6-0-nederlaag kost Valladolid-trainer Pacheta zijn baan
VALLADOLID (ANP) - Real Valladolid heeft maandag trainer José Rojo Martin, in Spanje beter bekend onder de naam Pacheta, ontslagen. Dat gebeurde een dag na de 6-0-nederlaag in La Liga op het veld van Real Madrid.
De 55-jarige Pacheta was in de zomer van 2021 aangesteld als trainer van het kort daarvoor gedegradeerde Valladolid. Een jaar later promoveerde de club weer naar La Liga, het hoogste niveau in Spanje.
Valladolid staat momenteel zestiende met 28 punten uit 27 duels. In de laatste zeven wedstrijden werd maar één keer gewonnen. Een opvolger voor Pacheta is nog niet benoemd.
Espanyol
Espanyol nam eveneens afscheid van de trainer, Diego Martínez. De club zegt dat de recente resultaten hebben geleid tot deze beslissing. Espanyol verloor de laatste vier wedstrijden in La Liga en staat zeventiende met 27 punten. "We hebben dit besluit genomen met het enige en duidelijke doel om in La Liga te blijven."
Espanyol zegt snel met een opvolger voor Martínez te komen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
2 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
9 uur geleden