Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

6 jaar cel en tbs voor vader die dochter (8) doodde in ziekenhuis

6 jaar cel en tbs voor vader die dochter (8) doodde in ziekenhuis

ROTTERDAM (ANP) - De vader van de 8-jarige Diya die om het leven is gebracht in het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam, is vrijdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar en tbs met dwangverpleging.

De rechtbank in Rotterdam acht bewezen dat Steve B. (42) uit Hoogvliet op 15 maart vorig jaar zijn dochtertje in het ziekenhuis heeft gedood. Dat zou zijn gebeurd door haar met een schaar in de borst te steken en haar te smoren met een hand op haar mond. Het meisje werd daarna achtergelaten in een kamer op de afdeling radiologie.

Tijdens psychisch onderzoek in het Pieter Baan Centrum is vastgesteld dat de verdachte last had van een persoonlijkheidsstoornis en een waanstoornis, waardoor hij verminderd toerekeningsvatbaar is. De vader had last van waanbeelden en was deels de grip op de realiteit kwijt. Hij was daardoor overtuigd geraakt dat hij zijn dochtertje moest beschermen tegen een pedofielennetwerk.

Opwelling

De vader bekende de dood aanvankelijk bij de politie, maar tijdens de zitting zei hij dat hij zich het fatale moment niet meer kon herinneren. "Of u het zich kan herinneren is voor de bewijsvoering niet interessant", legde de rechter uit. "U had een schaar bij u met daarop het bloed van Diya en u zegt dat er niemand anders bij was. Ook uw eerste reactie bij politie, tegen wie u zei 'doe mij de handboeien maar om', was veelzeggend."

De rechtbank gaat uit van doodslag en niet van moord, omdat er geen sterke aanwijzingen zijn voor een vooropgezet plan. "Uiteindelijk heeft u Diya gedood in een opwelling. Dat betekent doodslag", aldus de rechter, die haar dood schokkend en gruwelijk noemde en een gebeurtenis die veel leed heeft gebracht. "Er zijn nauwelijks zaken vergelijkbaar met deze intrieste zaak."

Hoger beroep

De officier van justitie eiste twee weken geleden een gevangenisstraf van tien jaar en tbs met dwangverpleging. De rechtbank vindt tien jaar te hoog. De eis houdt volgens de rechtbank onvoldoende rekening met de omstandigheden. "In uw voordeel hebben we meegewogen dat u op uw manier geprobeerd heeft hulp te zoeken." Een andere reden om B. een lagere celstraf op te leggen is de verwachting dat de tbs in zijn geval heel lang gaat duren.

B. wilde na afloop van de uitspraak meteen in hoger beroep. Daarvoor moet hij zich tot zijn advocaat wenden, gaf de rechtbankvoorzitter aan.

Meer uit Binnenland

Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

5 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

6 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

7 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

9 uur geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

9 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

10 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

10 uur geleden