68 gewonden door trambotsing in Straatsburg
STRAATSBURG (ANP/AFP) - Bij de botsing tussen twee trams bij het drukke station van Straatsburg zijn zaterdag 68 mensen gewond geraakt, meldt het bestuur van het departement. Ongeveer honderd inzittenden bleven ongedeerd. Justitie heeft na een eerste onderzoek uitgesloten dat sprake was van een bewuste actie.
Het ongeluk gebeurde in een tunnel bij het treinstation. Een tram was door grote drukte stil komen te staan op een helling en rolde vervolgens achteruit naar beneden, waar hij op het andere voertuig klapte. In beide trams zaten tientallen mensen. Zaterdag sprak de brandweer van hoofdwonden, gebroken sleutelbenen en verrekte knieën. Volgens de hulpdiensten had het nog veel slechter kunnen aflopen.
Hoewel volgens de openbaar aanklagers van opzet geen sprake was, wordt wel gekeken of er sprake was van strafbare feiten, bijvoorbeeld door nalatigheid. Volgens het trambedrijf zijn de twee trambestuurders "zeer geschokt" maar ongedeerd.
Het treinstation van Straatsburg is een van de drukste van Frankrijk. Het tramverkeer rond het station ligt voorlopig stil.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
23 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
57 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.
4 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.
4 uur geleden