70-jarige man aangehouden voor invoeren 1200 kilo cocaïne
NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL (ANP) - De politie heeft dinsdag een 70-jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel aangehouden voor betrokkenheid bij het invoeren van ruim 1200 kilo cocaïne. De drugs zat verspreid over verschillende zendingen fruit vanuit Zuid-Amerika naar Nederland, zo meldt de politie.
De man was als expediteur in elk geval sinds begin 2019 betrokken bij de cokezendingen. Er wordt nog onderzoek gedaan naar andere drugsvangsten waar de verdachte mogelijk iets mee te maken had.
Bij doorzoekingen van het huis en bedrijfspand van de man legde de politie beslag op een aantal telefoons en ruim 25.000 euro cashgeld. De verdachte is op vrije voeten gesteld en moet op een later moment voor de rechter verschijnen.
De politie kwam de man op het spoor door onderschepte berichten van de versleutelde communicatiedienst ANOM. Die dienst werd in het geheim opgezet en beheerd door de Amerikaanse FBI, zo werd vorig jaar juni bekend.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
25 minuten geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
29 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
3 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
3 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."
4 uur geleden