728 jongeren mogen gratis op reis door EU
BRUSSEL (ANP) - 728 Nederlandse jongeren zijn geselecteerd voor een gratis (trein)reis door Europa van maximaal dertig dagen. Er hadden zich 3319 Nederlandse 18-jarigen aangemeld voor de vierde ronde van het zogenoemde DiscoverEU-programma, maakte de Europese Commissie bekend.
In totaal zijn er 20.000 tickets vergeven voor een reis tussen 1 april en 31 oktober 2020. Uit de hele EU kwamen er bijna 74.000 aanmeldingen in Brussel binnen. Om in aanmerking te komen voor het programma moeten de kandidaten vragen beantwoorden over Europa. DiscoverEU werd in juni 2018 gelanceerd op voorstel van het Europees Parlement. Al zo'n 50.000 jongeren hebben de kans gekregen om door Europa te reizen.
De reis mag naar maximaal vier landen voeren, in principe met de trein, maar soms ook per bus of boot. De commissie wil het programma uitbreiden en heeft voorgesteld er tot 2027 700 miljoen euro in te steken. Volgens de commissie vergroten de 18-jarigen door te reizen in de EU en jongeren uit andere landen te ontmoeten "hun intercultureel begrip, verbeteren ze hun talenkennis en krijgen ze meer zelfvertrouwen".
Bij de vorige drie ronden waren er 12.307 inschrijvingen uit Nederland, waarvan er 1651 werden gehonoreerd.
Meer uit Binnenland
MALDEN (ANP) - Onder de 34 mensen die zijn aangehouden in verband met de schietpartij in Overasselt zijn Fransen, Belgen, Algerijnen en Nederlanders. Dat zei Monique Vinkesteijn, plaatsvervangend hoofdofficier van het parket Oost-Nederland van het Openbaar Ministerie tijdens een persconferentie. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij moord en doodslag, poging tot moord en doodslag en het voorbereiden van een ontvoering. Ze verwacht nog meer aanhoudingen.
12 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft 34 mensen aangehouden na het geweld dat dinsdag plaatsvond in het Gelderse Overasselt. Agenten hebben de personen op verschillende plaatsen aangehouden, onder meer net over de grens bij Limburg en in een nabijgelegen maisveld. Ook zijn er meerdere wapens en voertuigen in beslag genomen.
16 minuten geledenMALDEN (ANP) - De man die dinsdagochtend is omgekomen bij een schietpartij in Overasselt is een 51-jarige man uit Wijchen. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef bij de eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Beatrix en prinses Amalia gaan volgende week woensdag naar de uitvaart van koning Harald van Noorwegen. Dat maakte de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) dinsdag bekend.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook autobussen kunnen vanaf 2029 onder de uitstootvrije zones vallen, waarmee ze bepaalde binnensteden niet meer in mogen als ze te vervuilend zijn. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) gaat de regels aanpassen om verduurzaming aan te moedigen maar wil ondernemers ook niet "aan het onmogelijke" houden, schrijft ze in een brief aan de Kamer.
41 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Er is nog steeds sprake van "mogelijk gevaar" in de omgeving van Overasselt, waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond. De politie vraagt inwoners zoveel mogelijk binnen te blijven en roept mensen op niet naar het gebied te komen als dat niet nodig is.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Politiekorpschef Janny Knol spreekt van "ongekend geweld" in Overasselt in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens Knol helpen politieagenten uit het hele land mee bij het aanhouden van "een groot aantal verdachten" en zetten ze daarbij "alles op alles", laat ze op X weten.
1 uur geleden