75 asielzoekers tijdelijk van Ter Apel naar Jaarbeurs in Utrecht
UTRECHT (ANP) - In de Jaarbeurs in Utrecht worden vanaf woensdag 75 asielzoekers opgevangen, voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel. Ze kunnen er maximaal vier weken blijven. De gemeente Utrecht is op zoek naar een "kwalitatief goede tijdelijke opvanglocatie" waar ze daarna naartoe kunnen gaan.
Utrecht zegt in gesprek te zijn met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en met de eigenaar van de mogelijke volgende opvanglocatie. Om welke plek het gaat, meldt de gemeente niet.
De asielzoekers zijn volgens de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma "vrouwen, kinderen en gezinnen".
Hotelkamers
In het Brabantse Oirschot blijft de opvanglocatie voor asielzoekers drie jaar langer open. Dit kan daarna met twee jaar worden verlengd. In het complex aan de Oerlesedijk wonen ongeveer 150 mensen, onder wie zo'n veertig minderjarigen zonder begeleiding.
De gemeente Terneuzen vangt zo'n 36 statushouders op. Zij zijn erkend als vluchteling en mogen in Nederland blijven. Doordat ze onderdak krijgen, kunnen ze het asielzoekerscentrum verlaten en komt daar plek vrij. Zestien mensen gaan later deze maand naar voormalig hotel Het Wapen van Zeeland in de plaats Axel. Twintig jongeren, tussen de 15 en 21 jaar oud, worden vanaf juni ondergebracht in de plaats Terneuzen.
In Bergen en Schoorl (Noord-Holland) en Thorn (Limburg) huurt het COA hotelkamers bij de Fletcher-keten. In elke plaats komen ongeveer twintig statushouders.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
58 minuten geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
59 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
8 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
10 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
13 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
13 uur geleden