Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

6 miljoen Nederlanders deden voor 1 april belastingaangifte

6 miljoen Nederlanders deden voor 1 april belastingaangifte

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders doen ondanks de coronacrisis gewoon zoals verwacht hun belastingaangifte. De fiscus heeft voor 1 april 6 miljoen aangiftes ontvangen, net zoveel als vorig jaar rond die tijd. Het gaat om 60 procent van het totaal aan verwachte aangiften.

Tot 1 mei kunnen mensen aangifte doen, of hiervoor uitstel vragen. Mensen die voor 1 april aangifte doen, krijgen voor 1 juli bericht van de Belastingdienst. Veel mensen deden hun aangifte dan ook op 31 maart. Er was een dip zichtbaar om 19.00 uur, het moment dat premier Mark Rutte een persconferentie gaf over de coronamaatregelen van het kabinet.

"We willen alle mensen bedanken die al aangifte hebben gedaan. Ondanks de huidige omstandigheden rond het coronavirus verloopt het aangifteproces zoals gepland", zegt Liane Vlaskamp, directeur Particulieren bij de Belastingdienst.

Digitaal

Bijna alle aangiften komen digitaal binnen: 99 procent. De meeste mensen deden dit met het aangifteprogramma op de site MijnBelastingdienst.

Hoewel veel mensen vanuit huis werken, buigen de meesten zich na de traditionele kantoortijden over hun aangifte. Op werkdagen ligt de piek rond 20.00 uur, in het weekend rond 14.00 uur.

Mensen die door de coronacrisis of om andere redenen later aangifte willen doen kunnen om uitstel vragen bij de BelastingTelefoon of op MijnBelastingdienst.

Meer uit Binnenland

Advocaat van verdachte in zaak broer S10 vraagt om vrijlating

HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige man uit Zwaag die in oktober werd aangehouden in het onderzoek naar het overlijden van de tweelingbroer van zangeres S10 heeft de rechter verzocht de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. Dat bleek maandag tijdens een pro-formazitting in de rechtbank in Haarlem. Verdachte Signiomar D. zit sinds 19 oktober 2025 vast en wordt verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving met de dood tot gevolg. Naast D. zitten nog twee mannen uit Hoorn en een uit Rotterdam in hechtenis.

38 minuten geleden
KNVB ziet in uitspraken Trump geen aanleiding voor eigen actie

ZEIST (ANP) - De KNVB ziet na de uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die aanspraak maakt op het tot Denemarken behorende Groenland, voorlopig geen aanleiding om actie te ondernemen. "We hebben ons geplaatst voor het eindtoernooi en dan nemen we daaraan deel", stelt de bond, gevraagd naar een standpunt over een mogelijke boycot van het WK in de VS, Mexico en Canada. "Tegelijkertijd zijn wij ons bewust van geopolitieke ontwikkelingen en trekken hierin samen op met de Nederlandse overheid."

2 uur geleden
OM: twee slachtoffers bekend in onderzoek naar onlinegeweld

ROTTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben tot dusver twee slachtoffers geïdentificeerd in het strafrechtelijk onderzoek naar de 23-jarige Mert A., die lid zou zijn geweest van een gewelddadige onlinegroepering. A. zou zijn slachtoffers ertoe hebben aangezet zichzelf te snijden en daarvan beelden te maken. Zij zouden ook een gebruikersnaam van A. in bloed op de vloer of een muur hebben geschreven. A. zou hebben gedreigd naaktbeelden van de slachtoffers te verspreiden.

2 uur geleden
Verdachte uit Beverwijk ontkent geweld tegen Haarlemmer

HAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.

2 uur geleden
Leraar krijgt celstraf en beroepsverbod om ontucht met leerlingen

UTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.

3 uur geleden
Beveiliging afgezet gebied explosie Utrecht verlengd

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verlengt de beveiliging van de Visschersteeg, het afgezette gebied waar vorige week de explosie in Utrecht plaatsvond. Dat meldt de gemeente in het liveblog. De beveiliging blijft in ieder geval in stand tot en met vrijdag.

3 uur geleden
Luchtmacht traint volgende week met F-35's op Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht traint volgende week dinsdag en woensdag met vier F-35-gevechtsvliegtuigen en een transport- en tankvliegtuig vanaf Schiphol, meldt de luchthaven. "De training is zorgvuldig gepland en geïntegreerd in de dagelijkse operatie van de luchthaven, zodat het reguliere vliegverkeer gewoon door kan gaan", verzekert Schiphol.

4 uur geleden