Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

80 uur werkstaf voor Raisa Blommestijn om beledigende X-berichten

80 uur werkstaf voor Raisa Blommestijn om beledigende X-berichten

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft opiniemaker en presentatrice Raisa Blommestijn (30) veroordeeld tot tachtig uur werkstraf, waarvan veertig uur voorwaardelijk voor beledigende berichten op X. De straf valt hoger uit dan de eis van het Openbaar Ministerie omdat de rechter vindt dat de ernst van de feiten niet voldoende naar voren komt in de eis van veertig uur.

In een bericht gebruikte Blommestijn de term "negroïde primaten". Daarmee heeft ze zich volgens de rechtbank "laatdunkend" uitgelaten over negroïde mensen. "In de woordkeuze kan slechts de bedoeling worden gelezen om hen af te schilderen als agressieve apen", zei de voorzitter. Blommestijn plaatste het bericht op 10 mei 2023 bij een filmpje van een mishandeling. Met haar bericht heeft ze twee groepen mensen op basis van huidskleur tegenover elkaar gezet, meent de rechtbank.

Ook zei de rechtbank geen bewijs te zien dat Blommestijn, als opiniemaker, met haar opmerkingen wilde bijdragen aan een publiek debat over integratie dat op dat moment woedde. "Wel vestigde zij de aandacht op de huidskleur van een groep mensen."

In beroep

In een ander bericht noemde ze advocaat Sidney Smeets "kleuterneuker". Ze deed dit terwijl de rechtbank Rotterdam net iemand had veroordeeld voor het plaatsen van een soortgelijk bericht. De rechtbank vindt dit smaad. Blommestijn moet de advocaat een schadevergoeding betalen van 1550 euro. Smeets stapte in 2021 op als Tweede Kamerlid na beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag bij minderjarige jongens.

Volgens de voorzitter van de rechtbank heeft Blommestijn met haar uitspraken de "strafrechtelijk toelaatbare grenzen" overschreden. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) liet kort na de uitspraak weten dat ze in beroep gaat. Ze vindt de veroordeling een "zwarte dag voor de democratie, de rechtstaat en de vrijheid van meningsuiting".

Meer uit Binnenland

Positieve test Canadese passagier Hondius bevestigd

VICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.

23 minuten geleden
Joodse koepel ontstemd over bestuurders bij Nakba-herdenkingen

AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".

3 uur geleden
WHO-commissie pleit voor actie voor klimaat en gezondheid

GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.

7 uur geleden
Confrontatie tussen voetbalsupporters bij tankstation langs A28

PUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.

7 uur geleden
Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.

9 uur geleden
Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

9 uur geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

10 uur geleden