Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

68 gewonden door trambotsing in Straatsburg

68 gewonden door trambotsing in Straatsburg

STRAATSBURG (ANP/AFP) - Bij de botsing tussen twee trams bij het drukke station van Straatsburg zijn zaterdag 68 mensen gewond geraakt, meldt het bestuur van het departement. Ongeveer honderd inzittenden bleven ongedeerd. Justitie heeft na een eerste onderzoek uitgesloten dat sprake was van een bewuste actie.

Het ongeluk gebeurde in een tunnel bij het treinstation. Een tram was door grote drukte stil komen te staan op een helling en rolde vervolgens achteruit naar beneden, waar hij op het andere voertuig klapte. In beide trams zaten tientallen mensen. Zaterdag sprak de brandweer van hoofdwonden, gebroken sleutelbenen en verrekte knieën. Volgens de hulpdiensten had het nog veel slechter kunnen aflopen.

Hoewel volgens de openbaar aanklagers van opzet geen sprake was, wordt wel gekeken of er sprake was van strafbare feiten, bijvoorbeeld door nalatigheid. Volgens het trambedrijf zijn de twee trambestuurders "zeer geschokt" maar ongedeerd.

Het treinstation van Straatsburg is een van de drukste van Frankrijk. Het tramverkeer rond het station ligt voorlopig stil.

Meer uit Buitenland

Servische president Vučić treedt af in verband met verkiezingen

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft zondag zijn aftreden aangekondigd. Daarmee maakt hij een einde aan zijn tweede en laatste ambtstermijn van vijf jaar en maakt hij de weg vrij voor vervroegde presidentsverkiezingen. Het aftreden van Vučić was verwacht.

35 minuten geleden
Man (84) rijdt echtgenote dood tijdens parkeren in Duitsland

NIEDERHAUSEN (ANP/DPA) - Een 84-jarige man heeft zondag in de West-Duitse plaats Niederhausen tijdens het parkeren zijn echtgenote doodgereden, meldt de politie. Bij het achteruit inparkeren botste de man tegen een geparkeerd voertuig aan. Vervolgens reed hij om onbekende redenen hard vooruit, waarbij hij zijn 80-jarige vrouw raakte, die voor de auto stond.

52 minuten geleden
Tv-station van rebellen in Tigray geraakt door drone

MEKELLE (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van de lokale omroep in het noorden van Ethiopië, Tigrai TV, is geraakt door een drone, zeggen journalisten van de zender tegen persbureau AFP. De omroep staat bekend als belangrijk medium voor de rebellen in Tigray, waar afgelopen week het geweld met het regeringsleger weer escaleerde.

2 uur geleden
Trump verwacht deze week nieuwe gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen nieuwssite Axios gezegd dat hij komende week nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht. Zaterdag wees hij een Iraans voorstel voor het heropenen van de Straat van Hormuz nog af, maar Iran zei zondag nog te wachten op een officiële reactie.

2 uur geleden
Zwitsers stemmen tegen striktere neutraliteit in grondwet

BERN (ANP/AFP) - Een ruime meerderheid van de Zwitsers heeft in een referendum een voorstel verworpen om de neutraliteit van hun land strikter te maken. Voorstanders wilden in de grondwet laten opnemen dat Zwitserland de banden met militaire bondgenootschappen als de NAVO niet mag aanhalen en alleen sancties mag opleggen als de Verenigde Naties die hebben goedgekeurd. Tegenstanders noemden dat idee pro-Russisch.

3 uur geleden
Trump: veiligheidsdiensten VS en VK onderzochten verdachten al

WASHINGTON (ANP) - In een reactie op de arrestatie van vijf verdachten voor het voorbereiden van een terreurdaad bij een Britse luchtmachtbasis, claimde de Amerikaanse president Donald Trump zondag dat de arrestaties het gevolg waren van Amerikaanse samenwerking met de Britse autoriteiten. Veiligheidsdiensten van beide landen, waaronder het Britse Scotland Yard, zouden de verdachten al langer in het vizier hebben gehad.

3 uur geleden
Houthi's melden dodelijke Saudische aanvallen op markt in Taiz

SANAA (ANP/AFP) - Bij Saudische luchtaanvallen op een markt in Taiz, in het zuidwesten van Jemen, zijn zeven doden gevallen in een gebied dat in handen is van de Jemenitische Houthi's. Dat meldt al-Masirah, de tv-zender van de Houthi's, op gezag van het ministerie van Volksgezondheid van de Houthi's. Ook zouden veertig mensen onder wie vijf kinderen gewond zijn geraakt door de aanvallen.

4 uur geleden