Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

700e doelpunt Messi helpt Barcelona niet langs Atlético

700e doelpunt Messi helpt Barcelona niet langs Atlético

BARCELONA (ANP) - Met het derde gelijkspel in de laatste vier competitieduels lijkt FC Barcelona verder achterop te raken op Real Madrid in de titelrace. Na een duel met liefst drie strafschoppen, waarvan er ook nog één mocht worden overgenomen, sloten Barcelona en Atlético Madrid in Camp Nou af met 2-2. Real Madrid kan donderdag thuis tegen Getafe de voorsprong op de naaste belager vergroten naar vier punten.

Barcelona-trainer Quique Setién had in de topper voor een 4-4-2-opstelling gekozen met Messi en Luis Suárez als enige aanvallers en Antoine Griezmann op de bank. De geblesseerde Frenkie de Jong ontbrak opnieuw, terwijl aan de andere kant Stefan Savic en Koke geschorst waren. Meer dan ooit had Barcelona de punten nodig. Real Madrid nam zondag in de titelrace een voorsprong van twee punten.

Barcelona kwam al na 12 minuten op voorsprong nadat Diego Costa de bal uit een corner van Messi via de binnenkant van zijn been in het eigen doel had doen belanden. De aanvaller van Atlético leek de pechvogel van de avond te worden toen hij niet veel later een makkelijk gegeven strafschop miste. Arbiter Hernandez vond dat doelman Marc-André Ter Stegen te vroeg bewogen had. Saúl schoot in de herkansing wel raak: 1-1.

Messi mocht in de 50e minuut aanleggen van 11 meter na opnieuw een discutabele strafschop: 2-1. De Braziliaan Felipe had Nélson Semedo licht geraakt. Messi benutte het buitenkansje met een stiftje en gaf daarmee de 700e treffer uit zijn loopbaan namens Barcelona en Argentinië extra glans. Maar genoeg voor de winst voor de ploeterende thuisploeg was het niet.

Twaalf minuten later lag de bal aan de andere kant opnieuw op de stip. Yannick Carrasco ging, al dan niet veroorzaakt door Semedo, naar de grond. Saúl schoot opnieuw raak: 2-2.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Chelsea en Lyon spelen gelijk, zege Bayern

LYON (ANP) - Voetbalsters Veerle Buurman en Wieke Kaptein hebben met Chelsea in de Champions League gelijkgespeeld bij OL Lyonnes. Het duel in Lyon eindigde in 0-0. Bij de Franse topclub speelden international Damaris Egurrola en voormalig Ajax-speelster Lily Yohannes.

7 uur geleden
Ronaldo verlaat selectie Portugal dag voor duel met Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Vedette Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van het Portugese elftal verlaten een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Denemarken. De 41-jarige voetballer heeft dat gedaan na uitspraken van bondscoach Jorge Jesus op de persconferentie, die eerder zei dat er niets aan de hand was.

9 uur geleden
Summerville over transfer naar Al-Hilal: alles klopte daar

THESSALONIKI (ANP) - Crysencio Summerville kreeg na het voorbije wereldkampioenschap voetbal met het Nederlands elftal aanbiedingen van meerdere clubs, ook uit Europa. Dat zei de rechtsbuiten woensdag in Thessaloniki, waar hij zich met Oranje voorbereidt op de Nations League-ontmoeting met Griekenland van donderdag.

9 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bij nood rechts centraal in de verdediging

THESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk gaat donderdag bij het Nederlands elftal in geval van nood rechts centraal in de verdediging spelen. De 35-jarige aanvoerder doet dat liever niet, maar heeft in een gesprek met Xavi Hernández aangegeven daartoe wel bereid te zijn. Dat gaf de Spaanse bondscoach woensdag aan tijdens een persconferentie in Thessaloniki. Oranje speelt donderdag voor de Nations League tegen Griekenland.

9 uur geleden
Brugts en Van Asten winnen met FC Barcelona ruim bij AS Roma

ROME (ANP) - Voetbalsters Esmee Brugts en Renee van Asten hebben met FC Barcelona in de Champions League een ruime overwinning geboekt tegen AS Roma. In Rome won de Spaanse titelhouder met 6-0.

9 uur geleden
Xavi baalt van vele blessures bij Oranje: het zit ons niet mee

THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández baalt van de vele blessures bij het Nederlands elftal. "We zijn niet echt gelukkig, het is vooral pure pech", zei de Spanjaard op een persconferentie in Thessaloniki, waar Oranje het donderdag in de Nations League opneemt tegen Griekenland.

9 uur geleden
Voetbalsters Feyenoord en PSV naar hoofdtoernooi Europa Cup

OSLO (ANP) - De voetbalsters van Feyenoord en PSV hebben in navolging van Ajax het hoofdtoernooi van de Europa Cup bereikt. Feyenoord verloor met 2-1 bij het Noorse Vålerenga, maar had de eerste wedstrijd in Rotterdam met 4-1 gewonnen. PSV verdedigde met succes een 1-0-voorsprong bij Fortuna Hjørring. Het duel in Denemarken eindigde in 0-0.

10 uur geleden