75 Nobelprijswinnaars willen Robert Kennedy niet als minister
WASHINGTON (ANP) - Een groep van 75 Nobelprijswinnaars heeft zich uitgesproken tegen de nominatie van Robert F. Kennedy als Amerikaanse minister van Gezondheid. Ze vragen de Senaat om zijn benoeming te blokkeren, omdat hij de gezondheid van de Amerikanen "in gevaar" zou brengen.
"Naast zijn gebrek aan relevante ervaring op het gebied van medicijnen, wetenschap, publieke gezondheid of besturen, is Kennedy een tegenstander van veel beschermende en levensreddende vaccins", schrijven de prijswinnende wetenschappers in een brief in The New York Times. "Hij is een criticus van de bewezen positieve effecten van fluoridering van drinkwater, een verspreider van complottheorieën over succesvolle aids-behandelingen en andere ziektes en een bevlogen tegenstander van gerespecteerde instanties."
De Nobelprijswinnaars houden zich het liefst buiten de politiek, zegt Richard Roberts. Hij is de winnaar van de Nobelprijs voor de Geneeskunde in 1993 en een van de opstellers van de brief. Maar volgens hem is Kennedy een bedreiging voor het land die de wetenschappers niet konden negeren.
Kennedy deed eerst als onafhankelijk kandidaat mee aan de presidentsverkiezingen, maar schaarde zich later achter de Republikein Donald Trump.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
30 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
1 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
4 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
8 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
9 uur geleden