5G-masten kunnen toch iets dichter bij vliegvelden in VS staan
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse telecombedrijven AT&T en Verizon kunnen hun zendmasten voor 5G-netwerken toch iets dichter bij luchthavens plaatsen dan eerder gedacht zonder het vliegverkeer in gevaar te brengen. Volgens Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA zorgen ze dan niet voor verstoring van gevoelige apparatuur in vliegtuigen, staat in een nieuwe verklaring van de toezichthouder.
De luchtvaartsector is al een tijd in rep en roer over de uitrol van 5G-netwerken in de Verenigde Staten. Die kunnen voor gevaar zorgen omdat die netwerken mogelijk de radiohoogtemeter storen die in elk vliegtuig aanwezig is. Bij landingen zonder goed zicht moeten piloten op die hoogtemeters kunnen vertrouwen, maar sommige types van die hoogtemeters gebruiken vrijwel dezelfde frequentie als de 5G-netwerken.
De FAA heeft nu afspraken gemaakt over stappen die betrokken partijen kunnen zetten zodat het vliegverkeer niet in gevaar komt en er tegelijkertijd meer masten voor 5G kunnen worden aangezet in de omgeving. Onlangs maakten AT&T en Verizon nog bekend de uitrol van hun 5G rond luchthavens voorlopig te staken.
De VS zijn niet het eerste land waar 5G uitgerold wordt, maar in landen als Frankrijk en Japan leverde het snelle mobiele netwerk geen veiligheidsproblemen op. Volgens de FAA komt dat door de manier waarop het netwerk in de VS wordt ingericht. Zo wilden de Amerikaanse providers zendmasten met een veel hogere capaciteit plaatsen. Die gebruiken 2,5 keer zoveel stroom en dus reiken de signalen ook verder.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.
26 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.
1 uur geledenKYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.
2 uur geleden