630 coronapatiënten overleden in New York
NEW YORK (ANP) - New York blijft met afstand de zwaarst door corona getroffen Amerikaanse staat. Gouverneur Andrew Cuomo maakte vrijdag bekend dat de afgelopen 24 uur 630 mensen zijn overleden, iets meer dan de dag ervoor. Het totale sterftecijfer staat nu volgens de site Worldometer op 16.736.
Cuomo had iets positiever nieuws over het aantal nieuwe patiënten dat moest worden opgenomen. Dat is met 2000 nog altijd aanzienlijk, maar het lijkt zich te stabiliseren. Er liggen nu 17.316 coronapatiënten in een ziekenhuis, voor de derde dag op rij een teruggang en het geringste aantal sinds 5 april.
Cuomo herhaalde nog eens dat New York de economie niet kan opengooien zonder een uitgebreid testprogramma voor corona. Dat vraagt om het benodigde materiaal en operationele capaciteit, die de staat nu niet heeft. "Het gaat ons niet lukken zonder federale hulp".
'Minder klagen'
Terwijl hij nog bezig was de bevolking toe te spreken, reageerde president Donald Trump al op Twitter met de woorden dat de gouverneur "meer tijd zou moeten besteden aan doen en minder aan klagen". Trump voegde eraan toe dat Washington al voor duizenden ziekenhuisbedden, die niet nodig waren, beademingsapparaten en tests heeft gezorgd, zonder een bedankje uit New York daarvoor.
Cuomo zei volgens The New York Times dat die aanvragen voor bedden en apparatuur waren gebaseerd op de ramingen van de centrale overheid zelf en van de coronawerkgroep van het Witte Huis. "Het waren uw toekomstverwachtingen, meneer de president. Als we zo stom zijn geweest naar u te luisteren dan moeten we ons schamen".
Cuomo zei al verscheidene keren zijn dank te hebben uitgesproken. "Ik weet niet wat ik anders had moeten doen, een bloemetje sturen?". Hij gaf Trump ook nog te verstaan dat die er goed aan doet evenveel aandacht te besteden aan de Amerikaanse staten als aan "uw grote bedrijven en luchtvaartmaatschappijen".
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is schuldig bevonden aan de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij zou zijn aanhangers hebben opgeroepen zichzelf en hun kinderen te verhongeren, zodat zij "Jezus konden ontmoeten".
23 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft topoverleg gevoerd met ministers en hoge veiligheidsfunctionarissen over de rellen in Milaan van zondag. Daarbij werden 271 jongeren gearresteerd, meldde de politie maandag.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof gaat zich niet buigen over een mogelijke deal met Khalid Sheikh Mohammed, de man die wordt gezien als een van de "meesterbreinen" achter de aanslagen op 11 september 2001. Twee jaar geleden sloten Mohammed en twee anderen een schikking waardoor ze geen doodstraf meer konden krijgen, maar levenslang in ruil voor een schuldbekentenis. Toenmalig minister van Defensie Lloyd Austin greep binnen enkele dagen in en verklaarde de deal ongeldig.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische topmilitair, Eyal Zamir, komt met extra maatregelen in de aanloop naar de parlementsverkiezingen volgende week. Zo is het verlof van militairen ingetrokken en mogen zij vanaf donderdag hun eenheid niet meer verlaten. Ook worden er extra troepen ingezet op de bezette Westelijke Jordaanoever.
1 uur geledenLILLE (ANP) - Bij de rellen in de Franse binnensteden zijn vijf HEMA-filialen getroffen. Het gaat om de winkels in Tours, Lyon, Rouen, Marseille en Lille. Daarbij zijn er volgens een woordvoerster voornamelijk winkelruiten gesneuveld. Bij een van de winkels zijn ook spullen gestolen.
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Verschillende Nederlandse retailers zijn getroffen door de protesten in grote Franse steden. Dat blijkt uit een rondvraag van het ANP. Bij Zeeman werd een winkel geplunderd. My Jewellery zag zich gedwongen om tijdelijk winkeletalages af te dekken om te voorkomen dat relschoppers konden binnendringen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De inzet van ordetroepen in Frankrijk zal komend weekend worden opgeschroefd. Dat meldt BFMTV op gezag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez, die daarmee voorsorteert op de oproep van de Franse gele hesjes om komende zaterdag weer de straat op te gaan.
4 uur geleden