6 procent meer loon lonkt voor automonteurs
UTRECHT (ANP) - Werknemers in de auto- en motorbranche krijgen er op termijn mogelijk ruim 6 procent loon bij. Volgens vakbond FNV is er na overleg met brancheorganisatie BOVAG een onderhandelaarsakkoord bereikt voor de 81.000 mensen die onder de cao motorvoertuigen en tweewielerbedrijf vallen, zoals automonteurs en -verkopers, medewerkers maar ook kantoorpersoneel. Leden van FNV moeten nog wel instemmen met het resultaat.
De lonen van medewerkers in de sector gaan per 1 juli dit jaar met 2,3 procent omhoog. Vanaf 1 januari gaat het verder om een loonsverhoging met 100 euro bruto per maand. Dat zou volgens FNV neerkomen op gemiddeld 4 procent meer loon. Onderhandelaar Murat Sekercan spreekt van het beste onderhandelingsresultaat dit jaar tot nu toe voor werknemers.
In het akkoord zijn ook regelingen opgenomen waarmee ouderen eerder zouden kunnen stoppen met werken, of minder kunnen werken zonder dat dit de pensioenopbouw raakt. Verder worden de jeugdlonen in de sector afgebouwd. Daarmee zouden jongeren al met ingang van hun 19e verjaardag het loon van een volwassene kunnen krijgen, in plaats van op hun 23e.
Leden van FNV hebben nog tot eind april om te oordelen over het onderhandelingsresultaat.
Meer uit Financieel
ROME (ANP) - De Italiaanse treinvervoerder Italo heeft plannen om uit te breiden naar Nederland en België. Dat zei topman Gianbattista La Rocca tegen Italiaanse media. Onlangs werd al bekend dat de private vervoersmaatschappij volop investeert om in Duitsland de concurrentie aan te gaan met Deutsche Bahn.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben tijdens de cyberaanval op het logistieke bedrijf CEVA Logistics ook toegang gekregen tot de persoonsgegevens van Bijenkorf-klanten. Dat bevestigt de warenhuisketen donderdag. Het gaat onder meer om namen, adressen en telefoonnummers van mensen die onlinebestellingen hebben gedaan bij de Bijenkorf.
24 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de rente in de eurozone opnieuw om de hoge inflatie aan te pakken. Het belangrijkste rentetarief gaat met een kwart procentpunt omhoog naar 2,5 procent. Het is de tweede renteverhoging dit jaar. In juni werden de leenkosten ook met een kwart procentpunt verhoogd. Dat was de eerste renteverhoging sinds september 2023.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Veertig Nederlandse start-ups en snelgroeiende ondernemingen gaan in januari naar de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas, de grootste techbeurs ter wereld. Dat heeft de Nederlandse overheid bekendgemaakt.
54 minuten geledenDHAHRAN (ANP) - Saudi Aramco overweegt de verkoop van zijn in Nederland gevestigde dochteronderneming voor synthetische rubber Arlanxeo, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Mogelijk zijn andere chemiebedrijven of investeringsmaatschappijen geïnteresseerd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De cyberbeveiligingsdienst van de Europese Unie mag een nieuw, krachtig AI-model van Anthropic gaan gebruiken. Het Amerikaanse bedrijf had de toegang tot Mythos 5 al drie maanden geleden toegezegd, maar nu is het volgens de Europese Commissie dan zover.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie doet onderzoek naar de licentiedeal die AI-chipconcern Nvidia eind vorig jaar sloot met de AI-startup Groq. Het ministerie kijkt of Nvidia de overeenkomst ter waarde van 20 miljard dollar (ongeveer 17,2 miljard euro) zo heeft opgezet dat het bedrijf een mededingingsonderzoek kon ontlopen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
2 uur geleden