Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

75 asielzoekers tijdelijk van Ter Apel naar Jaarbeurs in Utrecht

75 asielzoekers tijdelijk van Ter Apel naar Jaarbeurs in Utrecht

UTRECHT (ANP) - In de Jaarbeurs in Utrecht worden vanaf woensdag 75 asielzoekers opgevangen, voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel. Ze kunnen er maximaal vier weken blijven. De gemeente Utrecht is op zoek naar een "kwalitatief goede tijdelijke opvanglocatie" waar ze daarna naartoe kunnen gaan.

Utrecht zegt in gesprek te zijn met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en met de eigenaar van de mogelijke volgende opvanglocatie. Om welke plek het gaat, meldt de gemeente niet.

De asielzoekers zijn volgens de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma "vrouwen, kinderen en gezinnen".

Hotelkamers

In het Brabantse Oirschot blijft de opvanglocatie voor asielzoekers drie jaar langer open. Dit kan daarna met twee jaar worden verlengd. In het complex aan de Oerlesedijk wonen ongeveer 150 mensen, onder wie zo'n veertig minderjarigen zonder begeleiding.

De gemeente Terneuzen vangt zo'n 36 statushouders op. Zij zijn erkend als vluchteling en mogen in Nederland blijven. Doordat ze onderdak krijgen, kunnen ze het asielzoekerscentrum verlaten en komt daar plek vrij. Zestien mensen gaan later deze maand naar voormalig hotel Het Wapen van Zeeland in de plaats Axel. Twintig jongeren, tussen de 15 en 21 jaar oud, worden vanaf juni ondergebracht in de plaats Terneuzen.

In Bergen en Schoorl (Noord-Holland) en Thorn (Limburg) huurt het COA hotelkamers bij de Fletcher-keten. In elke plaats komen ongeveer twintig statushouders.

Meer uit Binnenland

Ondernemers vragen kabinet om crisisaanpak netcongestie

DEN HAAG (ANP) - De ondernemersorganisaties VNO-NCW Brabant Zeeland en VNO-NCW Midden (Flevoland, Gelderland, Overijssel en Utrecht) roepen het kabinet op netcongestie als een nationale crisis te behandelen. In een brief aan staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) staan voorstellen voor de aanpak van de overbelasting van het stroomnet. Ook de gemeente Eindhoven en regionale ondernemingsverenigingen hebben hun handtekening onder de oproep gezet.

3 uur geleden
Identiteit van 74 verdachten van oplichting bekend

DEN HAAG (ANP) - Van 74 van de 100 verdachten van wie de politie beelden heeft getoond in een actie tegen oplichting is de identiteit bekend. Inmiddels zijn 38 verdachten verhoord, bij de rest is een verhoor gepland of is het onderzoek nog gaande, laat de politie weten.

3 uur geleden
Positieve test Canadese passagier Hondius bevestigd

VICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.

11 uur geleden
Joodse koepel ontstemd over bestuurders bij Nakba-herdenkingen

AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".

13 uur geleden
WHO-commissie pleit voor actie voor klimaat en gezondheid

GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.

18 uur geleden
Confrontatie tussen voetbalsupporters bij tankstation langs A28

PUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.

18 uur geleden
Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.

19 uur geleden