Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'72 procent minder shoppers in binnensteden op Black Friday'

'72 procent minder shoppers in binnensteden op Black Friday'

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal mensen dat tijdens koopjesfestijn Black Friday naar de stadscentra ging, lag veel lager dan een jaar eerder. Winkeliersorganisatie INretail analyseerde de bezoekersstromen van dertien grotere steden en kwam tot de conclusie dat het aantal shoppers 72 procent lager lag in vergelijking met vorig jaar.

Ook in de week in aanloop naar Black Friday was het minder druk in de winkelstraten. Alles bij elkaar was het aantal bezoekers 48 procent lager dan in 2019. In het centrum van Amsterdam was het vorige week 60 procent minder druk. Arnhem en Rotterdam volgen met 58 procent en 53 procent minder shoppers dan in dezelfde week vorig jaar. Ook de centra van Groningen, Den Haag en Eindhoven trokken ruim de helft minder bezoekers.

Evengoed was het, gelet op de coronamaatregelen, op sommige momenten te druk. In het centrum van Rotterdam moesten winkels bijvoorbeeld op last van burgemeester Aboutaleb vrijdagavond eerder dicht. In andere steden werd opgeroepen om niet meer te komen. INretail noemde het sluiten van de winkels eerder verschrikkelijk jammer, maar ook begrijpelijk. "Dankzij de maatregelen die ondernemers, gemeenten en handhavers samen organiseerden bleef teveel drukte beperkt tot hoofdwinkelstraten in enkele steden", concludeert INretail achteraf.

"We zijn minder gewend geraakt aan veel mensen bij elkaar en ervaren daardoor veel sneller drukte", constateert INretail. "Daarnaast maakt de 1,5 meterregel dat soms sneller maatregelen nodig zijn."

Komende zaterdag 5 december verwacht INretail geen hausse van cadeautjeskopers. Volgens de vereniging heeft de oproep van winkels, webshops en ook de overheid om tijdig de inkopen te doen gewerkt. De boodschap zal de komende tijd ook worden herhaald.

Meer uit Financieel

Omzet VodafoneZiggo groeit voor het eerst in 2 jaar, winst daalt

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het afgelopen kwartaal minder winst behaald, maar de omzet is wel voor het eerst in twee jaar gegroeid. "De resultaten volgen op twee kwartalen met een toename van het aantal internetklanten en een aanhoudende instroom in mobiel", maakte het telecombedrijf dinsdag bekend.

17 minuten geleden
Advies EU-hof: AI-bot Google schendt mogelijk rechten nieuwsmedia

LUXEMBURG (ANP) - Gemini van Google maakt mogelijk inbreuk op de rechten van nieuwsuitgevers, maar dat hangt sterk af van de manier waarop de AI-chatbot informatie verzamelt en presenteert. Dat is de conclusie van een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie in een zaak die een Hongaars mediabedrijf had aangespannen tegen het techbedrijf.

50 minuten geleden
Arbeidsinspectie ziet onvoldoende bescherming voor nachtwerk

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie vindt dat werkgevers te weinig aandacht hebben voor de gezondheidsrisico's van werknemers die nachtwerk doen. Bovendien houden bedrijven zich niet altijd aan de regels, signaleert de inspectie. Die deed onderzoek onder werkgevers in sectoren waar veel in de nacht wordt gewerkt, zoals de industrie, transport, zorg, horeca en distributie.

1 uur geleden
FNV: acties bij ABN AMRO na mislukte cao-onderhandelingen

AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van ABN AMRO gaan naar verwachting op "hele korte termijn" actievoeren na een vastgelopen cao-overleg, zegt FNV-bestuurder Bob Bolte. De vakbond had het bankconcern een ultimatum gesteld dat dinsdagochtend afliep. FNV vindt het loonbod te laag en is tegen de verplichte kantooraanwezigheid die ABN AMRO wil invoeren om gemiddeld de helft van de tijd op kantoor te werken.

2 uur geleden
Overheid ontvangt eerste compensatieverzoeken vuurwerkverkopers

DEN HAAG (ANP) - De eerste aanvragen voor compensatie door vuurwerkverkopers druppelen binnen. Winkeliers die voorheen vuurwerk verkochten voor de jaarwisseling kunnen vanaf dinsdag geld vragen voor de winst die ze dit jaar mislopen, nu particulieren geen vuurwerk meer mogen afsteken met oud en nieuw.

2 uur geleden
Hardt Hyperloop maakt doorstart met miljoeneninvestering

ROTTERDAM (ANP) - Hardt Hyperloop krijgt een miljoeneninvestering en maakt daarmee een doorstart na het faillissement in maart. Volgens Hardt Hyperloop werd de investeringsronde van meerdere miljoenen euro's geleid door de Amerikaanse investeerder Green Rock. Ook diverse bestaande investeerders en aandeelhouders van Hardt Hyperloop doen mee.

2 uur geleden
Kledingarbeiders in Bangladesh zetten protest om meer loon voort

DHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De gewelddadige protesten van kledingarbeiders in Bangladesh die een loonsverhoging eisen, zijn de vierde dag ingegaan. De demonstranten blijven op straat, ondanks de aankondiging van de regering dat er een commissie komt om het minimumloon in de belangrijke kledingsector van het land te herzien.

2 uur geleden