75 procent minder oogletsel door vuurwerkverbod met oud en nieuw
NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarwisseling hebben 47 mensen oogletsel door vuurwerk opgelopen. In vergelijking met vorig jaar is dat een afname van 75 procent, wat een gevolg is van het verbod op het afsteken van consumentenvuurwerk. Vorig jaar behandelden de oogartsen 182 patiënten tijdens de jaarwisseling.
De beroepsvereniging van oogartsen, die de cijfers zaterdag bekendmaakte, blijft pleiten voor een permanent verbod op consumentenvuurwerk. "Dit was landelijk gezien de rustigste oud en nieuw in dertien jaar. Het bewijs dat een verbod op consumentenvuurwerk werkt, is geleverd. Vuurwerk in handen van de consument is te risicovol en wij blijven dan ook strijden voor een verbod op consumentenvuurwerk", zegt oogarts Tjeerd de Faber namens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap.
Als alternatief pleiten de oogartsen voor openbare vuurwerkshows. In 2014 zijn de oogartsen begonnen met het vuurwerkmanifest. Inmiddels hebben zich meer dan 650.000 particulieren en organisaties aangesloten bij het manifest.
De beroepsvereniging van oogartsen bespreekt de nieuwste oogletselcijfers tijdens haar congres op 24 maart.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
3 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
11 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
11 uur geleden