Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

80 uur werkstaf voor Raisa Blommestijn om beledigende X-berichten

80 uur werkstaf voor Raisa Blommestijn om beledigende X-berichten

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft opiniemaker en presentatrice Raisa Blommestijn (30) veroordeeld tot tachtig uur werkstraf, waarvan veertig uur voorwaardelijk voor beledigende berichten op X. De straf valt hoger uit dan de eis van het Openbaar Ministerie omdat de rechter vindt dat de ernst van de feiten niet voldoende naar voren komt in de eis van veertig uur.

In een bericht gebruikte Blommestijn de term "negroïde primaten". Daarmee heeft ze zich volgens de rechtbank "laatdunkend" uitgelaten over negroïde mensen. "In de woordkeuze kan slechts de bedoeling worden gelezen om hen af te schilderen als agressieve apen", zei de voorzitter. Blommestijn plaatste het bericht op 10 mei 2023 bij een filmpje van een mishandeling. Met haar bericht heeft ze twee groepen mensen op basis van huidskleur tegenover elkaar gezet, meent de rechtbank.

Ook zei de rechtbank geen bewijs te zien dat Blommestijn, als opiniemaker, met haar opmerkingen wilde bijdragen aan een publiek debat over integratie dat op dat moment woedde. "Wel vestigde zij de aandacht op de huidskleur van een groep mensen."

In beroep

In een ander bericht noemde ze advocaat Sidney Smeets "kleuterneuker". Ze deed dit terwijl de rechtbank Rotterdam net iemand had veroordeeld voor het plaatsen van een soortgelijk bericht. De rechtbank vindt dit smaad. Blommestijn moet de advocaat een schadevergoeding betalen van 1550 euro. Smeets stapte in 2021 op als Tweede Kamerlid na beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag bij minderjarige jongens.

Volgens de voorzitter van de rechtbank heeft Blommestijn met haar uitspraken de "strafrechtelijk toelaatbare grenzen" overschreden. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) liet kort na de uitspraak weten dat ze in beroep gaat. Ze vindt de veroordeling een "zwarte dag voor de democratie, de rechtstaat en de vrijheid van meningsuiting".

Meer uit Binnenland

Duitsland stuurt 21 brandweerwagens naar Nederland

BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.

1 uur geleden
Vanaf zaterdagmiddag code geel om onweer met windstoten en hagel

DE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.

1 uur geleden
Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

3 uur geleden
Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

6 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

9 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

9 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

10 uur geleden