Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

5G-frequenties naar drie telecombedrijven, opbrengst 174 miljoen

5G-frequenties naar drie telecombedrijven, opbrengst 174 miljoen

DEN HAAG (ANP) - De telecombedrijven KPN, VodafoneZiggo en Odido hebben in een landelijke veiling frequentieruimte bemachtigd voor hun 5G-netwerken. De opbrengst voor de staatskas is 174,4 miljoen euro. Dat meldt demissionair economieminister Micky Adriaansens aan de Tweede Kamer.

Met de frequenties op de zogeheten 3,5 GHz-band kunnen de drie telecombedrijven snel mobiel internet aanbieden aan consumenten en bedrijven. De nieuwe vergunningen kunnen al deze maand in gebruik worden genomen.

"Met 5G kunnen data sneller en betrouwbaarder worden verzonden", zegt Adriaansens. "Dat helpt voor innovatie in de zorg, maar bijvoorbeeld ook voor digitalisering van processen in de maakindustrie of logistiek. Met de uitkomst van de veiling zorgen we bovendien dat er tot 2040 voldoende concurrentie is op de telecommarkt. Dat is belangrijk voor prijzen, aanbod en innovatie."

Ingebruikname verplicht

Om te verzekeren dat er voor klanten iets te kiezen blijft, was vooraf bepaald dat geen enkele telecomaanbieder meer dan 40 procent van de beschikbare ruimte kon kopen. Ook zijn de winnende partijen verplicht de verworven frequentieruimte daadwerkelijk in gebruik te nemen. Zij konden die dus niet kopen, alleen om rivalen de voet dwars te zetten.

De ingebruikname van de 3,5 Ghz-band versterkt volgens Adriaansens het aanbod aan snel 5G-internet. In 2020 werden ook al frequenties geveild die voor deze technologie zijn bestemd. Die zorgden al voor een goede dekking in het overgrote deel van het land.

Veiling 'vlekkeloos' verlopen

De Rijksdienst Digitale Infrastructuur (RDI) hield de veiling, die volgens inspecteur-generaal Angeline van Dijk "vlot en vlekkeloos" is verlopen. "Met het afronden van deze veiling kunnen burgers en bedrijven straks ten volle profiteren van alles wat 5G biedt", zegt zij. "Hiermee is een noodzakelijke stap gezet voor innovaties en de verdere ontwikkeling van de Nederlandse digitale infrastructuur."

De vergunning stelt KPN naar eigen zeggen in staat "de volgende stap te maken met 5G en de komende jaren aan de groeiende vraag naar data te kunnen blijven voldoen". Topman Joost Farwerck spreekt van een "volgende fase". "Hierdoor kunnen we hoogwaardige mobiele diensten blijven aanbieden en innovatieve nieuwe 5G-diensten voor onze klanten ontwikkelen."

Meer uit Financieel

Oud-topman ING Hamers wordt voorzitter financieel techplatform

SINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.

38 minuten geleden
Duitse regering verlaagt accijns op benzine en diesel

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.

59 minuten geleden
Aantal varkensslachtingen Nederland op laagste niveau sinds 2009

LELYSTAD (ANP) - Nederlandse slachterijen hebben in het eerste kwartaal van 2026 het laagste aantal varkens verwerkt sinds 2009. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. De terugval hangt samen met stoppersregelingen in de varkenshouderij, die de sector de afgelopen jaren aanzienlijk hebben doen krimpen.

1 uur geleden
Datalek Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen leden

HOOFDDORP (ANP) - Het datalek bij Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen van de 5,8 miljoen leden. Eerder werd al bekend dat er in Nederland van 200.000 mensen gegevens waren buitgemaakt, maar de keten zit ook nog in vijf andere landen. Basic-Fit zegt iedereen die getroffen is te hebben geïnformeerd.

1 uur geleden
Oud-topman Gucci is nieuwe mede-topman modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Modehuis Dolce & Gabbana heeft Stefano Cantino aangesteld als nieuwe mede-topman. Cantino was eerder topman van het Italiaanse modehuis Gucci. Bij Dolce & Gabbana maakte medeoprichter Stefano Gabbana vrijdag zijn vertrek als voorzitter wereldkundig.

2 uur geleden
Vuurwapenbedrijf Colt CZ komt naar Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - De Tsjechische vuurwapenfabrikant Colt CZ Group komt deze week naar de beurs in Amsterdam. Vanaf woensdag moeten aandelen in het bedrijf aan het Damrak verhandelbaar zijn. Het gaat niet om een normale beursgang, maar om een tweede notering voor Colt CZ, dat al sinds 2020 een beursnotering in Praag heeft. Er worden ook geen nieuwe aandelen uitgegeven.

2 uur geleden
AEX-index daalt na mislukken vredesbesprekingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de vrees voor een nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. President Donald Trump kondigde aan dat de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz gaat blokkeren na het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in Islamabad afgelopen weekend. Die zeestraat is een belangrijke transportroute voor olie en gas uit het Midden-Oosten. Iran heeft laten weten de blokkade niet te zullen toestaan.

2 uur geleden