'70.000 inentingen extra in België door nauwkeurige spuiten'
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische zorgverleners kunnen veel meer mensen inenten tegen het coronavirus dankzij het gebruik van zeer nauwkeurige spuiten. Hoewel een flacon van het Pfizer-vaccin volgens de bijsluiter goed is voor vijf prikken, lukt het in België volgens lokale media in vrijwel alle gevallen om ook een zesde dosis uit het flesje te halen.
Het Nieuwsblad en de Gazet van Antwerpen schrijven dat de winst enorm is. België verwacht deze maand 350.000 doses van het coronavaccin. Dankzij de hypernauwkeurige spuiten wordt gerekend op een 'bonus' van 70.000 inentingen. "We kunnen een vijfde meer mensen vaccineren", zegt Roel Van Giel, voorzitter van huisartsenvereniging Domus Medica.
"Onze overheid heeft heel goede spuiten gekocht. Door de vorm blijft er nauwelijks vloeistof achter", aldus Thomas De Rijdt van de apotheek van het UZ Leuven. "Wij gebruiken die momenteel, maar wat als we ze morgen niet meer hebben? Ik denk niet dat we de hele vaccinatiecampagne dit type gaan kunnen gebruiken. De hele wereld wil ze hebben."
Andere plaatsen in Europa
Ook op andere plaatsen in Europa kunnen meer mensen worden ingeënt dan verwacht. In Denemarken lukt het volgens plaatselijke media soms om zeven doses uit een flesje te halen, twee meer dan verwacht.
De Amerikaanse toezichthouder FDA erkende vorige maand al dat mogelijk meer doses uit flesjes gehaald kunnen worden dan staat aangegeven. De medicijnwaakhond benadrukte toen volgens nieuwssite Politico dat het vanwege de gezondheidscrisis "acceptabel is om iedere dosis te gebruiken die bemachtigd kan worden". Sommige apothekers zouden uit voorzorg niet meer dan vijf doses uit flesjes hebben gehaald.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
3 uur geledenHELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
6 uur geleden