68 gewonden door trambotsing in Straatsburg
STRAATSBURG (ANP/AFP) - Bij de botsing tussen twee trams bij het drukke station van Straatsburg zijn zaterdag 68 mensen gewond geraakt, meldt het bestuur van het departement. Ongeveer honderd inzittenden bleven ongedeerd. Justitie heeft na een eerste onderzoek uitgesloten dat sprake was van een bewuste actie.
Het ongeluk gebeurde in een tunnel bij het treinstation. Een tram was door grote drukte stil komen te staan op een helling en rolde vervolgens achteruit naar beneden, waar hij op het andere voertuig klapte. In beide trams zaten tientallen mensen. Zaterdag sprak de brandweer van hoofdwonden, gebroken sleutelbenen en verrekte knieën. Volgens de hulpdiensten had het nog veel slechter kunnen aflopen.
Hoewel volgens de openbaar aanklagers van opzet geen sprake was, wordt wel gekeken of er sprake was van strafbare feiten, bijvoorbeeld door nalatigheid. Volgens het trambedrijf zijn de twee trambestuurders "zeer geschokt" maar ongedeerd.
Het treinstation van Straatsburg is een van de drukste van Frankrijk. Het tramverkeer rond het station ligt voorlopig stil.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.
48 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP) - Duizenden manschappen uit Syrië worden ingezet in Jemen en Saudi-Arabië om te helpen bij de strijd tegen de Houthi's. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau AFP.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP) - Reza Pahlavi, de zoon van de verdreven sjah van Iran, heeft zaterdag ondanks protesten een "Vrijheidsprijs" in ontvangst genomen in het Duitse Frankfurt. Hij werd door duizenden aanhangers toegejuicht, terwijl critici de feestelijkheden veroordeelden.
1 uur geledenCHRISTCHURCH (ANP/RTR/AFP) - De parlementsverkiezingen in Nieuw-Zeeland zijn uitgelopen op een nek-aan-nekrace. In voorlopige uitslagen hadden de conservatieve regeringspartij National Party en de linkse oppositiepartij Labour allebei ongeveer 29 procent van de kiezers achter zich. Het verschil bedroeg enkele duizenden stemmen.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - De Maleisische vorst Ibrahim heeft justitie in zijn land gewaarschuwd nadat een koninklijk pardon voor de veroordeelde oud-premier Najib Razak niet was uitgevoerd. Hij mocht de rest van zijn gevangenisstraf onder huisarrest uitzitten na het betalen van een boete, maar zijn vrijlating uit de gevangenis is daarna geblokkeerd.
2 uur geledenROME (ANP) - Privégegevens van de Italiaanse minister en vicepremier Antonio Tajani en van familieleden van de politicus zijn gedeeld op het darkweb. Dat maakt de politicus zelf bekend in een bericht op X.
3 uur geledenPRETORIA (ANP/DPA/AFP) - De partij van de overleden antiapartheidsstrijder Nelson Mandela heeft in Zuid-Afrika flinke verliezen geleden bij lokale verkiezingen. Het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) kreeg volgens bijna volledige uitslagen landelijk ongeveer 31 procent van de stemmen. Dat wordt gezien als een historisch slechte uitslag.
4 uur geleden