60.000 deelnemers aan nieuwjaarsduik
SCHEVENINGEN (ANP) - Aan de 61e editie van de traditionele nieuwjaarsduik hebben woensdag ruim 60.000 mensen meegedaan. In Scheveningen doken 10.000 mensen op de eerste dag van 2020 in het koude water van de Noordzee, met een watertemperatuur van 4 graden Celsius, waarbij de matige wind zorgde voor een gevoelstemperatuur die dicht bij het vriespunt lag.
Volgens organisator Unox doken de overige 50.000 deelnemers op 127 plaatsen aan zee, bij meren of aan rivieren en op 22 locaties overzee (de Antillen, Zuid-Amerika en het Verre Oosten) het water in voor de nieuwjaarsduik. Sommigen moeten dat overigens nog doen.
Op CuraƧao zullen de 3.500 deelnemers om 12.00 uur Antilliaanse tijd (17.00 uur Nederlandse tijd) een duik nemen; daar ligt de gemiddelde watertemperatuur van 28 graden wel 24 graden hoger dan in Scheveningen. Desondanks krijgen alle deelnemers een kop snert.
55 jaar geleden zette Ok van Batenburg de eerste nieuwjaarsduik op poten met vijf kornuiten op het strand in Zandvoort. Inmiddels is de duik ook in veel andere landen een traditie.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het College voor de Rechten van de Mens heeft vorig jaar vaker discriminatie vastgesteld dan in het jaar daarvoor. Een opvallende stijging zag het college in het aantal meldingen over leeftijdsdiscriminatie.
1 minuut geledenHUIZEN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Huizen gaat ook excuses aanbieden voor een heimelijk onderzoek naar moskeegangers. Dat onderzoek schond de rechten van islamitische inwoners, en daarom heeft de gemeente een boete van 25.000 euro gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL hervat donderdag de bezorging van post en pakketten in het noorden van het land. Woensdag besloot het bedrijf de bezorging daar te staken door de gladheid op de weg, maar nu denkt PostNL dat bezorgen weer veilig kan.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten hebben een privacyboete gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), omdat ze in het geheim onderzoek hebben gedaan naar islamitische inwoners. Het gaat om Eindhoven, Tilburg, Zoetermeer, Delft, Ede, Haarlemmermeer, Hilversum, Veenendaal, Huizen en Gooise Meren. Ze moeten allemaal 25.000 euro betalen, bij elkaar dus 250.000 euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem is gekozen tot de beste lokale bestuurder van 2025. Bestuurders en politici die hem nomineerden, omschreven hem als "communicatief sterk en daadkrachtig", meldt vakblad Binnenlands Bestuur dat de verkiezing voor de zeventiende keer organiseerde.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zegt niet te kunnen optreden "op basis van bevindingen van het AD" over asbest in speelzand voor kinderen, laat de toezichthouder woensdag weten. De krant meldde eerder woensdag dat meerdere soorten speelzand die in Nederland te koop waren, besmet zijn met "de kankerverwekkende vezels".
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bij Sotheby's in New York is woensdag een krijttekening van Rembrandt voor 15 miljoen dollar (12,7 miljoen euro) geveild. Het is de schets 'Rustende jonge leeuw', die Rembrandt maakte tussen 1638 en 1642. De tekening stond in de veilingcatalogus voor tussen de 15 en 20 miljoen dollar (13 en 17 miljoen euro).
13 uur geleden