Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

6 miljoen Nederlanders deden voor 1 april belastingaangifte

6 miljoen Nederlanders deden voor 1 april belastingaangifte

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders doen ondanks de coronacrisis gewoon zoals verwacht hun belastingaangifte. De fiscus heeft voor 1 april 6 miljoen aangiftes ontvangen, net zoveel als vorig jaar rond die tijd. Het gaat om 60 procent van het totaal aan verwachte aangiften.

Tot 1 mei kunnen mensen aangifte doen, of hiervoor uitstel vragen. Mensen die voor 1 april aangifte doen, krijgen voor 1 juli bericht van de Belastingdienst. Veel mensen deden hun aangifte dan ook op 31 maart. Er was een dip zichtbaar om 19.00 uur, het moment dat premier Mark Rutte een persconferentie gaf over de coronamaatregelen van het kabinet.

"We willen alle mensen bedanken die al aangifte hebben gedaan. Ondanks de huidige omstandigheden rond het coronavirus verloopt het aangifteproces zoals gepland", zegt Liane Vlaskamp, directeur Particulieren bij de Belastingdienst.

Digitaal

Bijna alle aangiften komen digitaal binnen: 99 procent. De meeste mensen deden dit met het aangifteprogramma op de site MijnBelastingdienst.

Hoewel veel mensen vanuit huis werken, buigen de meesten zich na de traditionele kantoortijden over hun aangifte. Op werkdagen ligt de piek rond 20.00 uur, in het weekend rond 14.00 uur.

Mensen die door de coronacrisis of om andere redenen later aangifte willen doen kunnen om uitstel vragen bij de BelastingTelefoon of op MijnBelastingdienst.

Meer uit Binnenland

Cornald Maas volgend jaar geen commentator tijdens songfestival

HILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.

3 uur geleden
F-35's naar Lelystad, nog geen besluit over passagiersvluchten

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.

4 uur geleden
NS kampt met storing reisinformatie

UTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.

5 uur geleden
VNG: situatie Albergen niet te vergelijken met nu

DEN HAAG (ANP) - De situatie rondom de komst van een asielopvang in Albergen is moeilijk te vergelijken met de huidige gang van zaken. Dat zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na een oordeel van de Nationale ombudsman. "Dit speelde allemaal voor de komst van de spreidingswet", zegt een woordvoerder van de VNG. "Het benadrukt wel opnieuw dat inwoners gehoord moeten worden."

7 uur geleden
Vier topstukken Dubois-collectie aan Indonesië gegeven

JAKARTA (ANP) - Nederland heeft vier topstukken uit de collectie van de Nederlandse wetenschapper Eugène Dubois teruggegeven aan Indonesië. De overhandiging van een schedelkapje, een dijbeen en een kies van de homo erectus en een schelp met krassen erin vond plaats in Museum Nasional Indonesia in Jakarta. De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, Marc Gerritsen, overhandigde de fossielen aan de Indonesische cultuurminister Fadli Zon.

7 uur geleden
Provincie Zuid-Holland gedoogt langer dieselbussen van Qbuzz

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft Qbuzz toestemming gegeven om ook volgend jaar nog met dieselbussen te rijden. Tot 1 april mag Qbuzz de diesels blijven gebruiken in het noorden van de provincie, in gemeenten als Alphen aan den Rijn, Gouda en Leiden. Het vervoersbedrijf moet noodgedwongen ruim zestig oude dieselbussen inzetten, omdat er vorig jaar problemen waren met de levering van elektrische bussen.

8 uur geleden
Advocaat Gillis mag onderzoek verrichten naar foto's Kremers

DEN BOSCH (ANP) - De advocaat van Peter Gillis mag van de rechtbank in Den Bosch extra onderzoek verrichten naar foto's die zijn ex-partner Nicol Kremers als bewijs aanvoert van mishandelingen waarvan Gillis wordt verdacht. Het gaat om een aantal digitale bestanden waarvan de verdediging de betrouwbaarheid betwist. De rechter bepaalde dat een tegenonderzoek onder voorwaarden is toegestaan.

8 uur geleden