Nijmegen waren vijfhonderd Vitesse-aanhangers welkom in het Goffertstadion. Dat is goed verlopen en ook "in zijn algemeenheid" gedroegen supporters van beide clubs zich goed, aldus Marcouch. Voor, tijdens en na de wedstrijd op 7 april zal scherp opgelet worden. Als er iets gebeurt kan het besluit worden ingetrokken. Het is vaker voorgekomen dat de aanhang van NEC en die van Vitesse elkaar al voor de wedstrijd probeerden op te zoeken.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
13 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
15 uur geleden