6-0-nederlaag kost Valladolid-trainer Pacheta zijn baan
VALLADOLID (ANP) - Real Valladolid heeft maandag trainer José Rojo Martin, in Spanje beter bekend onder de naam Pacheta, ontslagen. Dat gebeurde een dag na de 6-0-nederlaag in La Liga op het veld van Real Madrid.
De 55-jarige Pacheta was in de zomer van 2021 aangesteld als trainer van het kort daarvoor gedegradeerde Valladolid. Een jaar later promoveerde de club weer naar La Liga, het hoogste niveau in Spanje.
Valladolid staat momenteel zestiende met 28 punten uit 27 duels. In de laatste zeven wedstrijden werd maar één keer gewonnen. Een opvolger voor Pacheta is nog niet benoemd.
Espanyol
Espanyol nam eveneens afscheid van de trainer, Diego Martínez. De club zegt dat de recente resultaten hebben geleid tot deze beslissing. Espanyol verloor de laatste vier wedstrijden in La Liga en staat zeventiende met 27 punten. "We hebben dit besluit genomen met het enige en duidelijke doel om in La Liga te blijven."
Espanyol zegt snel met een opvolger voor Martínez te komen.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
9 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
10 uur geleden