60.000 deelnemers aan nieuwjaarsduik
SCHEVENINGEN (ANP) - Aan de 61e editie van de traditionele nieuwjaarsduik hebben woensdag ruim 60.000 mensen meegedaan. In Scheveningen doken 10.000 mensen op de eerste dag van 2020 in het koude water van de Noordzee, met een watertemperatuur van 4 graden Celsius, waarbij de matige wind zorgde voor een gevoelstemperatuur die dicht bij het vriespunt lag.
Volgens organisator Unox doken de overige 50.000 deelnemers op 127 plaatsen aan zee, bij meren of aan rivieren en op 22 locaties overzee (de Antillen, Zuid-Amerika en het Verre Oosten) het water in voor de nieuwjaarsduik. Sommigen moeten dat overigens nog doen.
Op Curaçao zullen de 3.500 deelnemers om 12.00 uur Antilliaanse tijd (17.00 uur Nederlandse tijd) een duik nemen; daar ligt de gemiddelde watertemperatuur van 28 graden wel 24 graden hoger dan in Scheveningen. Desondanks krijgen alle deelnemers een kop snert.
55 jaar geleden zette Ok van Batenburg de eerste nieuwjaarsduik op poten met vijf kornuiten op het strand in Zandvoort. Inmiddels is de duik ook in veel andere landen een traditie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er moet een nieuwe organisatie komen die toezicht houdt op onderzoeken naar (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor pleit Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Nu is het toezicht in handen van de politie en screeningsautoriteit Justis, maar zij hebben niet genoeg capaciteit en expertise, stelt Hamer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom wil dat de overheid meer doet tegen apps waarmee vrouwen hun menstruatiecyclus bijhouden. Die apps schenden namelijk de rechten van gebruikers, zegt de privacyorganisatie. Die dient daarom bij de Autoriteit Persoonsgegevens een klacht in tegen een van zulke apps, Flo. Die wordt door meer dan 200.000 vrouwen in Nederland gebruikt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huidige landelijke bouwregels moeten "ingrijpend gemoderniseerd" worden om in de toekomst te kunnen bouwen, stellen gemeenten, provincies en Brandweer Nederland. Uit onderzoek van TNO blijkt dat de huidige regelgeving rond de bouw niet rijmt met "de maatschappelijke en technologische ontwikkelingen van deze tijd". Gezamenlijk roepen de organisaties het Rijk op de regelgeving te herzien. Donderdag debatteert de Tweede Kamer over woningbouw.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen zoekt hulp voor verslavingen aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.
4 uur geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
9 uur geleden