Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

8 jaar cel en tbs voor doodsteken man op terras in Eindhoven

8 jaar cel en tbs voor doodsteken man op terras in Eindhoven

DEN BOSCH (ANP) - Een 32-jarige man uit Eindhoven is dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht jaar en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van Yassine Amiz (28) uit Turnhout. Dat gebeurde vorig jaar augustus op een terras aan de Woenselse Markt in Eindhoven. De officier van justitie had een gevangenisstraf van tien jaar geëist voor doodslag.

Meerdere mensen zagen hoe het slachtoffer door de Eindhovenaar werd belaagd met een mes. De getuigen zagen hoe de verdachte tien keer op de man uit Turnhout instak en hem vervolgens aan zijn lot overliet. De rechtbank in Den Bosch spreekt van een gruwelijke en nietsontziende wijze.

De verdachte ontkent Amiz opzettelijk te hebben gedood en zegt dat hij zichzelf moest verdedigen omdat het slachtoffer boos en agressief richting hem zou zijn geweest. De rechtbank gaat hier niet in mee. De rechtbank concludeert uit camerabeelden dat de Eindhovenaar vooraf schietbewegingen maakte en zijn mes toonde. Daarmee zou de verdachte juist de aandacht van het slachtoffer hebben getrokken en ontstond er ruzie.

De Eindhovenaar is eerder veroordeeld voor geweldsdelicten en heeft een antisociale persoonlijkheidsstoornis. Om herhaling te voorkomen heeft de rechtbank hem tbs met dwangverpleging opgelegd.

Meer uit Binnenland

OM niet in hoger beroep in strafzaak Inez Weski

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de strafzaak tegen oud-advocaat Inez Weski. Het OM zegt "zeer tevreden" te zijn over het feit dat de rechtbank vrijwel al het door justitie ingebrachte bewijs heeft overgenomen en dat zij "het handelen van de verdachte in zeer krachtige bewoordingen heeft afgekeurd". Ook Weski ziet af van hoger beroep.

1 uur geleden
CIDI protesteert bij concert van Ye in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Tegenstanders van de komst van de Amerikaanse rapper Ye gaan zaterdag demonstreren bij het GelreDome in Arnhem. Zo zegt het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) "zeker met protestborden" aanwezig te zullen zijn, laat directeur Naomi Mestrum weten.

1 uur geleden
Rode Kruis over situatie Ter Apel: dit kan zo niet langer

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich ernstige zorgen over het welzijn van de asielzoekers op het voorterrein in Ter Apel. "Voor de zoveelste keer in ruim twee weken zitten vandaag mensen in het gras, en weten ze niet waar ze vanavond terechtkunnen. Zo kunnen we in Nederland toch niet met mensen omgaan?", zegt Rode Kruis-directeur Harm Goossens. "Dit kan zo niet langer."

2 uur geleden
Verdachten kindermishandeling Stadskanaal 90 dagen langer vast

GRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die worden verdacht van de ernstige mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven de komende negentig dagen in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Groningen bepaald, meldt het Openbaar Ministerie donderdag.

3 uur geleden
Inspecties: aanpak verwarde man die meisje doodstak schoot tekort

DEN HAAG (ANP) - Betrokken organisaties schoten tekort bij een verwarde man die vorig jaar de 11-jarige Sohani in Nieuwegein doodstak, stellen de Inspectie Justitie en Veiligheid (Inspectie JenV) en Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De verdachte Hamzah L. verkeerde op dat moment in een psychose en heeft van de rechter onlangs tbs met dwangverpleging opgelegd gekregen. De inspecties oordelen dat de zorg aan hem ondermaats was en veiligheidsrisico's verkeerd werden ingeschat.

3 uur geleden
Dichter en schrijver Lieke Marsman (35) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Dichter, schrijver en filosoof Lieke Marsman is op 35-jarige leeftijd overleden. Uitgeverij Pluim maakte donderdag bekend dat ze een dag eerder is gestorven aan een zeldzame vorm van kanker.

3 uur geleden
Meerdere aanhoudingen voor drogeren, misbruiken en filmen vrouwen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft in een groot onderzoek naar seksueel misbruik van vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan vier verdachten aangehouden. Vier anderen zijn geïdentificeerd, maar zitten op het moment niet vast. "De verdenkingen tegen de mannen lopen uiteen. Zo hebben zij deelgenomen aan een besloten groep waarin illegaal verkregen beelden van gedrogeerde slachtoffers werden gedeeld", laat de politie weten.

5 uur geleden