Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

600.000 euro boete Google België om niet wissen gegevens

600.000 euro boete Google België om niet wissen gegevens

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische Gegevensbeschermingsautoriteit (GBA) heeft Google Belgium een boete van 600.000 euro opgelegd, omdat de zoekmachine het recht van een burger om vergeten te worden niet naleefde. Het is volgens de GBA de hoogste boete die ze tot nu toe heeft opgelegd.

Google had een verzoek gekregen van iemand "die door zijn functie een rol speelt in het openbare leven in België" om de aan zijn naam gekoppelde zoekresultaten te verwijderen uit de zoekmachine. Het ging om verwijzingen naar mogelijke banden met een politieke partij en om verwijzingen naar een klacht over pesten die lang geleden ongegrond werd verklaard.

Het bedrijf weigerde de zoekresultaten te wissen. Dat was volgens de GBA terecht wat betreft de mogelijke banden met een politieke partij. Maar de verwijzingen naar de klacht over pesten had Google wel moeten verwijderen. "Aangezien de verwijten gericht tegen de klager niet werden vastgesteld, oud zijn en waarschijnlijk ernstige gevolgen hebben voor de klager, moeten de rechten en belangen van de betrokkene prevaleren", oordeelt de GBA. Zij noemt Google bovendien "bijzonder nalatig", omdat het "over bewijzen beschikte dat de feiten irrelevant en verouderd waren".

Meer uit Financieel

Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

21 minuten geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

10 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

11 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

13 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

14 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

15 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

15 uur geleden