Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

6 januari-panel dagvaardt Trump-vertrouweling Roger Stone

6 januari-panel dagvaardt Trump-vertrouweling Roger Stone

WASHINGTON (ANP) - Het panel van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden dat onderzoek doet naar de bestorming van het Capitool op 6 januari heeft maandag nog eens vijf mensen gedagvaard. Onder hen zijn Roger Stone, een voormalig adviseur en oude vriend van ex-president Donald Trump, en Alex Jones, een bekende complotdenker en de oprichter van de beruchte samenzweringssite InfoWars.

Volgens het panel waren zij betrokken bij de organisatie en voorbereidingen van de mars die voorafging aan de bestorming. Daarom moeten ze getuigen en documenten overleggen. Eerder deze maand werden eveneens zes voormalige topadviseurs van de oud-president gedagvaard.

Het panel heeft ook Dustin Stockton opgeroepen te getuigen. Stockton is een politiek activist die connecties zou hebben met Steve Bannon, eveneens een ex-adviseur van Trump. Bannon werd zelf al eerder gedagvaard, maar weigerde eerder deze maand te getuigen voor een parlementscommissie. Justitie klaagde hem daarom aan voor minachting van het parlement. Hierop gaf Bannon zichzelf vorige week aan bij de nationale recherche FBI. Hij kan maximaal een jaar celstraf krijgen.

Ook de verloofde van Stockton en een woordvoerder van Trump zijn gevraagd te getuigen.

Met de bestorming wilden Trump-aanhangers voorkomen dat de overwinning van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen werd bekrachtigd. Meerdere Capitool-bestormers zijn al bestraft. Justitie wil weten of er een link was tussen het Witte Huis en de Trump-aanhangers die het Capitool aanvielen.

Meer uit Buitenland

Russische aanval raakt Noordelijke Brug in Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - De Noordelijke Brug over de rivier de Dnipro in de Oekraïense hoofdstad Kyiv is zaterdag geraakt door een Russische aanval. Dat maakte burgemeester Vitali Klitsjko bekend.

36 minuten geleden
Minder buitenlandse studenten naar Columbia University om visum

NEW YORK (ANP/RTR) - ​De veranderde visumprocedures die de regering-Trump heeft ingesteld, hebben een scherpe daling van het aantal buitenlandse studenten bij Columbia University veroorzaakt. De universiteit heeft de toegang tot een van zijn journalistieke colleges tijdelijk gestopt, zeiden vier ingewijden tegen Reuters.

4 uur geleden
ABC News: copiloot flydubai was aangemerkt als veiligheidsrisico

WASHINGTON (ANP) - De verdachte copiloot die in de cockpit van een flydubai-vliegtuig de gezagvoerder aanviel, was voorheen bij Oman Air aangemerkt als veiligheidsrisico. Dat hebben bronnen tegen de Amerikaanse zender ABC News gezegd. Er zou extremistisch materiaal bij hem aangetroffen zijn.

4 uur geleden
Voormalige vriend van minister Rubio veroordeeld tot tien jaar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Voormalig congreslid en vriend van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, David Rivera, is vrijdag veroordeeld wegens het heimelijk lobbyen voor Venezuela bij de Amerikaanse regering, aldus media in de VS.

4 uur geleden
Christa Pike blijft buiten bewustzijn na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.

9 uur geleden
Argentinië verkoopt paspoorten voor 350.000 dollar

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.

11 uur geleden
Amerikaanse landen roepen op tot vrije verkiezingen in Nicaragua

WASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.

11 uur geleden