Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

75 asielzoekers tijdelijk van Ter Apel naar Jaarbeurs in Utrecht

75 asielzoekers tijdelijk van Ter Apel naar Jaarbeurs in Utrecht

UTRECHT (ANP) - In de Jaarbeurs in Utrecht worden vanaf woensdag 75 asielzoekers opgevangen, voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel. Ze kunnen er maximaal vier weken blijven. De gemeente Utrecht is op zoek naar een "kwalitatief goede tijdelijke opvanglocatie" waar ze daarna naartoe kunnen gaan.

Utrecht zegt in gesprek te zijn met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en met de eigenaar van de mogelijke volgende opvanglocatie. Om welke plek het gaat, meldt de gemeente niet.

De asielzoekers zijn volgens de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma "vrouwen, kinderen en gezinnen".

Hotelkamers

In het Brabantse Oirschot blijft de opvanglocatie voor asielzoekers drie jaar langer open. Dit kan daarna met twee jaar worden verlengd. In het complex aan de Oerlesedijk wonen ongeveer 150 mensen, onder wie zo'n veertig minderjarigen zonder begeleiding.

De gemeente Terneuzen vangt zo'n 36 statushouders op. Zij zijn erkend als vluchteling en mogen in Nederland blijven. Doordat ze onderdak krijgen, kunnen ze het asielzoekerscentrum verlaten en komt daar plek vrij. Zestien mensen gaan later deze maand naar voormalig hotel Het Wapen van Zeeland in de plaats Axel. Twintig jongeren, tussen de 15 en 21 jaar oud, worden vanaf juni ondergebracht in de plaats Terneuzen.

In Bergen en Schoorl (Noord-Holland) en Thorn (Limburg) huurt het COA hotelkamers bij de Fletcher-keten. In elke plaats komen ongeveer twintig statushouders.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

10 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

11 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

12 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

12 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

13 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

13 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

14 uur geleden