75 asielzoekers tijdelijk van Ter Apel naar Jaarbeurs in Utrecht
UTRECHT (ANP) - In de Jaarbeurs in Utrecht worden vanaf woensdag 75 asielzoekers opgevangen, voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel. Ze kunnen er maximaal vier weken blijven. De gemeente Utrecht is op zoek naar een "kwalitatief goede tijdelijke opvanglocatie" waar ze daarna naartoe kunnen gaan.
Utrecht zegt in gesprek te zijn met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en met de eigenaar van de mogelijke volgende opvanglocatie. Om welke plek het gaat, meldt de gemeente niet.
De asielzoekers zijn volgens de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma "vrouwen, kinderen en gezinnen".
Hotelkamers
In het Brabantse Oirschot blijft de opvanglocatie voor asielzoekers drie jaar langer open. Dit kan daarna met twee jaar worden verlengd. In het complex aan de Oerlesedijk wonen ongeveer 150 mensen, onder wie zo'n veertig minderjarigen zonder begeleiding.
De gemeente Terneuzen vangt zo'n 36 statushouders op. Zij zijn erkend als vluchteling en mogen in Nederland blijven. Doordat ze onderdak krijgen, kunnen ze het asielzoekerscentrum verlaten en komt daar plek vrij. Zestien mensen gaan later deze maand naar voormalig hotel Het Wapen van Zeeland in de plaats Axel. Twintig jongeren, tussen de 15 en 21 jaar oud, worden vanaf juni ondergebracht in de plaats Terneuzen.
In Bergen en Schoorl (Noord-Holland) en Thorn (Limburg) huurt het COA hotelkamers bij de Fletcher-keten. In elke plaats komen ongeveer twintig statushouders.
Meer uit Binnenland
GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliƫnten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
6 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
6 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.
10 uur geleden