6 januari-panel dagvaardt Trump-vertrouweling Roger Stone
WASHINGTON (ANP) - Het panel van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden dat onderzoek doet naar de bestorming van het Capitool op 6 januari heeft maandag nog eens vijf mensen gedagvaard. Onder hen zijn Roger Stone, een voormalig adviseur en oude vriend van ex-president Donald Trump, en Alex Jones, een bekende complotdenker en de oprichter van de beruchte samenzweringssite InfoWars.
Volgens het panel waren zij betrokken bij de organisatie en voorbereidingen van de mars die voorafging aan de bestorming. Daarom moeten ze getuigen en documenten overleggen. Eerder deze maand werden eveneens zes voormalige topadviseurs van de oud-president gedagvaard.
Het panel heeft ook Dustin Stockton opgeroepen te getuigen. Stockton is een politiek activist die connecties zou hebben met Steve Bannon, eveneens een ex-adviseur van Trump. Bannon werd zelf al eerder gedagvaard, maar weigerde eerder deze maand te getuigen voor een parlementscommissie. Justitie klaagde hem daarom aan voor minachting van het parlement. Hierop gaf Bannon zichzelf vorige week aan bij de nationale recherche FBI. Hij kan maximaal een jaar celstraf krijgen.
Ook de verloofde van Stockton en een woordvoerder van Trump zijn gevraagd te getuigen.
Met de bestorming wilden Trump-aanhangers voorkomen dat de overwinning van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen werd bekrachtigd. Meerdere Capitool-bestormers zijn al bestraft. Justitie wil weten of er een link was tussen het Witte Huis en de Trump-aanhangers die het Capitool aanvielen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.
26 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is van plan om snel naar Oekraïne af te reizen. Dat vertelde hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens diens bezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
33 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De politie-inzet bij een Pride-bijeenkomst zaterdag in Hamburg wordt flink opgeschaald naar aanleiding van de aanslag in Berlijn, zegt een politiewoordvoerder. Om hoeveel agenten het gaat, is niet bekend. De organisatie verwacht volgens de politie dat zo'n 250.000 mensen naar de demonstratie komen.
2 uur geledenCLACTON (ANP) - Een referendum over de vraag of Pluto een planeet is, de bouw van minstens één betaalbaar huis en gaten in de weg vullen met het partijprogramma van de Labourpartij. Die punten staan in het maandag gepubliceerde verkiezingsprogramma van Count Binface, een komiek die de bekende politicus Nigel Farage uitdaagt bij tussentijdse verkiezingen. Ook wordt spottend verwezen naar zijn rivaal.
4 uur geledenPARIJS/MADRID (ANP) - Het wordt de komende dagen opnieuw erg warm in Frankrijk en Spanje. Dat meldt Weeronline. De weersvoorspellingen geven aan dat het in Frankrijk en Spanje ongeveer 40 graden kan worden. Daardoor blijft het droog en warm in de landen die getroffen zijn door grote natuurbranden.
4 uur geledenN'DJAMENA (ANP/AFP) - Tsjaad zegt zich terug te trekken uit het Internationaal Strafhof (ICC). Volgens het Afrikaanse land is het hof weinig effectief en is er bovendien geen evenredige aandacht voor alle werelddelen. Het strafhof in Den Haag houdt zich onder meer bezig met vervolging van oorlogsmisdaden.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De aanslag bij de Pride in Berlijn mag volgens de Duitse bondskanselier Friedrich Merz niet zonder gevolgen blijven. "Alleen woorden zijn niet genoeg", zei de regeringschef twee dagen nadat in de hoofdstad werd ingereden op een menigte.
4 uur geleden