Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'60 procent van Nederlanders ziet heil in corona-apps'

'60 procent van Nederlanders ziet heil in corona-apps'

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 60 procent van de Nederlanders vindt de 'corona-apps', die dinsdag door het kabinet werden voorgesteld, een goed idee. Dat blijkt uit een rondvraag onder bijna 22.000 leden van het EenVandaag Opiniepanel. Wel zegt 53 procent dat de app op vrijwillige basis moet worden geïnstalleerd en dat de overheid deze dus niet mag verplichten.

Zorgminister Hugo de Jonge kondigde dinsdag aan dat het kabinet onderzoekt hoe nieuwe technologie het testbeleid omtrent het coronavirus kan ondersteunen. Een van de apps geeft een seintje als iemand in de buurt is geweest van een met corona besmet persoon. Die wordt dan opgeroepen uit voorzorg thuis te blijven en via een tweede app contact te houden met een dokter. Deze apps kunnen daardoor het contactonderzoek van de GGD's overnemen.

Uit de enquête van EenVandaag blijkt verder dat 39 procent niets ziet in dergelijke applicaties, "omdat het bestrijden van het coronavirus in Nederland op geen enkele manier ten koste mag gaan van de privacy van burgers." Eenzelfde groep is bang dat de overheid misbruik gaat maken van de data die de apps verzamelen.

Meer uit Binnenland

PBL: Ook nieuw plan voor circulaire economie is niet genoeg

DEN HAAG (ANP) - Het dinsdag gepubliceerde plan om van de Nederlandse economie een kringloop te maken, is nog steeds niet genoeg om dat daadwerkelijk te bereiken. In de nieuwe versie van het zogeheten Nationaal Programma Circulaire Economie staan "vooral veel intenties en plannen", schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). De politiek moet die plannen uitwerken en vastleggen om bedrijven zekerheid te geven.

35 minuten geleden
Meer mensen zijn automatisch donor doordat ze geen keuze maken

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen staan automatisch geregistreerd als orgaandonor omdat ze geen keuze hebben gemaakt, en niet omdat ze daar expliciet toestemming voor hebben gegeven. Ze tellen daardoor als "geen bezwaar". Volgens statistiekbureau CBS en het Donorregister zijn vooral jongeren orgaandonor doordat ze geen keuze hebben doorgegeven.

1 uur geleden
DPG komt met gratis digitaal krantenabonnement voor studenten

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media geeft studenten op de universiteit, hogeschool en het mbo een gratis digitaal krantenabonnement op een van de kranten van het concern. Studenten tussen de 16 en 25 jaar komen in aanmerking voor de actie, waarmee DPG zegt betrouwbaar nieuws toegankelijk te willen houden voor deze groep. De studenten kunnen zich vanaf dinsdag abonneren op een DPG-krant naar keuze. Daarmee krijgen ze ook onlinetoegang tot de andere titels van het mediabedrijf.

8 uur geleden
Sonja Barend Award voor derde keer naar Coen Verbraak

HILVERSUM (ANP) - Coen Verbraak is opnieuw de winnaar geworden van de Sonja Barend Award voor het beste televisie-interview van het afgelopen seizoen. Hij is de eerste die voor de derde keer op de erelijst staat. Het winnende gesprek komt uit het HUMAN-programma Over Leven, waarin Verbraak sprak met voormalig strafrechtadvocaat Bram Moszkowicz.

8 uur geleden
Poelifinario voor Jochem Myjer, Soundos El Ahmadi en Jan Beuving

DEN HAAG (ANP) - Jochem Myjer heeft voor de tweede keer een Poelifinario gewonnen, de belangrijkste Nederlandse cabaretprijs. Myjer ontving de prijs in de categorie Entertainment tijdens het Cabaretgala in het Haagse theater Diligentia, voor zijn voorstelling Net Alsof. In 2018 won de cabaretier al eens met zijn show Adem in, Adem uit.

9 uur geleden
Timmermans doet 'in ieder geval wekelijks' aangifte

HILVERSUM (ANP) - Partijleider Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA doet "in ieder geval wekelijks wel" aangifte van intimidatie of bedreiging. Eerder maandagmiddag liet zijn woordvoerder weten dat de partij aangifte gaat doen omdat Timmermans zondagmiddag werd geïntimideerd en uitgescholden toen hij op een Amsterdams terras werd geïnterviewd door RTL Nieuws. Dat is niet voor het eerst, vertelde Timmermans maandagavond in het Verkiezingscafé van Dit is de Dag op NPO Radio 1.

11 uur geleden
Weer aanhouding om ontvoering Hoofddorp, gebruikte auto gevonden

LOOS/ROTTERDAM (ANP) - Een 24-jarige man uit het Franse Loos is zondagavond aangehouden als zevende verdachte rond de ontvoering van de vrouw (49) uit Hoofddorp. Zij werd woensdagochtend onderweg naar haar werk meegenomen, zondagavond meldde ze zich weer bij haar eigen huis. De auto waarmee ze vermoedelijk is ontvoerd, is zondag gevonden in Rotterdam, meldt de politie maandag.

16 uur geleden