75 Nobelprijswinnaars willen Robert Kennedy niet als minister
WASHINGTON (ANP) - Een groep van 75 Nobelprijswinnaars heeft zich uitgesproken tegen de nominatie van Robert F. Kennedy als Amerikaanse minister van Gezondheid. Ze vragen de Senaat om zijn benoeming te blokkeren, omdat hij de gezondheid van de Amerikanen "in gevaar" zou brengen.
"Naast zijn gebrek aan relevante ervaring op het gebied van medicijnen, wetenschap, publieke gezondheid of besturen, is Kennedy een tegenstander van veel beschermende en levensreddende vaccins", schrijven de prijswinnende wetenschappers in een brief in The New York Times. "Hij is een criticus van de bewezen positieve effecten van fluoridering van drinkwater, een verspreider van complottheorieën over succesvolle aids-behandelingen en andere ziektes en een bevlogen tegenstander van gerespecteerde instanties."
De Nobelprijswinnaars houden zich het liefst buiten de politiek, zegt Richard Roberts. Hij is de winnaar van de Nobelprijs voor de Geneeskunde in 1993 en een van de opstellers van de brief. Maar volgens hem is Kennedy een bedreiging voor het land die de wetenschappers niet konden negeren.
Kennedy deed eerst als onafhankelijk kandidaat mee aan de presidentsverkiezingen, maar schaarde zich later achter de Republikein Donald Trump.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese NAVO-landen weigeren af te spreken elk een vaste bijdrage vrij te maken voor de steun aan Oekraïne, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij had "gedurfd" voorgesteld dat ze 0,25 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) voortaan aan Oekraïne zouden besteden, maar daar is te weinig steun voor.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla worden naar de Israëlische havenstad Ashdod gebracht. Een woordvoerster van de Nederlandse delegatie bevestigt berichtgeving van de NOS dat ze dat te horen hebben gekregen van internationale organisaties en het ministerie van Buitenlandse Zaken.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt binnenkort de eerste uitbetaling van de EU-lening van 90 miljard, meldt de Europese Commissie. Het gaat om 3,2 miljard euro, dat voor 1 juli wordt uitbetaald.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog niet vastgesteld dat er mijnen zijn gelegd in de Straat van Hormuz. Dat zei minister van Defensie Catherine Vautrin tegen radiozender France Info. "Op dit moment heb ik geen zekerheid over dit onderwerp, maar we bereiden ons in ieder geval voor op de mogelijke noodzaak om mijnen te ruimen."
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin hebben in Beijing de banden tussen hun landen verder aangehaald met nieuwe samenwerkingsdocumenten. Ze zeiden daarnaast dat de relatie tussen hun landen van zeer hoog niveau was.
1 uur geledenVILNIUS (ANP) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.
2 uur geleden