Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

5G bij VodafoneZiggo nu nog kostenpost, maar dat gaat veranderen

5G bij VodafoneZiggo nu nog kostenpost, maar dat gaat veranderen

UTRECHT (ANP) - Het hebben van een 5G-netwerk komt voor telecombedrijven nu nog neer op een grote kostenpost, en het levert nog weinig op. Maar daar gaat op termijn verandering in komen, denkt financieel directeur Ritchy Drost van VodafoneZiggo. Hij heeft hoge verwachtingen van de mogelijkheden voor met name het bedrijfsleven en het verbinden van apparatuur met het internet.

"Mensen denken bij 5G vaak aan mobieltjes, maar wij zijn natuurlijk geen maker van mobieltjes", legt Drost uit bij de presentatie van de kwartaalcijfers. VodafoneZiggo werkt achter de schermen aan allerlei andere toepassingen met 5G. Zo zijn er nu al tests gedaan met het livestreamen van dokters die in contact staan met ambulances en op afstand patiënten monitoren.

In april zette VodafoneZiggo als eerste telecombieder in Nederland 5G aan. Smartphonegebruikers die een geschikt toestel hebben maken er al veel gebruik van, weet Drost die geen precieze cijfers kan geven. Nu Apple ook nieuwe iPhones heeft die geschikt zijn voor 5G, verwacht hij dat er steeds meer mensen over gaan op dit supersnelle mobiele internet.

'Duurt geen jaren meer'

Met de investeringen in de nieuwe technologie en de frequentieveiling voor 5G was heel veel geld gemoeid. Wanneer 5G echt een positieve bijdrage gaat leveren aan de resultaten van zijn bedrijf, durft Drost nog niet te zeggen. Maar het zal volgens hem geen jaren meer duren.

Afgelopen kwartaal kende VodafoneZiggo desondanks financieel weer een goed kwartaal. Drost wijst erop dat de omzet, met circa 1 miljard euro, op jaarbasis iets is gegroeid. Daarbij ging de operationele winst met 6 procent vooruit tot zo'n 479 miljoen euro. Het bedrijf heeft ook de winstverwachting voor het hele jaar licht opgeschroefd.

Net als in de voorgaande maanden had de onderneming wel last van de coronapandemie. Er werd veel minder gereisd en dat hakte in de roamingopbrengsten. Ook liep het aantal internetklanten terug, waarschijnlijk omdat KPN met een nieuw SuperWifi-aanbod kwam. Inmiddels zet VodafoneZiggo daar het eigen SmartWifi tegenover. Volgens Drost geeft de situatie aan hoe groot de concurrentie in de markt is.

De strategie van VodafoneZiggo is er vooral op gericht om mensen een soort totaalpakket aan te bieden. En dat lukt goed, aldus Drost. In het derde kwartaal zijn weer 20.000 nieuwe ‘geconvergeerde’ huishoudens toegevoegd. Dat zijn klanten die naast een abonnement bij Ziggo ook een Vodafone-product in huis hebben. De financieel directeur is tevreden over de ingeslagen weg en kijkt met vertrouwen vooruit.

Meer uit Financieel

Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

4 uur geleden
Paramount en Warner Bros. pauzeren miljardenovername tot juni

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery hebben afgesproken hun miljardenovername niet voor juni volgend jaar af te ronden. Of er moet eerder al een uitspraak komen in de rechtszaak die twaalf Amerikaanse staten hebben aangespannen om de overname te voorkomen. De staten vrezen dat de concurrentie wegvalt als Paramount zijn branchegenoot overneemt.

9 uur geleden
Tesla verliest opnieuw op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag opnieuw tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's kelderde donderdag met 14,5 procent na kwartaalresultaten. Het bedrijf van Elon Musk boekte minder winst door onder meer prijsverlagingen. Tesla verloor vrijdag ruim 2 procent.

9 uur geleden
Oud-Volkswagen-medewerkers aangeklaagd voor handel met voorkennis

CALIFORNIË (ANP/BLOOMBERG) - Twee voormalige medewerkers van Volkswagen zijn aangeklaagd op verdenking van handel met voorkennis. De twee ingenieurs kochten aandelen in de Amerikaanse autofabrikant Rivian voordat bekend werd dat het een samenwerking met Volkswagen aanging ter waarde van 5 miljard dollar.

10 uur geleden
Bloomberg: chipbedrijf Qualcomm van plan prijzen te verhogen

SAN DIEGO (ANP/BLOOMBERG) - Qualcomm is van plan de prijzen met meer dan 10 procent te verhogen. Het chipbedrijf heeft zijn klanten daar vrijdag van op de hoogte gebracht via een brief, die is ingezien door persbureau Bloomberg. Het bedrijf stelt dat het niet langer lukt om de gestegen kosten van leveranciers zelf op te vangen.

11 uur geleden
Trump dreigt met importheffingen voor EU na boete voor Google

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt met nieuwe importheffingen voor de Europese Unie te komen vanwege de miljoenenboete voor Google. Volgens Trump maakt de EU zich met deze en eerdere boetes schuldig aan het "beroven van Amerikaanse bedrijven en daarmee ook van de Amerikaanse belastingbetaler".

11 uur geleden
Techreuzen roepen overheid VS op open AI-modellen te bevorderen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Enkele grote Amerikaanse technologiebedrijven hebben in een brief aan beleidsmakers in Amerika opgeroepen om de ontwikkeling van open AI-modellen te bevorderen. Ze noemen het "essentieel om het technologisch leiderschap van de VS te waarborgen". Bij een open-weight-model kunnen gebruikers de parameters zelf downloaden en aanpassen.

13 uur geleden