Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

6 jaar cel en tbs voor vader die dochter (8) doodde in ziekenhuis

6 jaar cel en tbs voor vader die dochter (8) doodde in ziekenhuis

ROTTERDAM (ANP) - De vader van de 8-jarige Diya die om het leven is gebracht in het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam, is vrijdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar en tbs met dwangverpleging.

De rechtbank in Rotterdam acht bewezen dat Steve B. (42) uit Hoogvliet op 15 maart vorig jaar zijn dochtertje in het ziekenhuis heeft gedood. Dat zou zijn gebeurd door haar met een schaar in de borst te steken en haar te smoren met een hand op haar mond. Het meisje werd daarna achtergelaten in een kamer op de afdeling radiologie.

Tijdens psychisch onderzoek in het Pieter Baan Centrum is vastgesteld dat de verdachte last had van een persoonlijkheidsstoornis en een waanstoornis, waardoor hij verminderd toerekeningsvatbaar is. De vader had last van waanbeelden en was deels de grip op de realiteit kwijt. Hij was daardoor overtuigd geraakt dat hij zijn dochtertje moest beschermen tegen een pedofielennetwerk.

Opwelling

De vader bekende de dood aanvankelijk bij de politie, maar tijdens de zitting zei hij dat hij zich het fatale moment niet meer kon herinneren. "Of u het zich kan herinneren is voor de bewijsvoering niet interessant", legde de rechter uit. "U had een schaar bij u met daarop het bloed van Diya en u zegt dat er niemand anders bij was. Ook uw eerste reactie bij politie, tegen wie u zei 'doe mij de handboeien maar om', was veelzeggend."

De rechtbank gaat uit van doodslag en niet van moord, omdat er geen sterke aanwijzingen zijn voor een vooropgezet plan. "Uiteindelijk heeft u Diya gedood in een opwelling. Dat betekent doodslag", aldus de rechter, die haar dood schokkend en gruwelijk noemde en een gebeurtenis die veel leed heeft gebracht. "Er zijn nauwelijks zaken vergelijkbaar met deze intrieste zaak."

Hoger beroep

De officier van justitie eiste twee weken geleden een gevangenisstraf van tien jaar en tbs met dwangverpleging. De rechtbank vindt tien jaar te hoog. De eis houdt volgens de rechtbank onvoldoende rekening met de omstandigheden. "In uw voordeel hebben we meegewogen dat u op uw manier geprobeerd heeft hulp te zoeken." Een andere reden om B. een lagere celstraf op te leggen is de verwachting dat de tbs in zijn geval heel lang gaat duren.

B. wilde na afloop van de uitspraak meteen in hoger beroep. Daarvoor moet hij zich tot zijn advocaat wenden, gaf de rechtbankvoorzitter aan.

Meer uit Binnenland

Ggz: 7750 huurhuizen per jaar voor mensen met psychische klachten

AMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.

8 minuten geleden
Urgenda-oprichter Marjan Minnesma herdacht in rouwadvertenties

DEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.

1 uur geleden
Grote brand in loods in Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.

3 uur geleden
Natuurbrand bij Koog aan de Zaan

KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.

3 uur geleden
Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

5 uur geleden
Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israƫlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

8 uur geleden
Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

9 uur geleden