
6600 agenten controleren in regio Parijs naleving coronaregels
PARIJS (ANP/DPA) - De politie in de regio Parijs stuurt 6600 agenten de straat op om te controleren of de bevolking zich houdt aan de aangescherpte coronamaatregelen. Dat heeft de prefectuur zaterdag gezegd. De regering heeft in de strijd tegen Covid-19 besloten tot een nieuwe landelijke lockdown en onder meer een avondklok die zaterdag om 19.00 uur ingaat en tot zondag 06.00 uur duurt.
In veel delen van Frankrijk, waaronder Parijs, verandert overigens weinig, omdat daar de niet-essentiële winkels toch al dicht zijn en een avondklok al maanden geldt. De strikte regelgeving wordt nu in het hele land van kracht. Nieuw in Parijs is wel dat de verkoop van alcohol op straat, vanuit bars of restaurants, uitdrukkelijk is verboden. De politie zal daarop streng toezien, net als op bijeenkomsten van meer dan zes personen op publieke plekken.
Reden voor het ingrijpen, dat president Emmanuel Macron woensdag in een tv-toespraak bekendmaakte, is de verontrustende toename van het aantal coronabesmettingen. Vrijdag werden in 24 uur tijd meer dan 46.000 nieuwe gevallen geregistreerd, ruim 300 patiënten overleden. De gezondheidsautoriteiten meldden onlangs dat in een week tijd meer dan 400 op de 100.000 Fransen het gevreesde virus hadden opgelopen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hervatten visumafspraken voor buitenlandse studenten, maar scherpen tegelijk de controle op sociale media flink aan. Consulaire medewerkers moeten aanvragers voortaan grondig screenen op "vijandige houdingen" tegenover de VS, blijkt uit een intern document van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de gedachte dat Rusland van plan zou zijn de NAVO aan te vallen "onzin" genoemd. Volgens hem verspreiden westerse politici dat verhaal om hun belastingbetalers tot hogere defensie-uitgaven te bewegen. Dat zei Poetin donderdagavond tijdens een persconferentie voor buitenlandse media in Sint-Petersburg.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Europa is van plan astronauten te laten afreizen naar een commercieel ruimtestation van Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-baas Jeff Bezos. Dat station, het Orbital Reef, moet in de komende jaren worden samengesteld in een baan rond de aarde, op 400 kilometer hoogte. Het is een opvolger van ruimtestation ISS, dat aan het einde van zijn levensduur komt.
5 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich bereid verklaard tot een gesprek met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. "Als Merz belt en wil praten, dan staat Rusland altijd open voor contact", zei Poetin woensdag in Sint-Petersburg tegen persbureau DPA. Toch betwijfelt Poetin naar eigen zeggen of Duitsland kan bemiddelen tussen Moskou en Oekraïne.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk komen vrijdag in Genève samen met hun Iraanse ambtgenoot, meldt een Duitse diplomatieke bron aan persbureau Reuters. Ook de buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, zou aanwezig zijn om met de ministers te overleggen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij nog niet heeft besloten of de Verenigde Staten Israël zullen helpen met het aanvallen van Iran of niet. Hij overlegt over een uur weer met zijn veiligheidsadviseurs in de 'Situation Room' van het Witte Huis, maar sluit ook niet uit dat er nog een deal kan worden gesloten met Iran.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran zegt een nieuw type ballistische raket te hebben afgevuurd op Israël. Het gaat volgens de Revolutionaire Garde om de zogenoemde Sejjil-raket, die een bereik van 2000 kilometer heeft. Het is een van de modernste wapens van het Iraanse arsenaal.
8 uur geleden