5G-veiling moet zeker 900 miljoen opleveren
DEN HAAG (ANP) - De veiling van frequenties voor het nieuwe mobiele 5G-netwerk moet zeker 900 miljoen opleveren, zegt het kabinet. Staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) is donderdag gestart met een consultatie over de veelbesproken veiling.
De veiling is een politiek gevoelig onderwerp, omdat er onder meer vanuit de Tweede Kamer angst heerst dat de netwerkapparatuur voor 5G door andere landen kan worden gebruikt om te spioneren. Daarom stelde het kabinet extra eisen aan de telecomproviders die een gooi mogen doen naar een frequentie voor het snelle netwerk.
Telecomaanbieders in Nederland "kan worden opgedragen dat zij bepaalde leveranciers zullen moeten uitsluiten op basis van criteria zoals vermoedens van misbruik of spionage", voegt Keijzer daar vandaag aan toe. De staatssecretaris hint vermoedelijk op bedrijven als het Chinese Huawei, waarover grote zorgen leven.
Ook neemt het kabinet maatregelen om een te sterke marktpositie van een van de telecombedrijven te voorkomen. Bedrijven mogen over maximaal 40 procent van het totaal aantal frequenties beschikken, zodat er minstens drie partijen zijn die "openbare, snelle mobiele communicatie zoals 5G" aanbieden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nu niet de tijd om stil te zijn over oprukkende extreemrechtse partijen, vindt Esther Ouwehand. "En de Partij voor de Dieren is dat ook niet van plan", zegt de partijleider een dag na de gemeenteraadsverkiezingen. Ze doelt onder meer op de groei van Forum voor Democratie en lokale radicaalrechtse partijen in de gemeenteraden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook als Richard de Mos in het hart van het stadsbestuur van Den Haag komt, wil Extinction Rebellion blijven demonstreren in de stad. "Dreigementen van lokale partijen weerhouden ons niet om de vernietigende klimaatcrisis onder de aandacht te blijven brengen", laat de actiegroep weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale partijen hebben hun opmars doorgezet bij de gemeenteraadsverkiezingen. Ze behaalden samen 3391 zetels, het hoogste aantal ooit. Ruim een op de drie kiezers (34 procent) koos voor een lokale partij, blijkt uit alle voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft verzameld. Van de landelijke partijen heeft GroenLinks-PvdA het grootste absolute zetelverlies geleden.
7 uur geleden