700e doelpunt Messi helpt Barcelona niet langs Atlético
BARCELONA (ANP) - Met het derde gelijkspel in de laatste vier competitieduels lijkt FC Barcelona verder achterop te raken op Real Madrid in de titelrace. Na een duel met liefst drie strafschoppen, waarvan er ook nog één mocht worden overgenomen, sloten Barcelona en Atlético Madrid in Camp Nou af met 2-2. Real Madrid kan donderdag thuis tegen Getafe de voorsprong op de naaste belager vergroten naar vier punten.
Barcelona-trainer Quique Setién had in de topper voor een 4-4-2-opstelling gekozen met Messi en Luis Suárez als enige aanvallers en Antoine Griezmann op de bank. De geblesseerde Frenkie de Jong ontbrak opnieuw, terwijl aan de andere kant Stefan Savic en Koke geschorst waren. Meer dan ooit had Barcelona de punten nodig. Real Madrid nam zondag in de titelrace een voorsprong van twee punten.
Barcelona kwam al na 12 minuten op voorsprong nadat Diego Costa de bal uit een corner van Messi via de binnenkant van zijn been in het eigen doel had doen belanden. De aanvaller van Atlético leek de pechvogel van de avond te worden toen hij niet veel later een makkelijk gegeven strafschop miste. Arbiter Hernandez vond dat doelman Marc-André Ter Stegen te vroeg bewogen had. Saúl schoot in de herkansing wel raak: 1-1.
Messi mocht in de 50e minuut aanleggen van 11 meter na opnieuw een discutabele strafschop: 2-1. De Braziliaan Felipe had Nélson Semedo licht geraakt. Messi benutte het buitenkansje met een stiftje en gaf daarmee de 700e treffer uit zijn loopbaan namens Barcelona en Argentinië extra glans. Maar genoeg voor de winst voor de ploeterende thuisploeg was het niet.
Twaalf minuten later lag de bal aan de andere kant opnieuw op de stip. Yannick Carrasco ging, al dan niet veroorzaakt door Semedo, naar de grond. Saúl schoot opnieuw raak: 2-2.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
7 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
12 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.
13 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - AS Roma heeft aan de hand van Donyell Malen gewonnen van Bologna. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini won in Bologna met 2-0 dankzij een treffer en een assist van de Nederlandse spits.
14 minuten geledenBREDA (ANP) - Youri Regeer begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NAC Breda. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand opliep in een thuisduel met Sparta Rotterdam. Hij krijgt de voorkeur boven Ko Itakura.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plek in de Eredivisie steviger in handen gekregen door in De Kuip met 3-1 van FC Groningen te winnen. De ploeg van trainer Robin van Persie heeft met nog drie speelronden te gaan 58 punten. NEC (54 punten), FC Twente (53 punten) en Ajax (51 punten) komen later op zaterdag nog in actie. Groningen blijft voorlopig negende, aan het einde van het seizoen goed voor play-offs voor Europees voetbal.
26 minuten geledenMADRID (ANP) - FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid verder uitgebouwd in de strijd om de Spaanse titel. De koploper van de Spaanse competitie boekte bij Getafe een simpele 2-0-overwinning en heeft nu een marge van 11 punten op Real dat tweede staat. De Madrilenen verspeelden vrijdag 2 punten met een gelijkspel bij Real Betis (1-1).
1 uur geleden