68 gewonden door trambotsing in Straatsburg
STRAATSBURG (ANP/AFP) - Bij de botsing tussen twee trams bij het drukke station van Straatsburg zijn zaterdag 68 mensen gewond geraakt, meldt het bestuur van het departement. Ongeveer honderd inzittenden bleven ongedeerd. Justitie heeft na een eerste onderzoek uitgesloten dat sprake was van een bewuste actie.
Het ongeluk gebeurde in een tunnel bij het treinstation. Een tram was door grote drukte stil komen te staan op een helling en rolde vervolgens achteruit naar beneden, waar hij op het andere voertuig klapte. In beide trams zaten tientallen mensen. Zaterdag sprak de brandweer van hoofdwonden, gebroken sleutelbenen en verrekte knieën. Volgens de hulpdiensten had het nog veel slechter kunnen aflopen.
Hoewel volgens de openbaar aanklagers van opzet geen sprake was, wordt wel gekeken of er sprake was van strafbare feiten, bijvoorbeeld door nalatigheid. Volgens het trambedrijf zijn de twee trambestuurders "zeer geschokt" maar ongedeerd.
Het treinstation van Straatsburg is een van de drukste van Frankrijk. Het tramverkeer rond het station ligt voorlopig stil.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Andy Burnham is aangetreden als de nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk. Koning Charles vroeg de Labourleider in Buckingham Palace om een nieuwe regering te vormen.
5 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Khalil al-Hayya officieel benoemd tot leider. Hij was al de hoofdonderhandelaar van Hamas in de indirecte gesprekken met Israël en overleefde meerdere Israëlische aanvallen die tegen hem waren gericht.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is opgestapt. Het koningshuis bevestigt dat koning Charles het ontslag van Starmer "welwillend heeft geaccepteerd", meldt omroep BBC. Starmer maakt plaats voor zijn partijgenoot Andy Burnham, die hem later op de dag zal opvolgen.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Keir Starmer heeft afscheid genomen als Britse premier. Hij sprak tijdens een laatste speech voor zijn ambtswoning in Downing Street steun uit voor zijn opvolger Andy Burnham. "Ik wens hem veel succes. Hij heeft mijn volledige steun", zei Starmer.
1 uur geledenMANAMA (ANP/AFP) - Bahrein en Koeweit hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. In de Bahreinse hoofdstad Manama klonken explosies terwijl het luchtalarm afging.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben ondanks hun opgelaaide strijd nog steeds diplomatiek contact. Dat gebeurt via bemiddelaars, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenODESA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door een aanval op een vrachtschip bij de haven van Odesa is verder opgelopen. De Oekraïense autoriteiten melden dat er tien doden vielen en houden Rusland verantwoordelijk voor het beschieten van het vaartuig.
4 uur geleden