Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

780 miljoen weggehaald bij cryptobeurs Binance na aanklacht SEC

780 miljoen weggehaald bij cryptobeurs Binance na aanklacht SEC

SINGAPORE (ANP) - Beleggers hebben de afgelopen 24 uur omgerekend 780 miljoen dollar (729 miljoen euro) weggehaald bij het handelsplatform voor cryptomunten Binance. Dat meldt analysebureau Nansen op basis van eigen berekeningen. De uitstroom volgt op de aanklacht van de Amerikaanse beurswaakhond SEC tegen Binance en oprichter Changpeng Zhao.

Het dochterbedrijf van Binance in de Verenigde Staten kampte ook met beleggers die hun geld weghaalden. Daar is het saldo over het afgelopen etmaal omgerekend 13 miljoen dollar negatief. Binance heeft nog niet gereageerd op het bericht van Nansen.

De SEC beschuldigt Binance en Zhao ervan verkeerd te zijn omgesprongen met de inleg van klanten. Ook zouden beleggers en toezichthouders zijn misleid. Daarnaast heeft de cryptobeurs volgens de SEC regels rond de handel in effecten overtreden.

Strengere regels

Cryptomunten verloren maandag aan waarde nadat de Amerikaanse aanklacht bekend werd. Rond munten als de bitcoin of ethereum is al langer onzekerheid, omdat de autoriteiten in de Verenigde Staten vinden dat veel handel in die crypto's feitelijk neerkomt op effectenhandel. Daarmee moeten beurzen en aanbieders aan veel strengere regels voldoen, bijvoorbeeld rond de verplichte publicatie van informatie.

Binance noemde de aanklacht maandag teleurstellend. De cryptobeurs zei lang met de SEC in gesprek te zijn geweest om de zaak te schikken en kondigde aan zich voor de rechter te zullen verweren tegen de aantijgingen.

Verbod in VS

In de Verenigde Staten is Binance al sinds 2019 verboden. Ook de Amerikaanse dochteronderneming Binance.US is in zes staten verboden. Een van de klachten is dat dit onderdeel niet echt losstaat van het het moederbedrijf.

In Nederland kreeg Binance vorig jaar een boete van 3,3 miljoen euro van De Nederlandsche Bank (DNB). De toezichthouder stelde dat de cryptobeurs zijn diensten aanbood zonder wettelijk verplichte registratie bij de centrale bank.

Meer uit Financieel

Prijs agrarische grond gestegen in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.

1 uur geleden
Wall Street sluit met winst, chipbedrijven hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger de handelsdag uitgegaan, geholpen door winsten bij de chipbedrijven. Die toonden herstel na scherpe verliezen in de sector de afgelopen tijd, maar beleggers lijken de zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) even naast zich neer te leggen.

3 uur geleden
Rustiger bij wegrestaurant door vrachtverbod Merwedebrug

HANK (ANP) - De afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft impact op wegrestaurant Napoleon, dat een paar kilometer ten zuiden van de brug ligt. "Het is een stuk rustiger dan voorheen", vertelt eigenaresse Adinda Geelhoedt-Valk.

4 uur geleden
Vliegtuigbouwer Airbus wil winstgevendheid verhogen

AMSTERDAM (ANP/RTR/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus wil zijn winstgevendheid de komende jaren flink opschroeven. Het bedrijf stelt als doel om de operationele winst tegen 2029 met ongeveer 75 procent te verhogen, werd dinsdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Tesla-bestuurders kunnen AI-chatbot Grok in auto gebruiken

AMSTERDAM (ANP) - De AI-chatbot Grok komt beschikbaar voor Nederlandse bestuurders van Tesla-voertuigen. De elektrische autofabrikant heeft de AI-assistent opgenomen in zijn recentste software-update, maakte het bedrijf bekend.

7 uur geleden
Carney en Trump intensiveren handelsgesprekken

OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney is met de Amerikaanse president Donald Trump overeengekomen om de gesprekken over handelskwesties de komende weken te intensiveren. "Mijn team en ik kijken ernaar uit om daarmee aan de slag te gaan", zei hij dinsdag tegen verslaggevers.

7 uur geleden
Chipbedrijf Besi maakt koerssprong op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML lieten dinsdag een overtuigend herstel zien, na de scherpe koersdalingen van de afgelopen weken. Ook elders in Europa en op Wall Street vonden beleggers de tijd weer rijp om in techaandelen te stappen. De afgelopen tijd daalden deze aandelen juist fors door zorgen over de hoge investeringen in AI. Besi, een toeleverancier aan de chipindustrie, eindigde bovenaan de AEX met een winst van ruim 7 procent. Het bedrijf maakt donderdag zijn tweedekwartaalcijfers bekend.

7 uur geleden