79 procent toename van verbrande gebieden in 2024 in Brazilië
BRASILIA (ANP/AFP) - Bosbranden in Brazilië verwoestten vorig jaar een totaal gebied groter dan heel Italië, meldt het monitoringplatform MapBiomas. Ongeveer 30,8 miljoen hectare aan vegetatie werd in Brazilië verbrand in 2024, een toename van 79 procent ten opzichte van 2023.
Branden in de Amazone, een cruciale koolstofput voor de rest van de wereld en een wereldwijde hotspot van biodiversiteit, waren verantwoordelijk voor 58 procent van de schade. Ongeveer 8,5 miljoen hectare bos verbrandde in 2024, vergeleken met 2,2 miljoen in 2023. In de Amazone verwoestten branden voor het eerst meer bos dan grasland, volgens de gegevens van MapBiomas.
In Brazilië zijn het vooral veehouders en boeren die de branden veroorzaken. Zij steken de branden aan om land voor weidegrond en landbouw te creëren. De overheid heeft moeite die praktijken in te dammen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
25 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
4 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
10 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
17 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
21 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
21 uur geleden