75 Nobelprijswinnaars willen Robert Kennedy niet als minister
WASHINGTON (ANP) - Een groep van 75 Nobelprijswinnaars heeft zich uitgesproken tegen de nominatie van Robert F. Kennedy als Amerikaanse minister van Gezondheid. Ze vragen de Senaat om zijn benoeming te blokkeren, omdat hij de gezondheid van de Amerikanen "in gevaar" zou brengen.
"Naast zijn gebrek aan relevante ervaring op het gebied van medicijnen, wetenschap, publieke gezondheid of besturen, is Kennedy een tegenstander van veel beschermende en levensreddende vaccins", schrijven de prijswinnende wetenschappers in een brief in The New York Times. "Hij is een criticus van de bewezen positieve effecten van fluoridering van drinkwater, een verspreider van complottheorieën over succesvolle aids-behandelingen en andere ziektes en een bevlogen tegenstander van gerespecteerde instanties."
De Nobelprijswinnaars houden zich het liefst buiten de politiek, zegt Richard Roberts. Hij is de winnaar van de Nobelprijs voor de Geneeskunde in 1993 en een van de opstellers van de brief. Maar volgens hem is Kennedy een bedreiging voor het land die de wetenschappers niet konden negeren.
Kennedy deed eerst als onafhankelijk kandidaat mee aan de presidentsverkiezingen, maar schaarde zich later achter de Republikein Donald Trump.
Meer uit Buitenland
WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
4 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
4 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
16 uur geleden