6-0-nederlaag kost Valladolid-trainer Pacheta zijn baan
VALLADOLID (ANP) - Real Valladolid heeft maandag trainer José Rojo Martin, in Spanje beter bekend onder de naam Pacheta, ontslagen. Dat gebeurde een dag na de 6-0-nederlaag in La Liga op het veld van Real Madrid.
De 55-jarige Pacheta was in de zomer van 2021 aangesteld als trainer van het kort daarvoor gedegradeerde Valladolid. Een jaar later promoveerde de club weer naar La Liga, het hoogste niveau in Spanje.
Valladolid staat momenteel zestiende met 28 punten uit 27 duels. In de laatste zeven wedstrijden werd maar één keer gewonnen. Een opvolger voor Pacheta is nog niet benoemd.
Espanyol
Espanyol nam eveneens afscheid van de trainer, Diego Martínez. De club zegt dat de recente resultaten hebben geleid tot deze beslissing. Espanyol verloor de laatste vier wedstrijden in La Liga en staat zeventiende met 27 punten. "We hebben dit besluit genomen met het enige en duidelijke doel om in La Liga te blijven."
Espanyol zegt snel met een opvolger voor Martínez te komen.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
12 uur geleden