8 hostelmedewerkers in Laos opgepakt na vergiftiging toeristen
VANG VIENG (ANP) - De politie heeft acht medewerkers van een hostel opgepakt nadat daar zes toeristen waren omgekomen door giftige alcohol. Dat melden de Australische nieuwssite 9news en de Britse omroep LBC. Het personeel, inclusief het management van het hostel, wordt verhoord.
De opgepakte personen waren volgens LBC allemaal Vietnamese mannen tussen de 23 en 47 jaar oud.
De doden waren toeristen uit Australië, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en Denemarken. Andere toeristen, onder wie een Nederlander, moesten naar het ziekenhuis na het drinken van gratis shotjes. Vermoedelijk was daar methanol aan toegevoegd. Dat gebeurt in de regio soms om alcohol goedkoper te produceren, maar kan zeer gevaarlijk zijn.
De autoriteiten van Laos zeiden eerder "diepbedroefd" te zijn door de dood van de buitenlandse toeristen en de verantwoordelijken te willen straffen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
42 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
45 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
3 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
4 uur geleden