62 miljoen euro aan EU-subsidies voor Nederlandse infrastructuur
DEN HAAG (ANP) - Dit jaar krijgt Nederland 62 miljoen euro aan EU-subsidie voor verschillende infrastructuurprojecten. Het grootste bedrag gaat naar overnachtingsplaatsen voor binnenvaartschepen langs de Waal en er wordt geïnvesteerd in het spoor om vrachtvervoer via de trein te stimuleren.
Voor deze 50 ligplekken krijgt Nederland 11,4 miljoen euro van de Europese Commissie. De lidstaten stemden donderdag in met het besluit. "Met extra slaapplekken langs deze belangrijke internationale vaarroute krijgen binnenvaartschippers meer mogelijkheden om goed uit te kunnen rusten", zegt minister van Infrastructuur Cora van Nieuwenhuizen. "Hiermee kunnen we een belangrijke wens van de binnenvaart vervullen."
Het kabinet wil dat meer goederen worden vervoerd via het spoor en over het water in plaats van via de drukke snelwegen in vervuilende vrachtwagens. Het spoor bij Amersfoort wordt voor 8 miljoen euro verbeterd voor vrachttreinen en er wordt 8,7 miljoen euro gestoken in het Theemswegtracé in de haven van Rotterdam.
Ook komt er 6,5 miljoen euro voor 1600 beveiligde parkeerplaatsen voor vrachtwagens, langs de A15 bij Ridderkerk, de A16 bij Moerdijk, de A67 bij Maasbree, de A76 bij Bocholtz en bij de haven van Vlissingen.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
6 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.
7 uur geleden