Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

700e doelpunt Messi helpt Barcelona niet langs Atlético

700e doelpunt Messi helpt Barcelona niet langs Atlético

BARCELONA (ANP) - Met het derde gelijkspel in de laatste vier competitieduels lijkt FC Barcelona verder achterop te raken op Real Madrid in de titelrace. Na een duel met liefst drie strafschoppen, waarvan er ook nog één mocht worden overgenomen, sloten Barcelona en Atlético Madrid in Camp Nou af met 2-2. Real Madrid kan donderdag thuis tegen Getafe de voorsprong op de naaste belager vergroten naar vier punten.

Barcelona-trainer Quique Setién had in de topper voor een 4-4-2-opstelling gekozen met Messi en Luis Suárez als enige aanvallers en Antoine Griezmann op de bank. De geblesseerde Frenkie de Jong ontbrak opnieuw, terwijl aan de andere kant Stefan Savic en Koke geschorst waren. Meer dan ooit had Barcelona de punten nodig. Real Madrid nam zondag in de titelrace een voorsprong van twee punten.

Barcelona kwam al na 12 minuten op voorsprong nadat Diego Costa de bal uit een corner van Messi via de binnenkant van zijn been in het eigen doel had doen belanden. De aanvaller van Atlético leek de pechvogel van de avond te worden toen hij niet veel later een makkelijk gegeven strafschop miste. Arbiter Hernandez vond dat doelman Marc-André Ter Stegen te vroeg bewogen had. Saúl schoot in de herkansing wel raak: 1-1.

Messi mocht in de 50e minuut aanleggen van 11 meter na opnieuw een discutabele strafschop: 2-1. De Braziliaan Felipe had Nélson Semedo licht geraakt. Messi benutte het buitenkansje met een stiftje en gaf daarmee de 700e treffer uit zijn loopbaan namens Barcelona en Argentinië extra glans. Maar genoeg voor de winst voor de ploeterende thuisploeg was het niet.

Twaalf minuten later lag de bal aan de andere kant opnieuw op de stip. Yannick Carrasco ging, al dan niet veroorzaakt door Semedo, naar de grond. Saúl schoot opnieuw raak: 2-2.

Meer uit Voetbal

KNVB roept kabinet op verenigingen te helpen bij stijgende kosten

ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.

43 minuten geleden
Verdediger Dest hoopt na WK te vertrekken bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.

4 uur geleden
Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

14 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

14 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

17 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

20 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

20 uur geleden