700e doelpunt Messi helpt Barcelona niet langs Atlético
BARCELONA (ANP) - Met het derde gelijkspel in de laatste vier competitieduels lijkt FC Barcelona verder achterop te raken op Real Madrid in de titelrace. Na een duel met liefst drie strafschoppen, waarvan er ook nog één mocht worden overgenomen, sloten Barcelona en Atlético Madrid in Camp Nou af met 2-2. Real Madrid kan donderdag thuis tegen Getafe de voorsprong op de naaste belager vergroten naar vier punten.
Barcelona-trainer Quique Setién had in de topper voor een 4-4-2-opstelling gekozen met Messi en Luis Suárez als enige aanvallers en Antoine Griezmann op de bank. De geblesseerde Frenkie de Jong ontbrak opnieuw, terwijl aan de andere kant Stefan Savic en Koke geschorst waren. Meer dan ooit had Barcelona de punten nodig. Real Madrid nam zondag in de titelrace een voorsprong van twee punten.
Barcelona kwam al na 12 minuten op voorsprong nadat Diego Costa de bal uit een corner van Messi via de binnenkant van zijn been in het eigen doel had doen belanden. De aanvaller van Atlético leek de pechvogel van de avond te worden toen hij niet veel later een makkelijk gegeven strafschop miste. Arbiter Hernandez vond dat doelman Marc-André Ter Stegen te vroeg bewogen had. Saúl schoot in de herkansing wel raak: 1-1.
Messi mocht in de 50e minuut aanleggen van 11 meter na opnieuw een discutabele strafschop: 2-1. De Braziliaan Felipe had Nélson Semedo licht geraakt. Messi benutte het buitenkansje met een stiftje en gaf daarmee de 700e treffer uit zijn loopbaan namens Barcelona en Argentinië extra glans. Maar genoeg voor de winst voor de ploeterende thuisploeg was het niet.
Twaalf minuten later lag de bal aan de andere kant opnieuw op de stip. Yannick Carrasco ging, al dan niet veroorzaakt door Semedo, naar de grond. Saúl schoot opnieuw raak: 2-2.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.
11 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.
12 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
17 uur geleden