Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

79 procent toename van verbrande gebieden in 2024 in Brazilië

79 procent toename van verbrande gebieden in 2024 in Brazilië

BRASILIA (ANP/AFP) - Bosbranden in Brazilië verwoestten vorig jaar een totaal gebied groter dan heel Italië, meldt het monitoringplatform MapBiomas. Ongeveer 30,8 miljoen hectare aan vegetatie werd in Brazilië verbrand in 2024, een toename van 79 procent ten opzichte van 2023.

Branden in de Amazone, een cruciale koolstofput voor de rest van de wereld en een wereldwijde hotspot van biodiversiteit, waren verantwoordelijk voor 58 procent van de schade. Ongeveer 8,5 miljoen hectare bos verbrandde in 2024, vergeleken met 2,2 miljoen in 2023. In de Amazone verwoestten branden voor het eerst meer bos dan grasland, volgens de gegevens van MapBiomas.

In Brazilië zijn het vooral veehouders en boeren die de branden veroorzaken. Zij steken de branden aan om land voor weidegrond en landbouw te creëren. ​De overheid heeft moeite die praktijken in te dammen.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

55 minuten geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

2 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

2 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

7 uur geleden