6 procent meer loon lonkt voor automonteurs
UTRECHT (ANP) - Werknemers in de auto- en motorbranche krijgen er op termijn mogelijk ruim 6 procent loon bij. Volgens vakbond FNV is er na overleg met brancheorganisatie BOVAG een onderhandelaarsakkoord bereikt voor de 81.000 mensen die onder de cao motorvoertuigen en tweewielerbedrijf vallen, zoals automonteurs en -verkopers, medewerkers maar ook kantoorpersoneel. Leden van FNV moeten nog wel instemmen met het resultaat.
De lonen van medewerkers in de sector gaan per 1 juli dit jaar met 2,3 procent omhoog. Vanaf 1 januari gaat het verder om een loonsverhoging met 100 euro bruto per maand. Dat zou volgens FNV neerkomen op gemiddeld 4 procent meer loon. Onderhandelaar Murat Sekercan spreekt van het beste onderhandelingsresultaat dit jaar tot nu toe voor werknemers.
In het akkoord zijn ook regelingen opgenomen waarmee ouderen eerder zouden kunnen stoppen met werken, of minder kunnen werken zonder dat dit de pensioenopbouw raakt. Verder worden de jeugdlonen in de sector afgebouwd. Daarmee zouden jongeren al met ingang van hun 19e verjaardag het loon van een volwassene kunnen krijgen, in plaats van op hun 23e.
Leden van FNV hebben nog tot eind april om te oordelen over het onderhandelingsresultaat.
Meer uit Financieel
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.
19 uur geleden