71 migranten onderschept op Kanaal
LILLE (ANP/AFP) - Op het Kanaal tussen Frankrijk en Engeland zijn 71 migranten op bootjes onderschept. De kustwacht van Frankrijk en die van Engeland ontdekten meerdere bootjes met verschillende aantallen migranten die onderweg waren naar het Verenigd Koninkrijk.
Rond 04.00 uur donderdagochtend werden veertien mensen uit een bootje gered. Ze werden gevonden door een marinehelikopter en met onderkoelingsverschijnselen naar een ziekenhuis in Boulogne-sur-Mer gebracht. Daar waren nog acht migranten heen gebracht die waren gevonden toen ze op het punt van vertrekken stonden.
De Britse kustwacht trof een aantal boten dicht bij elkaar aan met in totaal 49 mensen aan boord. Veel van de migranten die van het Kanaal werden gehaald waren ook onderkoeld.
Veel vluchtelingen proberen vanuit de haven van Calais in Frankrijk de oversteek te maken naar Engeland, in de hoop daar asiel te krijgen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is nog niet door de politie verhoord voor de nieuwe aanklachten die zondag tegen hem zijn ingediend. Die verhoren vinden op een later moment plaats, zei de politie woensdag tegen het Noorse persbureau NTB.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben woensdag een akkoord bereikt over de bestedingsvoorwaarden van de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. In principe moet Oekraïne zijn defensiematerieel kopen bij bedrijven uit de EU, uit Oekraïne zelf of uit IJsland, Liechtenstein en Noorwegen. Alleen als Oekraïne met spoed defensieproducten nodig heeft die in de EU en de drie landen van de Europese Vrijhandelsassociatie (EER-EFTA) niet verkrijgbaar zijn, mogen die onder strikte voorwaarden elders worden aangekocht, zoals in de VS, Canada, het Verenigd Koninkrijk of Zuid-Korea.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Ruim zevenhonderd medewerkers van de federale immigratiediensten worden teruggehaald uit Minneapolis en het aangrenzende St. Paul. Dat meldt Tom Homan, die door president Donald Trump naar de staat Minnesota werd gestuurd om toe te zien op de immigratiedienst ICE en de grenspolitie aldaar.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Vier organisaties waarvan de Noorse kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is, hebben het hof om tekst en uitleg gevraagd over het contact tussen de kroonprinses en de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ze uitten hun zorgen in een gezamenlijke brief, die in handen is van het Noorse persbureau NTB.
3 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Italië heeft vlak voor het begin van de Olympische Spelen een cyberaanval weten te verijdelen, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Volgens hem zat Rusland achter de hackpoging, die onder meer gericht was op locaties in Cortina d'Ampezzo, waar de Winterspelen deels worden gehouden.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby werd woensdag emotioneel tijdens zijn eerste verklaring in de rechtbank, waar hij terechtstaat voor onder meer verkrachting en mishandeling. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit stelt dat hij jarenlang door journalisten is "lastiggevallen en gepest".
4 uur geleden