5G-veiling moet zeker 900 miljoen opleveren
DEN HAAG (ANP) - De veiling van frequenties voor het nieuwe mobiele 5G-netwerk moet zeker 900 miljoen opleveren, zegt het kabinet. Staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) is donderdag gestart met een consultatie over de veelbesproken veiling.
De veiling is een politiek gevoelig onderwerp, omdat er onder meer vanuit de Tweede Kamer angst heerst dat de netwerkapparatuur voor 5G door andere landen kan worden gebruikt om te spioneren. Daarom stelde het kabinet extra eisen aan de telecomproviders die een gooi mogen doen naar een frequentie voor het snelle netwerk.
Telecomaanbieders in Nederland "kan worden opgedragen dat zij bepaalde leveranciers zullen moeten uitsluiten op basis van criteria zoals vermoedens van misbruik of spionage", voegt Keijzer daar vandaag aan toe. De staatssecretaris hint vermoedelijk op bedrijven als het Chinese Huawei, waarover grote zorgen leven.
Ook neemt het kabinet maatregelen om een te sterke marktpositie van een van de telecombedrijven te voorkomen. Bedrijven mogen over maximaal 40 procent van het totaal aantal frequenties beschikken, zodat er minstens drie partijen zijn die "openbare, snelle mobiele communicatie zoals 5G" aanbieden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Hugo de Jonge en meerdere familieleden van hem zijn ernstig bedreigd tijdens de coronapandemie. Hij zei dat hij en zijn gezin een nacht hun huis moesten verlaten, "omdat mijn huis werd bestormd", zei hij tegen de coronacommissie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona gaat maandag zijn laatste week met openbare verhoren in. Voormalig minister-president Mark Rutte verschijnt maandag voor de commissie, aldus commissievoorzitter Daan de Kort. Voor Rutte is het de tweede keer dat hij onder ede wordt gehoord. Ook oud-zorgminister Ernst Kuipers en arts en epidemioloog Anja Schreijer worden gehoord.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook toenmalig zorgminister Hugo de Jonge denkt dat de communicatie tijdens de coronapandemie over de dilemma's waarin het kabinet moest kiezen beter kon. Eerder donderdag zei toenmalig SCP-directeur Kim Putters dat ook. "Dat hadden we intensiever en meer moeten doen", zei De Jonge tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Debatten in de Tweede en Eerste Kamer over de coronamaatregelen gingen ten koste van het uitvoerende werk dat het ministerie van Volksgezondheid moest doen, zei toenmalig zorgminister Hugo de Jonge. Daarover stuurde hij boze appjes naar collegaminister en partijgenoot Ferd Grapperhaus, werd duidelijk tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona.
5 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie over rolverdeling na 3e alinea
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens een volgende gezondheidscrisis moeten er meer mogelijkheden zijn voor centrale aansturing, vindt voormalig minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge. Tegen de parlementaire enquêtecommissie corona zei de CDA'er dat vooral het spreiden van patiënten en het opschalen van het aantal bedden op de intensive care centraal geregeld moeten kunnen worden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook Kim Putters is erg kritisch op de bezuinigingen op pandemische paraatheid, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Meerdere mensen die werden verhoord, zowel experts als politici, gingen de oud-directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau voor in zijn kritiek.
8 uur geleden