
7-jarige overleden door ongeval op kartbaan Swalmen
MAASTRICHT (ANP) - Een 7-jarige jongen is twee weken na een ernstig ongeval op een indoorkartbaan in het Limburgse Swalmen overleden. De familie van het jonge slachtoffer meldt zijn dood op Facebook. Er leek eerder deze week een lichtpuntje te zijn, schrijven zij. "Dit lichtpuntje veranderde in het donkerste scenario en het werd een oneerlijk gevecht dat Sid niet kon winnen."
De jongen, Sid Veijer, was een motorsporttalent en was volgens De Limburger aan het trainen op een minibike op de kartbaan toen hij de macht over het stuur verloor. Het jonge slachtoffer komt uit de motorsportfamilie Veijer uit Staphorst, schrijft de krant. De 19-jarige motorcoureur Collin Veijer is een familielid.
De Arbeidsinspectie onderzoekt de toedracht van het ongeluk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De deelnemers aan de Rode Lijn-demonstratie zijn zondag even na 13.30 uur begonnen aan de protestmars van het Malieveld naar het Vredespaleis en terug. Een ANP-verslaggever schatte het aantal aanwezigen eerder op zo'n 70.000 mensen. Op dat moment stroomde er nog een flink aantal mensen toe vanaf het station Den Haag Centraal.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De hogere NAVO-norm waar Nederland zich aan wil houden, kan over tien jaar 20 tot 25 miljard euro gaan kosten. Dat zei demissionair minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in het programma Buitenhof. Nu wordt de hogere norm van 5 procent van de economie geschat op 16 tot 19 miljard euro, maar volgens Heinen groeit de economie de komende jaren verder. Omdat de norm een percentage van de economie is, valt het bedrag dus hoger uit.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag stroomt het Malieveld vol voor het nieuwe protest tegen het kabinetsbeleid rond Israël. De betogers lopen zondagmiddag in rode kleding van het Malieveld naar het Vredespaleis en terug en trekken zo 'de rode lijn'. Er staan al vele duizenden mensen. De meesten zijn in het rood gekleed, ziet een ANP-verslaggever.
52 minuten geledenTILBURG (ANP) - Spoorvakbond VVMC gaat maandagochtend in gesprek met de NS over de nieuwe cao voor treinpersoneel. Als de uitkomst van dat gesprek niet naar tevredenheid van de spoorbond is, volgt dinsdag een nieuwe staking op het spoor. NS-personeel in het noordwesten en oosten van het land, waaronder rond Amsterdam en Schiphol, zal dan het werk neerleggen, meldt VVMC.
2 uur geledenRUTTEN (ANP) - Bij een ongeluk in Rutten (Flevoland) zijn twee tieners overleden en drie zwaargewond geraakt. Zij zijn achttien of negentien jaar en komen allen uit Urk. Het gaat om een eenzijdig ongeval, meldt de politie. De auto raakte in de nacht van zaterdag op zondag rond half twee van de weg en kwam in het water terecht.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 77.000 mannen zijn vorig jaar voor het eerst vader geworden. De meesten zijn dertigers, bijna twee derde van de mannen die voor het eerst vader werd was tussen de 30 en 40 jaar oud. In totaal zijn er 4,2 miljoen vaders in Nederland in 2024, meldt het CBS op basis van voorlopige cijfers.
7 uur geledenMUIDERBERG (ANP) - De brand aan de Naarderstraatweg in Muiderberg is uit, aldus de brandweer Gooi en Vechtstreek om 23.20 uur op X. De brandweer is voorlopig nog wel even bezig met nablussen. De A6 is inmiddels in beide richtingen ook weer opengesteld.
12 uur geleden