6000 Rotterdamse leerlingen met achterstand naar zomerschool
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse kinderen die door de corona-lockdown een onderwijsachterstand hebben opgelopen, kunnen deze zomer gratis hun kennis bijspijkeren. De gemeente Rotterdam organiseert samen met onder meer Jeugdfonds Sport & Cultuur vijf weken lang de Zomercampus010.
Op scholen en in wijkcentra door de stad is van 20 juli tot en met 28 augustus plek voor in totaal 6000 leerlingen uit het basisonderwijs en de voor-examenklassen van het voortgezet onderwijs. Met de activiteiten van de Zomercampus010 wil Rotterdam deze leerlingen op een niet-schoolse manier een duwtje in de rug bieden om komend schooljaar te slagen.
De kinderen zijn afkomstig van scholen uit wijken waarvan bekend is dat zij een hoger risico hebben op onderwijsachterstand. Ze worden door hun school uitgenodigd om deel te nemen aan de zomerschool. In Rotterdam vinden dergelijke projecten elke zomer wel plaats, maar van een dergelijke omvang was niet eerder sprake.
"Het is voor kinderen een bijzondere en soms onzekere tijd geweest. Bovendien zullen veel kinderen de aankomende zomervakantie in de stad doorbrengen", laat onderwijswethouder Said Kasmi weten. "De zomercampus heeft een uitdagend, leerzaam en leuk aanbod van activiteiten op het gebied van sport, spel en cultuur waar Rotterdamse kinderen het beste uit zichzelf kunnen halen. Denk aan het maken van een eigen krant of het bedenken van een nieuwe inrichting van de binnenstad in de 1,5 metersamenleving."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiƫle zorgen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
23 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
1 dag geleden